10 sprawdzonych sposobów na zwiększenie ruchu na stronie

10 sprawdzonych sposobów na zwiększenie ruchu na stronie

Dla każdego marketera zaangażowanego w programy partnerskie, jedną z głównych trosk jest zwiększenie ruchu na stronie, najlepiej ruchu wysokiej jakości. Poniżej znajdziesz 10 sprawdzonych sposobów zwiększania ruchu (i zysków) na stronie. Mamy nadzieję, że pomogą Wam w rozwoju biznesu.

 1. Kampanie mailowe

  Użyte ostrożnie kampanie mailingoweowe mogą szybko zwiększyć ruch na twojej stronie. Warto w tego typu kampaniach postawić na wysokiej jakości treści, które wygenerują ruch w serwisie. Można wykorzystać dwie metody. Pierwsza polega na tym, aby zamieścić w mailu pełną treść artykułów, a potem linki zapraszające odbiorcę do zobaczenia podobnych wpisów na twojej stronie. Inną możliwością jest udostępnienie w mailu tylko części artykułu i odesłanie do ciągu dalszego w witrynie. Wyraźny CTA powinien pomóc w obu przypadkach.

 2. Artykuły / Content marketing

  Artykuły informacyjne i instruktażowe, zwłaszcza te dobrze napisane, są doskonałą przynętą, zwiększającą ruch na stronie z programem partnerskim. Dodawaj w treści i na końcu tekstu linki do swoich artykułów o podobnej lub uzupełniającej tematyce. Innymi słowy działaj content marketingowo, tworząc wysokiej jakości treści.

 3. Newslettery i e-magazyny

  Oferuj newsletter albo e-magazyn, upewniając się, że linki z maili przekierują odbiorcę do twojej strony. Jest to świetny sposób na utrzymanie czytelników zainteresowanych Twoimi treściami przez dłuższy czas. Dodatkowo zyskujemy bonusowy kanał, którym możemy kierować nasze linki afiliacyjne.

 4. Blogi

  Poza swoją stroną programu partnerskiego korzystaj z bloga, żeby być w kontakcie ze swoimi klientami. Blogi są znacznie bardziej osobiste i w lżejszym tonie niż większość biznesów partnerskich i mogą być doskonałym źródłem informacji, wiadomości, porad i wskazówek dla potencjalnych klientów. Dodatkowo artykuły na blogu mogą być świetnym miejscem do umieszczania linków partnerskich.

 5. Portale społecznościowe

  Portale społecznościowe są obfitym źródłem stargetowanego ruchu. Twórz społeczność wokół swojego fanpage’a i wykorzystuj grupy społecznościowe.

 6. Fora dyskusyjne

  Poprzez zostawianie użytecznych i prowokujących do myślenia komentarzy w dyskusjach na forach, możesz zachęcić innych użytkowników do reagowania i wysłania ci odpowiedzi. W ten sposób będziesz mieć możliwość zbudowania sieci kontaktów. Upewnij się tylko, że w stopce znajdzie się link do twojej strony.

 7. Wpisy gościnne na blogach

  Jeżeli potrafisz dobrze pisać i możesz zaoferować unikalną i użyteczną treść, możesz również spróbować zamieszczania wpisów gościnnych na popularnych blogach. Jeżeli czytelnicy uznają twój tekst za interesujący, jest szansa, że zdecydują się podążyć za linkiem na twoją stronę.

 8. Ułatw „zapamiętywanie” Twoich podstron

  Jeśli piszesz naprawdę ciekawie i wartościowo, internauci mogą chcieć zachować Twoje treści na dłużej. Ułatw im to. Social Bookmarking nie umarł i wciąż warto dodać przy swoich wpisach buttony pozwalające na zapisywanie i dzielenie się treścią.

 9. Zorganizuj konkurs

  Zlokalizuj swój rynek docelowy i potem promuj konkurs poprzez reklamy i e-maile. Wszystkie szczegóły muszą być dostępne na twojej stronie programu partnerskiego, tak żeby zwiększyć ruch właśnie tam. Rejestracja musi także odbywać się na jednej z twoich stron. Upewnij się tylko, że oferujesz nagrody, które będą atrakcyjne dla uczestników.

 10. Gratisy

  Nie ma to jak miły prezent, który zwiększy ruch na twojej stronie. Jest to rozwiązanie łatwe do wprowadzenia i relatywnie tanie. Piszę tutaj głównie o prezentach elektronicznych, takich jak darmowe ebooki. Ponadto tego typu gratisy najlepiej oferować np. w zamian za zapis na newsletter.

Mamy nadzieje, że te proste porady pomogły Wam zdobyć inspiracje do zwiększania ruchu na stronie. Pewnie każdy z Was o nich słyszał, jednak warto odświeżyć sobie te informacje raz jeszcze.


Podobało Ci się? Podziel się...

3 komentarze

 1. …”zwiększenie ruchu na tronie”

  Dzięki za dawkę uśmiechu ;-))))

  • Polecamy się na przyszłość 😉

 2. Dobre porady na zwiększenie ruchu na stronie

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*