Tworzenie stron WWW – najnowsze trendy

Najnowsze trendy w tworzeniu stron WWW

Przy tworzeniu stron WWW bierze się pod uwagę wiele względów. Tak jak w modzie podlegają one również i różnego rodzaju trendom. Z roku na rok ich wygląd zmienia się więc i ewoluuje. Co zatem obecnie jest na topie oraz o czym warto wiedzieć kreując nasze miejsce w Sieci?

Wizerunek stron WWW podąża zgodnie z kierunkiem nowościami, które daje technologia. Nie bez znaczenia są również i trendy wyznaczane przez największe firmy. Na co zatem obecnie zwrócić największą uwagę tak, aby nasza strona była zgodna z najnowszymi trendami? Oto dziewięć najważniejszych elementów:

Bogactwo animacji

Nowoczesna, podążająca za obecnymi trendami strona WWW powinna posiadać przykuwające wzrok animacje. Przykłady ich wykorzystania na witrynie internetowej to np. grafiki, ikonki ładowania, przyciski, linki czy animacje tła – możliwości jest na prawdę wiele.

Wideo

Widać wyraźnie, że wideo w Sieci obecnie zyskuje coraz to większą popularność. Wizualne treści zatem z pewnością dodadzą naszej stronie dodatkowej atrakcyjności i będą ciekawym urozmaiceniem. Przykładem tutaj mogą być filmy pojawiające się jako tło strony głównej, a nawet te prezentujące produkty naszej firmy.

Automotyzacja

Automatyzacja naszej strony WWW wiąże się oczywiście z marketing automation. Poprzez jego wykorzystanie możemy prowadzić działania, które będą indywidualnie dostosowane do konkretnego użytkownika i dopasowane do jego osobistych preferencji. Taka automatyzacja to np. spersonalizowane landing page czy tworzone pod konkretnego klienta maile.

 

Responsive Web Design

Automatyczne dostosowanie wyglądu i układu naszej strony do konkretnego rozmiaru urządzenia, z którego korzysta użytkownik to oczywiście dzisiaj podstawa. Dzięki temu nasza witryna będzie uniwersalna i przejrzysta bez względu na format ekranu, na którym będzie wyświetlania.

Zbieranie  insightów

Na każdej dobrze stworzone stronie WWW powinna panować równowaga między jej designem a użytecznością i celami. Ważne jest zatem by zbierać informacje o tym, które działania na naszej witrynie cieszą się największym uznaniem wśród użytkowników oraz czy przynoszą pożądane efekty i oczywiście mierzyć je.

Chat

Dzięki wykorzystaniu chatu na naszej stronie będziemy mieć znacznie lepszy kontakt z Klientem oraz na bieżąco móc rozwiązywać jego ewentualne problemy. To z pewnością dobre i niezwykle wygodne rozwiązanie dla obu stron.

Trzy trendy – material design, flat design i minimalizm

Material desing – tworzenie projektów, które są czyste, modernistyczne, skupione na UX. Stosowanie cieni i głębi.

Flat design – to projektowanie płaskie czyli wykorzystanie stylu, w którym zakładamy wyeliminowanie elementów takich jak: gradienty i cieniowanie, stosujemy proste kształty oraz ograniczamy ilość kolorów.

Minimalizm – nie chodzi tu tylko o ograniczanie na stronie pewnych rzeczy, ale głównie o projektowanie wokół treści.

Następny poziom – skrolowanie

Wykorzystanie na stronie WWW przewijania równoległego czyli przewijania obrazu w tle.

Lepsza typografia

Korzystanie z bogactwa różnego rodzaju czcionek – możliwości mamy dzisiaj na prawdę wiele.

 

To tylko kilka najważniejszych elementów, na które warto zwrócić uwagę przy tworzeniu strony www , tak aby była ona zgodna z najnowszymi trendami. W tej kwestii trzeba jednak pamiętać, że czasem lepiej zaufać własnej intuicji i wyczuciu niż w sposób nieprzemyślany podążać za tym co jest akurat na topie.

 

Artykuł napisany na podstawie http://interaktywnie.com/biznes/artykuly/usability/9-cech-nowoczesnej-strony-www-ktore-w-2016-roku-trzeba-znac-252533


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*