Lutowy ranking najpopularniejszych reklam Youtube

Ranking reklam Youtube- luty

W lutym br., najpopularniejszym spotem według użytkowników serwsiu Youtube była reklama „Fly to Gotham City with Turkish Airlines!”, linii lotniczych Turkich Airlines. W TOP 5 znalazły się takzę marki Princessa, Play, Fundacja Onkologiczna Alivia i Rossmann.

Youtube co miesiąc udostępnia ranking najchętniej oglądanych spotów reklamowych na polskim rynku Nosi nazwę YouTube Ads Leaderboard i tworzony jest jest w oparciu o dane pokazujące zaangażowanie użytkowników – liczbę obejrzeń w Polsce oraz procentowy udział odtworzeń w ruchu płatnym w stosunku do bezpłatnego.

W lutym najwięcej nowych subskrypcji spośród kanałów polskojęzycznych odnotowały: StuuGames, Blowek i IsAmUxPompa. Te trzy kanały dostały również najwięcej kciuków w górę w ubiegłym miesiącu. Pierwsze dziesiątki rankingów aktywności i interaktywności kanałów w całości składają się z twórców zajmujących się grami.

160318102158_sotrender_1_large

Najchętniej oglądaną reklamą był spot tureckiego przewoźnika. Oferuje on podróż do Gotham City, która finansowana jest przez samego Bruce’a Wayne’a.

 

Drugie miejsce to Princessa i jej reklama DOOH „Przystanek Princessa”, który jest całą kampanią. W jej ramach we Wrocławiu, ludzie czekający na przystanku, byli zagadywani przez interaktywny city light i częstowani wafelkami. Zaiteresowanie zdobyła też reklama Play z udziałem piosenkarza, Dawida Podsiadło. Promuje ona serwis sieci, Tidal, oferujący kanały muzyczne.

Czwarte miejsce przypadło Fundacji Onkologicznej Alivia z reklamą „Wojna z rakiem”, która ma na celu zachęcenie uzytkowników do przekazania 1% podatku na rzecz organizacji. Na piątym miejscu uplasowała się reklama walentynkowa drogerii Rossmann.

Lutowy ranking dostępny jest tutaj.

Zestawienie przygotowywane jest przez polski zespół YouTube i dotyczy tylko klipów, które były elementami kampanii reklamowych na YouTube.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*