Moneteasy

Program partnerski Moneteasy.pl

moneteasy - logo
Produkt
Prowizje
Płatności
Materiały reklamowe
Support
Wiarygodność
Duża baza produktów i jasny model rozliczeń.
8.4/10
Ogółem
Użytkownicy: 0
(Głosów: 0)

Moneteasy to program partnerski skupiający się na rynku ecommerce. W swojej ofercie posiada ponad 6 mln produktów z ponad 2 tys sklepów. PP należy do grupy Ringier Axel Springer Polska i jest oparty w dużej mierze o porównywarkę cenową Skapiec.pl. To z niej pochodzi większość produktów, jednak sieć rozbudowuje również dodatkowy katalog sklepów, z których również możemy korzystać. Z pewnością warto przyjrzeć się jej bliżej i sprawdzić co dokładnie oferuje. Będzie to dobre rozwiązanie dla wszelkiego typu blogerów, którzy mogą wykorzystać sieć do monetyzacji bloga.

Dane programu nazwa.pl

Adres wwwmoneteasy.pl
Prowizja0,17 – 0,21 zł za przeklik
ProduktyeCommerce – szeroki wybór produktów (>6 mln)
Forma współpracyFaktura (firmy), Samodzielne rozliczenie podatku – rachunek (osoby fizyczne)
Próg wypłaty / forma wypłatyPrzelew (min. 100 zł)
Materiały reklamoweLinki afiliacyjne, widgety
Zasięg terytorialnyPolska
SupportEmail
Rok powstania2019

Omówienie programu

Program partnerski Moneteasy opiera się na ofercie sklepów dostępnej w porównywarce cenowej Skapiec.pl oraz na dodatkowej bazie sklepów. Dzięki temu zyskujemy dostęp do ogromnej bazy produktów z takich kategorii jak:

 • AGD
 • Biuro i firma
 • Biżuteria i zegarki
 • Budowa i remont
 • Delikatesy
 • Dla dzieci
 • Dom i wnętrze
 • Erotyka
 • Filmy
 • Foto
 • Gry
 • Komputery
 • Księgarnia
 • Militaria
 • Moda
 • Motoryzacja
 • Muzyka
 • Ogród
 • Okazje
 • RTV
 • Sport
 • Telefony
 • Uroda
 • Zdrowie
 • Zwierzęta i hobby

Jeśli chodzi natomiast o same sklepy internetowe, to znajdziemy tutaj naprawdę wiele marek, od małych ecommerce’ów po duże platformy jak Media Expert, Smyk, Obi czy Mall.

Prowizje

Z racji na fakt, że promocja oparta jest o porównywarkę cenową Skapiec.pl otrzymujemy prowizję za przeklik do sklepu. Stawka za przeklik wynosi 50% od kwoty płaconej przez sklepy, czyli średnio od 0,17 zł do 0,21 zł. Niestety w panelu nie widać obecnie konkretnych stawek dla poszczególnych produktów i sklepów.

Są to podobne stawki do tych oferowanych przez PP Ceneo, jednak brakuje tutaj możliwości otrzymania prowizji procentowej za sprzedaż, którą możemy dostać w Ceneo. Warto jednak dodać, że Moneteasy po kliknięciu w baner na naszej stronie odsyła około 40% użytkowników od razu do sklepu, który sprzedaje dany produkt. W ten sposób od razu dostajemy prowizję, w przeciwieństwie do Ceneo, gdzie najpierw użytkownik trafia na stronę Ceneo, a dopiero po tym, gdy kliknie w link do sklepu, naliczana jest prowizja. Taka sytuacja ma miejsce w Moneteasy w momencie, gdy sklep wyczerpie pulę bezpośrednich przeklików, które zakupił. Taka kolej rzeczy sprawia, że pomimo nieco niższej stawki za kliknięcie, możemy mieć ich naliczonych znacznie więcej.

Minimalna prowizja jaką możemy wypłacić z Moneteasy wynosi 100 zł. Wypłata odbywa się za pośrednictwem przelewu bankowego.

Narzędzia reklamowe

Partnerzy do swojej dyspozycji mają dwa rodzaje narzędzi – widgety (w różnych formatach), smart linki oraz linki afiliacyjne.

Tutaj pełen przekrój dostępnych widgetów:

Dostępne formaty widgetów

Natomiast tutaj kilka konkretnych przykładów:

Pojedynczy widget

Galeria

Pionowe zdjęcie

Oferty

Same widgety wyglądają dosyć ciekawie, jednak sam sposób ich działania wymaga od nas nieco uwagi. Mianowicie przy tworzeniu widgetów wybieramy konkretne produkty. Jeśli po jakimś czasie produkt nie będzie dostępny na Skąpcu, użytkownik będzie przekierowywany do podstrony z podobnymi produktami. Dlatego jeśli zależy nam na konkretnych produktach, warto weryfikować czy są one dostępne.

Możemy natomiast stworzyć również widget prezentujący najpopularniejsze produkty z danej kategorii, instrukcję w formie wideo załączamy poniżej.

Jest jednak na to również inne obejście, mianowicie możemy stworzyć wirtualny produkt, który będzie odsyłał do określonego linku (np. rankingu smartwatchy na Skąpcu). Na jego podstawie możemy stworzyć widget, który może wyglądać np. tak:

ranking smartwatchy moneteasy

Smartlinki to opcja tworzona na życzenie wydawcy. Moneteasy przygotowuje skrypt, który wydawca osadza na swojej stronie. W panelu wtedy pojawiają się użyte u niego zdjęcia. W ramach tych zdjęć, może tworzyć znaczniki, które będą odsyłały do sklepu lub Skąpca. Zdjęcia ze znacznikami następnie można umieścić na swojej stroni.

Poza opisanymi wyżej dolegliwościami, naszą uwagę zwrócił mało intuicyjny panel i brak tutoriali lub poradników dotyczących tworzenia materiałów reklamowych. Z pewnością warto uzupełnić o nie zaplecze dla wydawców. Niestety duża część z nich może mieć problem z poznaniem potencjału wszystkich narzędzi dostępnych w panelu.

Poniżej prezentujemy film instruujący jak stworzyć przykładowy widget (dzięki uprzejmości Moneteasy):

Wiarygodność / Opinie

Mimo, że sieć jest nowością na naszym rynku, to patrząc na firmę za nią stojącą możemy być pewni co do jej wiarygodności. Twórcą projektu jest spółka Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o, czyli gigant wydawniczy odpowiedzialny m.in. za takie serwisy jak Onet.pl, Forbes czy Newsweek. Jest również właścicielem porównywarki Skąpiec.pl, z której pochodzą oferty dostępne w sieci Moneteasy.

Wszystko to sprawia, że sama sieć wydaje się bardzo wiarygodna. Również w sieci nie udało nam się znaleźć żadnych negatywnych opinii na temat sieci.

Podsumowanie

Moneteasy to ciekawa platforma afiliacyjna, dając dostęp do naprawdę dużej bazy produktów. Brakuje nieco bardziej intuicyjnego panelu, który pozwoliłby w pełni wykorzystać dostępne formaty reklamowe. Również same narzędzia w postaci widgetów i banerów mogłyby działać nieco sprawniej. Brakuje nieco również innych form kontaktu z supportem, choćby w postaci czatu, co mogłoby pomóc afiliantom w rozwiązywaniu prostych problemów np. z widgetami.

Mimo to sama sieć to bardzo dobre rozwiązanie, które warto przetestować jako alternatywę dla Ceneo. Wiarygodna firma, która stoi za tą siecią gwarantuje, że partnerzy nie muszą martwić się o wypłacenie zarobionych środków.


Podobało Ci się? Podziel się...
Zarejestruj się w tym PP

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*