Nienaturalne linki wychodzące karane przez Google

Nienaturalne linki wychodzące karane przez Google

Google postanowił karać strony z nienaturalnymi linkami wychodzącymi. Przekonało się już o tym wielu właścicieli witryn, którzy w ostatni weekend zaczęli dostawać wiadomości o nałożonej z tego powodu karze. Wszystko to ma na celu oczywiście przeciwdziałanie manipulacji w wynikach wyszukiwania.

W ostatni weekend Google rozpoczął ostrą walkę z manipulacją wyników wyszukiwania przy pomocy linków wychodzących. W tym celu postanowił więc zastosować kary dla stron, które w sposób nienaturalny linkowały do innych witryn.

O walce z nienaturalnymi linkami wychodzącymi przekonało się już wielu właścicieli stron internetowych. W ostatnim czasie zespół Google rozesłał bowiem sporo wiadomości, które informowały o nałożeniu kary ręcznej z powodu wykrycia na danej witrynie sztucznego linkowania, mającego na celu manipulowanie wynikami wyszukiwania. Do końca natomiast nie wiadomo jaki ma to wpływ na strony, do których kierowały takie nienaturalne linki. Wydaje się jednak, że Google nie ufa już linkowaniu z tych miejsc, które próbują manipulować rankingiem wyszukiwania.
Jak na razie większość informacji pochodzi z zagranicy, głównie USA. W Polsce jak na razie cicho, być może fala dopiero nadejdzie? Jeśli ktoś z Was miał doczynienia z omawianym komunikatem będziemy wdzięczni za komentarz i informację o skutkach.

Aby dowiedzieć się czy na naszą stronę nie została przypadkiem nałożona taka kara należy zalogować się na koncie Google Search Console i sprawdzić skrzynkę z wiadomościami. Więcej informacji na temat nienaturalnego linkowania oraz usunięcia ewentualnie zastosowanej z tego tytułu kary znaleźć można tutaj.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*