Pakuj z głową! – bezpieczne opakowania transportowe

pakowanie w ecommerce

Pandemia trwająca już ponad rok sprawiła, że chętniej dokonujemy zakupów w Internecie. Tą samą drogą sprzedajemy artykuły, które nie są nam już potrzebne. Szukamy przy tym najlepszych sposobów na zabezpieczenie przesyłki, aby dotarła cało i bezpiecznie do odbiorcy. Na to samo liczymy, dokonując zakupów w sklepach internetowych.

Jak pakować, aby paczka, nawet ta z wrażliwym na czynniki zewnętrzne i kruchym przedmiotem, była bezpieczna podczas transportu? Sprawdzamy dostępne produkty, które warto mieć pod ręką.

Karton, ale jaki?

Pudełek kartonowych znajdziemy całe mnóstwo. Różnią się one jednak parametrami i właściwościami. Należy je zatem wybierać nie tylko ze względu na rozmiar, ale i grubość tektury oraz sposób zamykania. Główna zasada brzmi, aby w dużych pudełkach umieszczać lżejsze artykuły, dla bezproblemowego przenoszenia. Te cięższe, duże i niewymiarowe lepiej pakować pojedynczo, bowiem to ułatwia ich właściwe zabezpieczenie i pozwala na wygodny transport.

Poza klasycznymi kartonami na rynku dostępne są pudełka fasonowe, które można znaleźć np. w sklepie https://e-hurtownia-opakowan.pl/. Główna i zauważalna różnica polega na sposobie zamykania. Duże kartony nie obejdą się bez dodatkowych zszywek bądź taśmy pakowej, które uchronią przed otwarciem pakunku w trakcie transportu. Pudełka fasonowe są zamykane na różne sposoby, lecz każda dostępna konstrukcja sprawia, że nie ma potrzeby stosowania jakichkolwiek dodatkowych taśm, zszywek czy materiałów łączących.

Na kartonach, zarówno klasycznych, jak i kartonowych, można dodatkowo umieścić nadruk, który staje się reklamą dla sprzedawcy, przedsiębiorstwa, ale i osoby prywatnej, która z jakichkolwiek powodów chce wyróżnić pakunek.

Taśmy pakowe

Podczas zabezpieczania większości przesyłek przyda się taśma pakowa. Jest ona ostatnim elementem chroniącym pakunek przed otwarciem w trakcie transportu. Wzmacnia również najbardziej newralgiczne miejsca paczki, w których posiada ona oryginalne załamania tektury. Taśma musi być jednak dopasowana nie tylko pod względem szerokości. Na rynku znajdziemy różne jej rodzaje.

Główną uwagę – poza rozmiarem – zwraca się na zastosowany w taśmie klej. Paczki transportowane są w rozmaitych warunkach zewnętrznych, w tym podczas niepogody. Zarówno niska, jak i wysoka temperatura mogą doprowadzić do odklejenia się taśmy pakowej, jeśli zastosowano produkt niskiej jakości, tani i ze zwykłym klejem.

W temperaturach dodatnich, do pakowania kartonów o niewielkiej masie oraz z zachowaniem warunków niskiego zakurzenia, wystarczy taśma z klejem akrylowym. W sektorze pakowym lepiej sprawdza się taśma z klejem bazującym na kauczuku syntetycznym. Mocniej klei i jest odporna na wilgoć. Najsilniejsza zaś pod względem mocy łączenia, jest taśma z klejem opartym na kauczuku naturalnym. Może być zaklejana ręcznie i automatycznie, zachowuje swoje właściwości w bardzo niskich i bardzo wysokich temperaturach.

Mając przed sobą produkt do zapakowania, zwróćmy uwagę na to, jakie kartony i taśmy pakowe wybieramy. Od tego zależy bezpieczny transport.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*