Złote Myśli

Platynowy Program Partnerski

Złote Myśli - logo programu partnerskiego
Produkty
Prowizje
Płatności
Materiały reklamowe
Support
Wiarygodność
Jeden z najstarszy programów na rynku. W pełni profesjonalny.
8.2/10
Ogółem
Użytkownicy: 5
(Głosów: 7)

Program partnerski wydawnictwa Złote Myśli, nazywany również Platynowym Programem Partnerskim. Jest to niewątpliwie jeden z najstarszych PP w Polsce, znany poprzednio pod nazwą „Złoty Program Partnerski”. Wydawnictwo na rynku działa od 2004 roku i od tego czasu stało się liderem sprzedaży e-book’ów w naszym kraju. Z pewnością zawdzięcza to nie tylko dobrym książkom które wydaje ale również dużej bazie partnerów, którzy te tytuły sprzedają. Co ciekawe PP Złotych Myśli zyskał dużą popularność również ze względu na specyficzny typ książek, które wydaje wydawnictwo. Mianowicie są to książki dla ludzi sukcesu dotyczące motywacji, zarabiania pieniędzy, samodoskonalenia czy nawet e-biznesu. Dlatego są to idealne produkty dla osób piszących blogi o takiej tematyce i posiadających własne listy mailingowe. Zresztą wielu naszych rodzimy e-biznesmenów takich jak Paweł Krzyworączka czy Piotr Majewski, którzy z pewnością sprzedali nie jedną książkę Złotych Myśli, również wydali swoje dzieła za pośrednictwem tego wydawnictwa. Oczywiście poza nimi, możemy znaleźć dzieła światowych gwiazd e-biznesu, np. Joe Vitale. Dlatego jeśli posiadasz stronę dla przeznaczoną dla wschodzących gwiazd polskiego Internetu, z pewnością powinieneś zainteresować się tym programem partnerskim.

 Produkty

Przejdźmy zatem do najistotniejszych kwestii w każdym programie partnerskim, a mianowicie do produktów oraz ich prowizji. Jak wspomniałem na wstępie, mamy do czynienia z praktycznymi poradnikami z dziedziny literatury motywacyjnej i prowadzącej do szeroko pojętego sukcesu. Co to znaczy? Może bardziej sytuację rozjaśnią kategorię książek dostępne w sklepie:

 • Rozwój osobisty i sukces
 • Motywacja i osiąganie celów
 • Finanse osobiste
 • GPW, Forex i inne
 • E-biznes
 • Własna firma
 • Negocjacje i sprzedaż
 • NLP, wywieranie wpływu
 • Praca i kariera
 • Szybkie czytanie i nauka
 • Języki obce
 • Jak napisać książkę
 • Relacje i związki
 • Dla rodziców
 • 18+
 • Zdrowie i wygląd
 • Odchudzanie i diety
 • Pozostałe
 • Darmowe ebooki

 

Jak widzicie, kategorie są dosyć ciekawe i dosyć rozległe, dlatego jeśli Twoja strona nawiązuje do którejś z kategorii warto poszukać w niej produktów, które można promować.

Co bardzo ważne, Złote Myśli sprzedają książki w trzech formatach – tradycyjnych książkach drukowanych, e-book’ach i audiobook’ach.

Prowizje

W Platynowym Programie Partnerskim prowizja jest liczona w dosyć niestandardowy sposób. Dla niektórych może się to wydać nawet nieco zawikłane, dlatego postaramy się to nieco rozjaśnić.

Przede wszystkim wysokość prowizji jest uzależniona od rodzaju sprzedawanego produktu.

Rodzaj produkty

E-book
Książka*
Audiobook do pobrania
Audiobook na CD*
Kursy, VOD i inne produkty elektroniczne
Szkolenia, DVD i inne produkty fizyczne

Prowizja

40%
40%
40%
40%
20%
10%

Jednak jak zauważyliście przy książkach oraz audiobookach na CD znajduje się gwiazdka. Otóż dotyczy ona tego, że akurat przy tych produktach występują większe koszty wytworzenia, a raczej jakiekolwiek koszty wytworzenia w porównaniu do produktów elektronicznych. Dlatego w ich wypadku prowizja jest liczona od zysku wydawnictwa według poniższego wzoru:

Twoja prowizja = (cena ogólnarabaty klientakoszty produkcjipodatek VAT) * wartość prowizji (%).

 • cena ogólna – kwota, za którą katalogowo można zakupić produkt w naszym serwisie (bez żadnych rabatów);
 • rabaty klienta – rabat, z którego klient skorzystał podczas zakupu (np. ze Złotego Klubu, kodu rabatowego, promocji itp.)
 • koszty produkcji – są to koszty poniesione przy produkcji produktu i są różne w zależności od produktu; ustawione na stałe w systemie;
 • podatek VAT – 5% – książki drukowane, audio CD, 23% – ebooki, audio mp3, DVD, szkolenia;

 

Co to oznacza w rzeczywistości? Otóż średnia prowizja w przypadku książek drukowanych waha się w granicach 15-20%. Natomiast w przypadku CD – 20-30%.

Dodatkowo program posiada drugi poziom prowizji, w którym możemy zarabiać na polecaniu programu nowym partnerom.

Płatności i rozliczenia

Złote Myśli to polska spółka z o.o. zlokalizowana w Gliwicach, z dosyć dużym kapitałem zakładowym. Podstawowym warunkiem wypłaty prowizji jest podpisanie umowy oraz wysłanie jej na adres wydawnictwa. Zanim to jednak zrobimy musimy zdecydować, czy będziemy rozliczać się z programem jako osoba fizyczna czy jako firma. Jeśli jako firma, to wysyłamy do Złotych Myśli faktury, jeśli jako osoba fizyczna, wówczas rozliczamy się za pomocą rachunków. Dokumenty możemy wysyłać w formie elektronicznej jak i w formie papierowej.

Minimalny próg wypłat to 50 zł, a wypłaty dokonywane są dwa razy w miesiącu 10 i 25 dnia.
Płatności rozliczane są za pośrednictwem systemów PayU lub PayPal.

Strony produktowe / Landing Page

Jedyną stroną docelową w programie jest sklep złotych myśli. Trzeba jednak powiedzieć, że sklep jest bardzo dobrze skonstruowany i zachęca do zakupów potencjalnych klientów. Zacznijmy od strony głównej. Jak widać poniżej wita nas dobrze wyeksponowana wyszukiwarka, która po wpisaniu kilku liter podrzuca nam propozycję tytułów. Dodatkowo przejrzyste menu po lewej oraz baner z nowościami po środku. Poniżej możemy znaleźć polecane pozycje, nowości oraz bestsellery. Czyli mniej więcej wszystko co powinna mieć przyjazna strona główna sklepu. Na uwagę zasługują jeszcze linki z najważniejszymi informacjami dla nowych klientów.

zlote-mysli - glowna

Strona główna – zlotemysli.pl

Strona produktowa - zlotemysli.pl

Strona produktowa – zlotemysli.pl

Materiały reklamowe

Logując się do panelu partnerskiego otrzymujemy dostęp do dosyć dużej bazy materiałów reklamowych, podzielonych na kategorie zgodne z typem produktów. W ten sposób otrzymujemy materiały dla książek, ebooków itd.

Do dyspozycji otrzymujemy następujące rodzaje materiałów:

Okładki – czyli zdjęcia okładek danego produktu;
Opinie – opinie klientów, którzy zakupili daną książkę, pochodzą ze stron produktowych danego produktu;
Linki – linki partnerskie prowadzące do strony produktu;
Fragmenty – fragmenty książek/audiobooków, które możemy dowolnie wykorzystywać, bardzo ciekawa opcja;

Widgety
Bardzo ciekawa opcja m.in. dla blogów. Dostajemy do dyspozycji kilka widgetów, które automatycznie wyświetlają polecane produkty. Mamy widget dla WordPressa, wyświetlający książki z określonej kategorii. Widget HTML wyświetlający bestseller dnia.Wysuwany widget z nowościami czy widget umieszczany w górnym rogu informujący o aktualnej promocji.

Do tego dostajemy banery graficzne do ogólnej promocji sklepu oraz programu partnerskiego. Nie możemy też zapomnieć o plikach XML/RSS, które mogą się okazać przydatne przy bardziej skomplikowanych projektach.

Support

Support wygląda dosyć przyzwoicie. Do dyspozycji mamy telefon kontaktowy obsługiwany w godzinach 9:30-16:00. W panelu partnerskim znajduje się również formularz kontaktowy. Do tego możemy czytać cyklicznie aktualizowanego bloga dla partnerów oraz możemy dołączyć do grupy dyskusyjnej na facebooku. Odpowiedzi udzielane są dosyć szybko i do tej pory nie spotkałem się z problemami podczas próby kontaktu z obsługa programu.

Wiarygodność / Opinie

Jest to chyba jeden z najbardziej wiarygodnych programów na naszym rynku. Jest bardzo dobrze znany wszystkim osobom, które otarły się o afiliację. Sam fakt, że program istnieje od 2004 roku mówi nam wiele o jego stabilności. Do tego kapitał zakładowy spółki w wysokości 1 150 000 zł zabezpiecza ewentualnych wierzycieli firmy.

Ponadto warto sprawdzić chociażby otoczenie firmy – bardzo duża liczba fanów na facebooku czy wywiady z prezesem w branżowych magazynach dodają wiarygodności.

Zasięg

Oferta wydawnictwa jest skierowana wyłącznie do klientów polskojęzycznych. Oczywiście istnieje możliwość wysyłki produktów za granicę, koszt przesyłki w tym wypadku wynosi 65 zł.

Podsumowanie

Z pewnością głównymi zaletami programu są różnorodne i dobrze sprzedające się produkty oraz bardzo duża wiarygodność firmy. Bardzo pozytywne wrażenia pozostawia po sobie również sklep Złotych Myśli, przez który klienci dokonują zakupów. Wygląda profesjonalnie i z pewnością ułatwia zakupy. Na pochwałę zasługują również ciekawe materiały reklamowe, szczególnie fragmenty książek oraz widgety. Z pewnością ułatwią one promocję produktów wydawnictwa.

To do czego mogę się przyczepić to prowizja. Pomimo tego, że wynosi ona nawet 40% to mimo wszystko nie są to wysokie prowizje jak na produkty elektroniczne. Również skomplikowane obliczanie prowizji dla produktów fizycznych może niektórych wprawić w zakłopotanie. Mimo wszystko podejrzewam, że wysokość prowizji oraz jej forma są bardzo dobrze przemyślane, o czym świadczy długa historia programu partnerskiego na rynku oraz jego świetna wypłacalność.

Support jak najbardziej na plus (chociaż wciąż górną półkę wyznacza Cash in Pills). Szkoda jeszcze, że produkty możemy sprzedawać tylko w Polsce, no ale w końcu mamy do czynienia z polskim wydawnictwem.


Podobało Ci się? Podziel się...
Zarejestruj się w tym PP

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*