Wiadomości

Zaostrzone przepisy o ochronie danych osobowych

Komisja Europejska zaostrzy przepisy o ochronie danych osobowych

Komisja Europejska chce zaostrzenia przepisów dotyczących ochrony i przetwarzania danych osobowych przez użytkowników usług elektronicznych. Bez wyraźnej zgody użytkownika, wysyłanie informacji będzie niemożliwe. Według oficjalnego komunikatu Komisji Europejskiej, przyszłe przepisy mają zagwarantować prywatność w korzystaniu z usług elektronicznych oraz zaktualizować dotychczasowe zapisy prawne i ... »

Google blokuje uciążliwe pop-upy

Google wypowiada walkę reklamom pop-up – Update algorytmu

Google dążąc do jak najlepszego odbioru swoich treści przez użytkowników, ogłosił zmianę w swoim algorytmie, by karać najbardziej uciążliwe reklamy typu pop-up, zaburzające użytkownikowi komfortowy odczyt zawartości witryny internetowej. Zmiany, które zaindukował Google 10 stycznia br. sprawią, że strony, które do tej pory męczyły swoich przeglądających frustrującymi reklamami pop-up, spadną w ran... »

Konsolidacja gigantów afiliacji - Affiliate Window nabywa ShareASale

Konsolidacja gigantów afiliacji – Affiliate Window nabywa ShareASale

Affiliate Window, sieć afiliacji, która współpracuje z niewiarygodnie ogromną liczbą afiliantów (ponad 100 tysięcy) dnia 10 stycznia poinformowała o przejęciu ShareASale, sieci partnerskiej, która współpracuje ze 107 sprzedawcami Internet Retailer Top 1000.  Przejęcie ShareASale przez Affiliate Window ma w zamyśle przynieść obu sieciom afiliacyjnym wymierne korzyści. Dzięki temu sprzężeniu, wymies... »

allegro wprowadza zmiany

Zmiany w Allegro: nowy system oceniania

Allegro postanowiło zmienić system oceniania. Od 25 stycznia możliwość oceny transakcji będą mieli wyłącznie kupujący. Wciąż jednak będzie możliwość odpowiedzi na negatywny komentarz. Serwis chce wprowadzić lepszy system weryfikujący sprzedawców, dlatego to nie jedyna zmiana, na którą się zdecydowano. Kolejnym zabiegiem jest skrócenie informacji o jakości sprzedawcy do 12 ostatnich miesięcy. Dotyc... »

TOP 3 Trendy Programmatic w roku 2017

TOP 3 Trendy Programmatic w roku 2017

Zgodnie z prognozami ZanithOptimedia, marketing programmatic w 2017 roku zanotuje jeszcze większy wzrost niż dotychczas, sięgając nawet zdumiewających 31%. Tym samym przyrost ten będzie jeszcze większy niż social media (25%) czy video online (20%). Prezentujemy TOP 3 trendów programmatic, które będą domeną roku 2017. Programmatic to szybko zmieniająca się technologia wykorzystywana w marketingu re... »

Teraz: reklamy Facebooka w trakcie odtwarzania video non-live

Teraz: reklamy Facebooka w trakcie odtwarzania video non-live

W ubiegłym roku Facebook rozpoczął proces przerywania niektórych transmisji na żywo tzw. reklamami mid-roll, w tym roku planuje zrobić to samo, tym razem dla każdego innego video, niekoniecznie transmisji na żywo. Czas trwania reklam mid-roll na Facebooku zostanie ograniczony do 15 sekund. Zgodnie z treścią opublikowaną przez Rocode w poniedziałek (9 stycznia 2017), Facebook ma w planach wpuścić r... »

koniec yahoo

Koniec Yahoo!

Po zakupie spółki Yahoo! przez amerykański telekom Verizon, koncern podjął decyzję o zmianie nazwy firmy na Altaba. Zmieni się także zarząd. Z rady nadzorczej Yahoo! odejdzie jej Marrisa Mayer, CEO współki, współzałożyciel firmy David Filo i czterech innych dyrektorów. Szacuje się, że ich odprawa będzie liczona w dziesiątkach milionów dolarów. Zmiany wejdą w życie, gdy tylko zostanie sfinalizowane... »

Wielkie promocje na wydarzenia UnGagged

Wielkie promocje na wydarzenia UnGagged

Początek roku to najlepszy czas na planowanie naszego nowego, jeszcze pustego terminarza. By upewnić się, że ten rok będzie udany, informujemy o dwóch wielkich wydarzeniach organizowanych przez UnGagged, których nie możecie pominąć wśród waszych tegorocznych grafików. Pierwsze wydarzenie ma miejsce w Londynie w dniach 15-16 czerwca. Dokonując zakupu już teraz, wszyscy członkowie BHW (BlackHatWorld... »

New York Times zablokowany w Pekinie

New York Times zablokowany w Pekinie

Apple podjęło decyzję o wycofaniu aplikacji mobilnej The New York Times z chińskiego App Store ze względu na wniosek pekińskich władz. Amerykański dziennik przyjął takie działanie jako uniemożliwienie dostępu do niezależnego serwisu informacyjnego. W 2012 roku dziennik został zablokowany w skutek serii raportów dotyczących prywatnego majątku elit politycznych oraz ich rodzin i od tamtego czasu nie... »

TMobile zapłaci 15 milionów kary

T-Mobile zapłaci 15 milionów kary

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Marek Niechciał, nałożył na T-Mobile Polska karę w wysokości 15 milionów złotych. Według UOKiK sieć naruszyła dobro konsumentów nie uzyskawszy wyraźnej zgody na ponoszenie opłat dodatkowych za usługi typu „Granie na czekanie”, „Prenumerata” czy „Szafa Gra”. T-Mobile zapowiada odwołanie się do decyzji. Ustawa o prawach konsumenta mówi, że najpóźniej ... »

Page 1 of 19123»