Bank PKO BP podejmie walkę z hazardem?

pko bp ostrzega przed hazardem

Bank PKO BP wydał specjalny komunikat, który przypomina o zakazie korzystania z usług bukmacherskich niezarejestrowanych w Polsce, a także o zakazie granie w pokera w sieci.

W komunikacie czytamy: PKO Bank Polski uprzejmie przypomina, że zgodnie z art. 29a ust. 2 ustawy z dnia 19 listopada 2009 (Dz. U. z 2016 r., poz. 471) o grach hazardowych zakazane jest uczestniczenie w grach hazardowych urządzanych przez sieć Internet. W związku z tym, niedozwolone jest wykorzystywanie do dokonywania operacji związanych z działaniami, o których mowa we wskazanym przepisie – kart płatniczych wydawanych przez Bank oraz innych instrumentów bądź usług płatniczych Banku, m.in. przelewów.
Mimo, że nielegalni bukmacherzy mają specjalnie przydzielony kod MCC, gracze znaleźli sposób na rozwiązanie tego problemu i najczęściej korzystają z usług pośredników płatności takich jak PayPal.

Na razie nie wiadomo w jaki sposób bank zamierza poradzić sobie z nielegalnymi transakcjami. Nie mniej jednak, klienci PKO BP powinni potraktować komunikat bardzo poważnie. We wrześniu KNF zakazała obsługi firm organizujących nielegalne gry hazardowe online.

Sytuacja jest bardzo ciekawa, tym bardziej, że jakiś czas temu nowy rząd zapowiedział liberalizację ustawy hazardowej, która od kilku lat walczy z firmami bukmacherskimi z zagranicy.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*