Użytkownicy YouTube oglądają ponad miliard godzin filmów dziennie

Youtube

Serwis YouTube twierdzi, że ludzie na całym świecie oglądają obecnie ponad miliard godzin materiałów zamieszczonych na ich stronie. Nawiązując do wydanego komunikatu, ten kamień milowy został osiągnięty już w zeszłym roku, jednak YouTube podzielił się tą informacją kilka dni temu.

„Siedząc na kanapie i oglądając YouTube przez miliard godzin, zajęłoby to około 100 000 lat” stwierdza na oficjalnym blogu YouTube Cristos Goodrow. YouTube twierdzi, że skupiając się na czasie spędzonym na oglądaniu video i stawianie na przeciw liczby wyświetleń pomaga w ustalaniu ilości czasu jaką użytkownik spędził na oglądaniu filmów na stronie.

The Wall Street Journal podaje, że liczba godzin spędzonych w serwisie YouTube wzrosła dziesięciokrotnie od 2012 roku, kiedy to serwis zmienił algorytm na podstawie którego użytkownikowi proponowane są video rekomendacje. Celem było zatrzymanie w serwisie jak największej ilości widzów, aby nie poprzestawali na oglądaniu tylko jednego filmu.

Były manager Google powiedział, że przed rokiem 2012 video rekomendacje bazowały głównie na tym co użytkownik oglądał po zobaczeniu danego filmu. Po zmianie algorytmu, wszelkie zaimplementowane aplikacje pozwalały na analizowanie ogromnych baz danych historii użytkownika w celu zwiększenia trafności doboru odpowiedniej rekomendacji kolejnego filmu.

 

The Wall Street Journal twierdzi ponadto, że globalna oglądalność YouTube jest na dobrej drodze do przewyższenia oglądalności telewizji amerykańskiej, która jest szacowana na 1.25 miliarda godzin dziennie.

Strona prasowa YouTube podaje, że serwis ma ponad miliard użytkowników – to oznacza że jest to prawie jedna trzecia wszystkich ludzi korzystających z internetu – a ponad połowa korzysta z aplikacji YouTube na urządzeniach mobilnych.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*