Ceneo

Program partnerski Ceneo.pl

logo ceneo.pl
Produkty
Prowizje
Płatności
Materiały reklamowe
Support
Wiarygodność
Świetny program, świetny produkt i niskie prowizje.
9/10
Ogółem
Użytkownicy: 6.4
(Głosów: 16)

Ceneo każdy zna, wszak jest to jedna z najpopularniejszych porównywarek cen w Polsce. Jednak nie każdy wie, że Ceneo posiada własny program partnerski, który na dodatek prezentuje się bardzo przyzwoicie. Na czym Ceneo zarabia pieniądze? Na przejściach do stron sklepów internetowych, pokazujących swoje produkty w porównywarce oraz na zakupach dokonywanych bezpośrednio w Ceneo (niektóre sklepy udostępniają taką opcję). Na czym zarabiamy my, czyli partnerzy? Dokładnie na tym samym. Sami musicie przyznać, że nakłonienie kogokolwiek do kliknięcia w link prowadzący do sklepu nie jest dużym wyzwaniem, wszak właśnie w tym celu zostały stworzone porównywarki.

Produkty / Usługi

Co jest produktem reklamowanym przez partnerów? Właśnie sama porównywarka, jej mechanizm, baza sklepów, promocje itd. W tym przypadku Ceneo jest niekwestionowanym liderem na polskim rynku i według statystyk z końca 2014 roku, drugim najpopularniejszym po Allegro serwisem e-commerce. Jak dla mnie jest to wystarczająca rekomendacja tego produktu.

Ceneo posiada ogromną bazę sklepów i produktów. Znajdziemy tam prawdopodobnie każdy interesujący nas przedmiot, jaki jesteśmy w stanie kupić w polskich sklepach internetowych. Dodatkowo jako jedyna porównywarka oferuje opcję zakupu od razu z poziomu porównywarki, bez konieczności przechodzenia na stronę sklepu.

Ciekawe jest również to na czym zarabiamy my, jako partnerzy. Wystarczy, że odesłany przez nas do Ceneo internauta wyszuka interesujący go produkt i przejdzie na stronę sklepu. Nic za to nie płaci, nie zajmuje to dużo czasu i na dodatek realizuje swoje potrzeby. Czego chcieć więcej? Jedyną stroną, która w tym wypadku za coś płaci jest sklep internetowy, na który przeszedł internauta. Jednak nie zapominajmy, że sklep ma na celu sprzedaż danego produktu, dlatego to odesłanie również jest dla niego wartościowe.
Zarabiamy oczywiście również na zakupach dokonanych bezpośrednio w porównywarce. Niestety tylko część sklepów posiada obecnie taką opcję.

Prowizje

Ile można na tym zarobić? Prowizje są bardzo przejrzyste:

 • 65% od przychodów Ceneo za przeklik/przejście na stronę sklepu – średnio 0,30 zł;
 • 65% od prowizji Ceneo za zakup na ich stronie
 • 10% prowizji drugiego poziomu – za polecenie nowego Partnera do PP Ceneo.pl dostajemy 10% od zarobionych przez niego prowizji

I to wszystko. No warto jeszcze dodać, że ważność pliku cookie wynosi 90 dni.

Zakładając, że odeślemy do Ceneo 100 internautów dziennie, a każdy z nich kliknie 1 raz w link do sklepu, zyskujemy około 21 zł. Po tej kalkulacji można stwierdzić, że program będzie efektywny szczególnie w serwisach z dużą ilością ruchu.

Porównując prowizję chociażby z programem AdSense również nie jest ona powalająca, tym bardziej, że owe 0,30 zł otrzymujemy nie za kliknięcie w reklamę, a dopiero za przeklik do sklepu. Jednak musimy pamiętać, że z reguły internauci klikają kilka sklepów przeglądając porównywarkę, co działa na korzyść partnera.

Dodatkowo Ceneo oferuje kampanie dedykowane – najczęściej rozliczane w modelu CPC. W PP Ceneo.pl umożliwia także publikowanie linków na grupach i fanpage’ach Facebookowych, Instagramie oraz w serwisie Pinterest. Warunkiem jest zgłoszenie się do odpowiedniej kampanii dedykowanej dla danego medium.

Płatności / Rozliczenia

Program partnerski jest przeznaczone zarówno dla pełnoletnich osób fizycznych jak i dla firmPrzedmiotem umowy jest oddanie przez partnera do dyspozycji Ceneo powierzchni na stronie www partnera. Umowa jest zawierana w formie elektronicznej na etapie rejestracji w programie.

Osoby fizyczne rozliczają się z Ceneo na podstawie rachunków, które można wygenerować w panelu programu. Wówczas, wartość prowizji będzie kwotą brutto na rachunku. Po wygenerowaniu rachunku Partner nie musi go przesyłać – trafia on automatycznie do obsługi PP Ceneo.pl.

Firmy będące płatnikiem VAT mogą rozliczać się na podstawie faktury VAT. W tym przypadku prowizja będzie kwotą netto, do której należy doliczyć VAT. Firmy niebędące płatnikiem VAT wystawiają fakturę na kwotę, którą chcą wypłacić z panelu. 
Trzeba pamiętać, że warunkiem wypłaty wynagrodzenia jest przekroczenie limitu wypłaty (100 zł) oraz wgranie niezbędnych oświadczeń.

Oczywiście trzeba pamiętać o rozliczeniu przychodów z urzędem skarbowym zgodnie z umową dzierżawy powierzchni reklamowej.

Wszystkie środki są wypłacane przelewem bezpośrednio na rachunek bankowy.

Strony sprzedażowe / Landing page

Strona główna Ceneo wygląda bardzo ciekawie, bez wątpienia można porównać ją do strony Allegro, gdzie w centralnym miejscu znajduje się wyszukiwarka produktów, po lewej czytelne menu z kategoriami produktów, a po środku aktualne promocje, wydarzenia czy konkursy. Podobieństwo do Allegro nie jest tu przypadkowe, gdyż Ceneo należy do grupy Allegro.

Podstrony/kategorie produktów również wyglądają dobrze. Duże, wyraźne zdjęcia, informacja o cenie, możliwość sortowania i rozbudowane filtry. Czyli wszystko co powinno się znaleźć w tym miejscu. Z pewnością przy budowie struktury serwisu i dobieraniu jego elementów pomogło doświadczenie wyniesione z pracy przy serwisie Allegro.

No i oczywiście strony z porównaniem cen danego produktu. Świetnie przystosowane pod kątem konwersji (przekliku do sklepu). Na samej górze kilka wyników sponsorowanych, jednak niżej od razu widzimy sklepy posortowane od tych z najniższą ceną. Na dodatek obok nazwy produktu zachęca nas duży i dobrze widoczny button „IDŹ DO SKLEPU”.
Dodatkowo na tej samej podstronie znajdziemy szczegółowe informacje na temat danego produktu, opinie i recenzje oraz mapę sklepów.

Ceneo - strona główna

Ceneo – strona główna

Ceneo - kategoria produktów

Ceneo – kategoria produktów

Ceneo - porównanie cen

Ceneo – porównanie cen

Materiały reklamowe

W panelu partnerskim mamy dostęp do dosyć pokaźnej bazy materiałów reklamowych. Warto jednak zaznaczyć, że nie wolno promować kilku określonych kategorii produktów, takich jak artykuły erotyczne, wyroby alkoholowe, tytoniowe, leki OTC oraz suplementy diety.
Poniżej omówienie dostępnych materiałów reklamowych.

 • Banery reklamowe – Do dyspozycji mamy 15 rozmiarów banerów dla każdej kategorii drugiego poziomu obecnej na portalu. To znaczy, że możemy wygenerować sobie osobny baner do promocji gier konsolowych (Gry -> Gry konsolowe) oraz gier gier komputerowych (Gry -> Gry komputerowe). Banery tworzone są na podstawie jednego schematu, jednak wyglądają dobrze. Wyraźne call to action, zdjęcia produktów i marka porównywarki.
  baner ceneo - gry komputerowe

  Baner promujący gry komputerowe

 • Linki tekstowe – Za pomocą narzędzia dostępnego w panelu, możemy stworzyć link partnerski do dowolnej podstrony w serwisie Ceneo. Link automatycznie oznaczany jest jako nofollow.
 • Rotator – Jest to baner reklamowy, zawierający produkty z wybranej przez Ciebie kategorii. Jest to narzędzie, które możemy zmodyfikować w dowolny sposób. Możemy wybrać jego rozmiar, ilość kolumn, wierszy, rozmiar zdjęć, kolorystykę, wyświetlane elementy (cena, ocena, zdjęcie), a nawet rozmiar czcionki.
  Dodatkowo, możemy wybrać jakie elementy/produkty będą wyświetlać się w rotatorze. Mogą to być albo produkty z określonej kategorii, albo produkty według wyszukiwanego hasła, albo konkretne produkty, które wybierzemy ręcznie. Dodatkowo możemy skorzystać z rotatorów kontekstowych oraz budowanych na bazie rekomendacji.

  rotator z ceneo przykład

  Rotator – bindownice

 • Wyszukiwarka – Możemy zamieścić na własnej stronie wyszukiwarkę produktów, odpowiadającą tej na stronie Ceneo. Oczywiście możemy dostosować jej wygląd do własnej witryny.
 • Wtyczka do Google Chrome – Pozwala na szybkie generowanie linków do produktów, kategorii oraz wyników wyszukiwania na Ceneo.pl. Wygenerowane linki zapisują się we wtyczce, co ułatwia publikowanie wielu linków w krótkim czasie

Support

Do dyspozycji partnerów został przewidziany kontakt mailowy (partnerzy@ceneo.pl). Z PP Ceneo.pl można kontaktować się też przez skrzynkę na fanpage’u (https://www.facebook.com/ppceneo/). Ponadto oferuje filmy z tutorialami na Youtube (https://www.youtube.com/channel/UC7YZXR-g3oYeUcNBdnRMKLA) oraz grupę dla zarejestrowanych Partnerów. Na szczęście na odpowiedź zespołu Ceneo nie czekamy długo. Trudno znaleźć również jakikolwiek numer telefonu do firmy. Musimy pamiętać, że Ceneo należy raczej do dużych firm, gdzie dzwoniąc na ogólny numer będzie nam ciężko dotrzeć do określonych ludzi. Szczególnie jeśli nie przewiduje tego żaden proces wewnętrzny.

Zasięg

Ceneo posiada produkty tylko polskich sklepów dlatego głównym rynkiem docelowym programu jest Polska. Serwis ten odwiedza średnio 23 miliony użytkowników miesięcznie.

Wiarygodność / Opinie

Tutaj nie trzeba dużo pisać. Od 2005 roku na rynku, porównywarka nr 1 w Eurpie, drugi największy portal e-commerce w Polsce, członek Grupy Allegro, milionowe przychody. Sądzę, że można zaufać takiej firmie. Opinie na forach również potwierdzając wypłacalność programu.

Podsumowanie

Program zrobiony bardzo solidnie, przemyślany w każdym calu, oparty na solidnych podstawach biznesowych. Świetny produkt, strona docelowa i materiały reklamowe. Wszystko to stworzone przez bardzo wiarygodną firmę. Niestety jak zawsze nie może być tak kolorowo.
Stosunkowo niska prowizja jest chyba największym minusem.

Dla kogo?

Przede wszystkim dla stron z dużym ruchem, łatwym do przekierowania na stronę Ceneo. Również blogerzy tworzący recenzje różnych produktów mogą efektywnie wykorzystać program. Ponadto każda strona zawierająca recenzje produktów, opinie na ich temat, poświęcona tematyce e-commerce, może śmiało przetestować ten program.


Podobało Ci się? Podziel się...
Zarejestruj się w tym PP

22 komentarze

 1. W sumie program można porównać do reklam PPC. Za każde kliknięcie otrzymamy trochę kasy, jednak nie są to kokosy. Z mojego doświadczenia wynika, że wychodzi trochę lepiej niż adsense, ale strona musi mieć w miarę tematyczny ruch. Na serwisach o wszystkim będzie ciężko wykrzesać z niego więcej kasy…

 2. wiarygodność? to raczej żart obdzwonilem całą Polskę za produktem który namolnie pojawia się w reklamach jako dostępny – przykład? bardzo proszę roksan kandy k2 żaden wariant nie jest osiągalny portal powinien troszke obligowac sprzedających do aktualizacji bo jest to irytujące i nie zachęca do ponownych odwiedzin

  • Panie Marku, rozumiem punkt widzenia, jednak wiarygodność w recenzji odnosi się do Ceneo jako programu partnerskiego, który jest w pełni wypłacalny i wiarygodny. Oczywiście Ceneo powinno dbać o aktualność swoich kreacji reklamowych, chociażby poprzez wymóg częstszej aktualizacji plików produktowych przesyłanych przez sklepy. Niestety jak widać nie jest to do końca takie proste, szczególnie przy tak dużej liczbie sprzedających. Swoją drogą nawet Google w swoich reklamach produktowych ma z tym problemy. Również same sklepy powinny o to dbać, gdyż reklamując niedostępny produkt narażają się tylko na niepotrzebne koszty.

 3. Wcześniej myślałem że CENEO płaci za kliknięcie w baner. Okazuje się że żeby zarobić to trzeba kliknąć najpierw w baner na naszej stronie a później w link do sklepu. W sumie dwa kliknięcia co skutecznie pomniejsza ilość kliknięć płatnych.

  • Zgadza się, proszę jednak pamiętać, że Ceneo płaci za każde kliknięcie w link do sklepu na stronie Ceneo. Z reguły ludzie wchodzący na Ceneo klikają kilka linków, stąd nie jest to takie najgorsze rozwiązanie 😉

 4. Szkoda tylko że pomija niektóre oferty – nie wiem na ile programowo, świadomie – i wyświetla oferty o 30% wyższe niż te które faktycznie niektóre sieci handlowe oferują.
  Gdy skierowałem do serwisu pytanie dlaczego tak się dzieje, poradzono mi bym zmienił ustawienia filtrowania przy wyszukiwaniu produktu.
  Konkretnie chodziło o ustawienie w filtrze SDHC (karty pamięci), ja faktycznie zaznaczyłem microSD a nie microSDHC
  Rzecz w tym że wyniki które wyświetlił Ceneo po zaznaczeniu w filtrze microSD dotyczyły produktów w standardzie HC …z pominięciem jednak oferty sieci która oferowała produkt 30% taniej niż najtańsza oferta wyrzygana przez Ceneo.

  • Czy dana sieć, o której mówisz była w ogóle dostepna na Ceneo? Musisz pamiętać, że dana firma sama nawiązuje współpracę z Ceneo i sama dobiera produkty, które mają być w porównywarce dostępne. Być może akurat tak niska cena spowodowała, że danej firmie nie opłacało się płacić dodatkowo Ceneo za ich reklamę.

 5. A ja mam duży problem z PP ceneo. Mam na swojej stronie bannery. Kiedy wejdę z nich na ceneo „Kliki w kreacje:” są naliczane. Jednak kiedy ja czy moi znajomi wchodzą potem do danego sklepu „Kliki w oferty:” w dalszym ciągu pokazują 0.

  NA początku myślałem, że to dlatego, że sam klikam w reklamy, jednak moi znajomi również wchodzili za pomocą moich bannerów do sklepów, a w kategorii „Kliki w oferty:” w dalszym ciągu widnieje 0.

  • Najlepiej zgłoś sprawę do supportu PP Ceneo, nigdy nie spotkałem się z takim problemem.

  • @Mateusz – proszę prześlij nam więcej szczegółów dotyczących tej sytuacji na adres partnerzy@ceneo.pl, postaramy się pomóc.

   Pozdrawiam,
   Ania

 6. 65% od prowizji Ceneo za zakup na ich stronie ?? jak zrobię link do pralki za 6000 zł i ktoś ją kupi to dostanę 65% z 6000 zł ??? ponad 3000 ? , jak to działa ,oco w tym chodzi

  • 65% prowizji od prowizji 🙂
   Czyli Ceneo pobiera jakąś określoną prowizję (kilka procent), a my dostajemy od tego 65%.
   Opierając się na Twoim przykładzie załóżmy, że ceneo przy takim produkcie weźmie 2% prowizji. Daje nam to 120 zł. My otrzymujemy 65% od tej kwoty, czyli 72 zł.
   Nie wiem jakie są dokładnie stawki prowizyjne w tym momencie, jednak jakiś czas temu było to 2,3% dla produktu o wartości do 500 zł, 2,2% dla asortymentu w zakresie cenowym 500-1000 zł oraz 2,1% dla towarów wycenionych na więcej niż 1000 zł.

 7. Widzę, że fajnie odpowiadacie na pytania więc zadam i ja. Czy jeśli stworzę link np http://www.ceneo.pl/;szukaj-herbata+konopna;0112-0.htm#crid=88880&pid=12582 który jak widać prowadzi do strony wyszukiwania konkretnego hasła, a nie produktu, to naliczać kliki będzie normalnie? Pozdrawiam!

  • Teoretycznie powinno działać i zliczać kliki, jednak czekamy na potwierdzenie od Ceneo. Jak tylko otrzymamy potwierdzenie oczywiście napiszę.

  • Tak. Jeśli użytkownik kliknie w oferty któregoś ze sklepów to jak najbardziej będzie naliczona prowizja.
   Czyli musi działać 🙂

 8. A czy nie ma jakiejś opcji na współpracę w normalnym modelu CPC?

 9. Program świetny, 9/10. Minusem jest brak możliwości korzystania np. z Pinteresta, co jest absurdem, bo z Pinteresta w innych programach mam naprawdę fajne wskaźniki sprzedażowe.

 10. Hej, do strony o tematyce motoryzacyjnej planowałem przystąpić do programu partnerskiego ceneo. Jakie jeszcze programy, w których dostaje się pieniądze za samo kliknięcie w baner są polecane?

 11. Ceneo zlicza kliknięcia w kreacje, jednak nie płaci mi za te kliknięcia, więc trochę to naciągane.

  • Bo Ceneo płaci za kliknięcia w oferty na swojej stronie, a nie za kliknięcia w kreacje reklamowe, które prowadzą do ich strony.

 12. Nie polecam! Po uzbieraniu 120 zł partnerzy ceneo zbanowali moje konto twierdząc że łamie regulamin! Brak doświadczenia, unikanie odpowiedzi. Ciekawy jestem jakby mieli do wypłacenia kilkanaście tysięcy

 13. Czy mogę promować produkty z Ceneo na YouTube?

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*