10 przydatnych wtyczek content marketingowych do WordPressa

10 przydatnych wtyczek content marketingowych do WordPressa

WordPress daje nam wiele możliwości przy tworzeniu własnej strony internetowej czy też bloga. W platformie tej znajdziemy różnego rodzaju wtyczki, które pomogą nam zoptymalizować oraz ulepszyć naszą witrynę zarówno w sposób praktyczny jak i wizualny. Poniżej przedstawiamy kilka naszych zdaniem najbardziej przydatnych z nich, które z pewnością warto znać.

1. All in one SEO

To jedna z ważniejszych wtyczek WordPress, który służy do rozbudowania możliwości SEO. Posiada wiele funkcjonalności, dzięki którym w łatwy sposób przeprowadzisz wewnętrzną optymalizację swoje strony.

2. Sitemap XML

Wtyczka ta również związana jest z optymalizacją strony. Służy do tworzenia spisu wszystkich stron, podstron i postów witryny oraz powiadamia o nich wyszukiwarki internetowe. Dodatkowo dostarcza nam również informacji o linkach, ich ilości czy rodzaju (dofollow, nofollow).

3. SEO Friendy Images

Dzięki tej wtyczce nigdy nie zapomnimy o ustawieniu atrybutów ALT i Title do zamieszczanych przez nas grafik. SEO Friendly Images zrobi to za nas automatycznie.

4. SEO Smart Links

SEO Smart Links służy do automatycznego linkowania wewnętrznego w naszym serwisie – wystarczy, że w panelu wpiszemy dane słowa kluczowe, które chcemy żeby były podlinkowane i gotowe!

5. Redirect 301

Ta wtyczka przyda się przede wszystkim w sytuacji gdy decydujesz się na zmianę adresu strony. Dzięki niej dodasz niezbędne przekierowywania 301, nie tracąc przy tym swojej pozycji w Google. Dodatkowo za jej pomocą możesz również śledzić wejścia na nieistniejące już strony 404 i przekierowywać je automatycznie w inne, wybrane miejsce.

6. Sociable

Sociable jest wtyczką, dzięki której w łatwy sposób wprowadzimy naszą stronę w social media, bez problemu konfigurując ją z nimi.

7. Digg Digg

To wtyczka przy pomocy której do każdego opublikowanego przez nas wpisu dodany zostanie pływający pasek z przyciskami udostępniania.

8. NextScripts: Social Networks Auto-Poster

Ta wtyczka jest niezbędna dla osób, które dużą wagę przywiązują do promocji w mediach społecznościowych. Dzięki niej wszystkie wpisy z naszej strony zostaną automatycznie opublikowane również w social media.

9. Editorial Calender

To wtyczka idealna dla osób, które chcą być zawsze dobrze zorganizowane. Dzięki niej z łatwością zaplanujesz w czasie wszystkie wpisy na swoją stronę.

10. Yet Another Related Posts Plugin

Po zainstalowaniu tej wtyczki pod każdą publikacją będą wyświetlać się tytuły wszystkich powiązanych z nią tematycznie innych wpisów z naszej strony.

 

Z całą pewnością wszystkie powyższe wtyczki do WordPressa przydadzą się każdemu, szczególnie w kontekście content marketingu. Watro więc z nich korzystać.


Podobało Ci się? Podziel się...

1 Opinia

  1. Fajny zestaw wtyczek! Kilku z nich na pewno przetestuję!

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*