Solutions4Ad

Sieć afiliacyjna S4Ad

solutions4ad logo
Produkty
Prowizje
Płatności
Materiały reklamowe
Support
Wiarygodność
Obiecująca sieć z branży finansów i gier
8.7/10
Ogółem
Użytkownicy: 8.3
(Głosów: 15)

Solutions4Ad to sieć afiliacyjna oferująca głównie programy z branży finansów, ubezpieczeń i gier online (tzw. GameMediaHouse). Sieć działa pod obecną marką od 2014 roku, jednak w praktyce istnieje na rynku już od 2007 roku, jednak pod innymi nazwami. Jest coraz mocniej widoczna na naszym rodzimym rynku, a ponadto na rynku hiszpańskim oraz czeskim. Brak korporacyjnej struktury oraz bezpośredni kontakt z załogą mogą okazać się bardzo przydatne. Sieć posiada w swojej ofercie około 80 programów partnerskich, a ich lista stopniowo się zwiększa. Ponadto Solutions4Ad zajmuje się również budową dedykowanych sieci partnerskich w oparciu o system Post Affiliate Pro. Jednak na co w praktyce mogą liczyć partnerzy tej sieci?

Dane programu Solutions4Ad

Adres www solutions4ad.com
Prowizja CPS, CPL, Prowizja procentowa
Produkty Gry online, Finanse, Ubezpieczenia
Forma współpracy Faktura (firmy), rachunek (osoby fizyczne)
Próg wypłaty / forma wypłaty PayPal, Moneybookers, przelew bankowy (od 100 zł)
Materiały reklamowe Linki afiliacyjne, banery, mailing, API
Zasięg terytorialny Polska, Czechy, Hiszpania
Support Formularz kontaktowy, email, Skype
Rok powstania 2014

Omówienie programu

S4Ad skupia się głównie na dwóch branżach – finansach oraz grach internetowych/MMO.

W przypadku finansów mamy do dyspozycji sporo ofert pożyczkowych (szybkagotowka.pl, Provident, Vivus oraz mniej popularne platformy), jednak wśród nich znajdziemy również np. kredyty mieszkaniowe czy firmowe. Dodatkowo poza finansami mamy do dyspozycji również oferty ubezpieczeniowe (OC/AC, zdrowotne, podróżnicze).

Jeśli chodzi o gry to po zalogowaniu do panelu znajdziemy m.in. oferty najlepiej rozpoznawalnych tytułów w sieci, takich jak Forge of Empires, World of Tanks czy Big Bang Empire. Ponadto w ofercie sieci jest również kilka mniej popularnych gier.

Poza grami i finansami, możemy również trafić na kilka programów z zupełnie innych branż, takich jak np. sklep z witaminami w sprayu czy karty przedpłacone.

Prowizje

W przypadku gier większość ofert jest rozliczana za pozyskanego gracza, jednak niektórzy reklamodawcy dokładają dodatkowe wymagania, które musi spełnić gracz by prowizja została naliczona (np. spędzenie określonego czasu w grze). W tym wypadku CPL waha się w granicach od 1 do 10 zł.

W przypadku ofert finansowych najczęściej jest to wynagrodzenie ze sprzedaż lub lead, a ich wartości zależnie od programu wahają się od 10 do nawet 500 zł. Niektóre z programów oferują również wynagrodzenie procentowe zależne od wartości sprzedanych produktów.

Porównując wartości prowizji z innymi sieciami oferta poszczególnych programów wygląda różnie. W przypadku gier niestety sporo stawek jest niższych niż u konkurencji. Z kolei w przypadku finansów niektóre oferty są korzystaniejsze niż w innych sieciach, a inne wypadają gorzej, dlatego warto sprawdzić konkretne programy, które nas interesują.

Narzędzia reklamowe

W przypadku narzędzi reklamowych mamy do dyspozycji głównie bezpośrednie linki tekstowe oraz banery graficzne. Jeśli chodzi o banery, to jest ich dosyć dużo i z pewnością będzie z czego wybrać te odpowiednie dla nas. W przypadku linków reklamowych otrzymujemy również dostęp do narzędzia maskującego linki afiliacyjne.

Trzeba przyznać, że zakres narzędzi promocyjnych mógłby być jednak nieco szerszy. Warto jednak pamiętać, że materiały reklamowe są uzależnione głównie od reklamodawców, a nie od samej sieci afiliacyjnej. W przypadku niektórych kampanii mamy również możliwość skorzystania z API oraz kreacji mailingowych. W przypadku mailingów warto poprosić obsługę sieci o dostarczenie kreacji, gdyż są one udostępniane na życzenie wydawcy.

Wiarygodność / Opinie

Sieć działa na rynku od 2014 roku i jest zarejestrowana jako Solutions4ad Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie. W sieci nie spotkaliśmy się z negatywnymi opiniami na jej temat, a partnerzy, którzy działali do tej pory z siecią potwierdzili jej wypłacalność. Wcześniej firma działała pod markami Ingenious Technologies, Zieltraffic oraz Affiliando.

Podsumowanie

Solutions4Ad to młoda sieć afiliacyjna, która posiada ciekawą ofertę programów finansowych i gamingowych. Cały czas mocno się rozwija, dlatego według zapewnień przedstawicieli sieci, warunki współpracy będą coraz lepsze dla partnerów. Z pewnością przydadzą się dodatkowe materiały/narzędzia promocyjne dla partnerów oraz nieco lepsze stawki w przypadku części programów partnerskich. Jednak z drugiej strony partnerzy mogą być pewni, że zarobione środki zostaną wypłacone zgodnie z ustaleniami i obowiązującymi stawkami.


Podobało Ci się? Podziel się...
Zarejestruj się w tym PP

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*