Jaki system wideokonferencyjny dla małych firm?

wideokonferencja

Mimo że wideokonferencja od wielu lat była aktywnie wykorzystywanym sposobem komunikacji w przedsiębiorstwach, dziś nabrała szczególnego znaczenia. Ma na to wpływ między innymi sytuacja epidemiczna w kraju, wymuszająca zmianę schematów zarządzania firmami i przede wszystkim porozumiewania się z pracownikami oraz kontrahentami. Służą do tego nowoczesne systemy wideokonferencyjne, które przeznaczone są również do zastosowania w małych przedsiębiorstwach. Jakie urządzenia wybrać?

Wszechstronność

Decydując się na system wideokonferencyjny, w pierwszym kroku należy określić, jakie funkcje powinien spełniać, czyli do czego konkretnie planujemy go wykorzystać. Do bieżącego kontaktu z pracownikami czy prowadzenia szkoleń i spotkań doskonałym rozwiązaniem będą zestawy wyposażone w zintegrowaną kamerę, moduł bezprzewodowej obsługi prezentacji oraz nagrywania spotkania.

Dodatkową cechą, o jakiej warto pamiętać – przede wszystkim z uwagi na komfort użytkowników – są mikrofony bezprzewodowe. Dzięki nim z łatwością można zorganizować zdalne spotkanie, niezależnie od wielkości sali, liczby prelegentów czy sposobu ułożenia stołu. Tak zwany promień zbierania mikrofonów również powinien być znaczny, zapewniając doskonałą jakość dźwięku nawet w sytuacji, gdy osoba mówiąca nie znajduje się bezpośrednio przed mikrofonem.

Kompaktowe rozwiązania

Rynek oferuje dziś duży wybór systemów wideokonferencyjnych, wśród których ogromną popularnością cieszą się wideotelefony. To urządzenia kompaktowe, bez trudu mieszczące się na biurku. Wyposażone w kamerę Full HD zapewniają doskonałą jakość połączeń. W obsłudze terminala pomaga dotykowy ekran, znany większości osób system operacyjny Android oraz współpraca z dedykowanym oprogramowaniem do organizacji i zarządzania wideokonferencjami.

Co więcej – wybór telefonu nie wyklucza możliwości prowadzenia szkoleń czy spotkań, podczas których chcemy wyświetlić uczestnikom przygotowane wcześniej materiały. Urządzenia te obsługują bowiem moduł bezprzewodowego przesyłania prezentacji. Osoby, które chcą rozbudować wideotelefon o dodatkowe funkcje, mogą podłączyć do niego zewnętrzny monitor, dzięki złączu HDMI. Różnorodność funkcji opisanych urządzeń oraz ich kompaktowy rozmiar, sprawiają, że będzie to idealny wybór do każdej firmy.

Kompatybilność z różnymi urządzeniami

Osobną kwestią, jaka powinna mieć duży wpływ na wybór systemu wideokonferencyjnego, jest kompatybilność rozwiązań z powszechnie wykorzystywanym oprogramowaniem czy urządzeniami. Funkcjonalność ta znacznie ułatwia organizowanie spotkań online, przede wszystkim w zakresie dostępności. Nie bowiem ma znaczenia, jakim telefonem, komputerem czy tabletem dysponuje uczestnik – bez trudu dołączy do konferencji, korzystając z dowolnego urządzenia. To cecha, o którą powinny zatroszczyć się firmy chcące na bieżąco kontaktować się ze swoimi pracownikami czy kontrahentami, likwidując tym samym bariery technologiczne.

Przy wyborze systemu wideokonferencyjnego nie zapominajmy także o jego prostej obsłudze. Nowoczesne rozwiązania, jakie można znaleźć na stronie https://www.thomas-it.pl, nie wymagają od użytkowników zaangażowania przy inicjowaniu spotkania czy dołączaniu do niego. Pierwsza konfiguracja pozwala tak sparametryzować urządzenia, że późniejsze korzystanie z nich stanie się automatyczne. To szczególnie istotne z perspektywy małych firm, które nie zatrudniają informatyków czy pracowników technicznych.

Systemy wideokonferencyjne, do niedawna kojarzone z ogromnymi korporacjami, rozsianymi po całym świecie, dziś spotykane są również w niewielkich firmach. Znacznie ułatwiają bieżące prowadzenie działalności oraz kontaktowanie się z pracownikami, nawet w tak trudnych czasach, z jakimi mamy do czynienia obecnie. Decydując się na wybór urządzeń, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim swoje potrzeby, a także skorzystać z pomocy fachowców, którzy doradzą, jakie rozwiązanie będzie najlepsze.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*