iStock – czyli jak zarabiać na zdjęciach nie robiąc ich

istock affiliate

Portale sprzedające zdjęcia od lat cieszą się dużą popularnością, zarówno wśród osób tworzących własne strony internetowe, jak i (przede wszystkim) wśród agencji i freelancerów tworzących strony na zamówienie. Właśnie tego typu klienci kupują najwięcej na popularnych „stockach”. Jak wykorzystać tę informację? Postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie (a nawet kilka!). Tym samym, zapraszamy do pierwszego z serii artykułów, w którym przedstawimy program afiliacyjny z branży stockowej.

Praktycznie każdy portal oferujący dostęp do płatnych zdjęć posiada własny program partnerski, my jednak postanowiliśmy przedstawić Wam jeden z najlepiej nam znanych (choć cały czas bardzo mało popularny na polskim rynku). Chodzi o program partnerski portalu iStock. Dlaczego akurat iStock? Chociażby z uwagi na to, że należy on do grupy najbardziej znanych portali, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Ponadto iStock posiada jedne z najlepszych i najbardziej różnorodnych zdjęć.

Program partnerski iStock’a obsługiwany jest przez firmę Impact Radius, a zarejestrować się w nim można pod tym linkiem. Wynagrodzenie w programie otrzymujemy w zamian za zakupy dokonane przez poleconych użytkowników. Użytkownicy mogą kupować kredyty, za które następnie pobiera się konkretne obrazki, lub mogą wykupić abonament miesięczny, który pozwala na pobranie określonej liczby zdjęć.

 

Otrzymujemy 20% prowizji od pierwszych zakupów naszych poleconych oraz 10% od kolejnych. Pliki cookie są ważne przez 30 dni. Dodatkowo możemy korzystać z API oraz kuponów zniżkowych do promocji portalu.

Warto wspomnieć, że średnia wartość zamówienia wynosi 130 dolarów, co pozwala na zgarnięcie dosyć dobrej prowizji. Jednak istotne będzie tu wykorzystanie narzędzi udostępnianych przez program – API oraz widgetów, które dają możliwość budowy serwisów generujących dosyć dużą i stałą prowizję za pośrednictwem „stocków”.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*