25 najpopularniejszych haseł w 2014 roku

25 najpopularniejszych haseł

Firma SplashData opublikowała listę najpopularniejszych haseł internetowych używanych w 2014 roku. Przodują w niej przede wszystkim proste do zapamiętania wyrazy oraz ciągi znaków, łatwe do wstukania z klawiatury.

Pierwsze miejsce dzierży w dalszym ciągu hasło „123456”. Zaraz za nim jakże oczywiste „password”. Podejrzewam, że wśród polskich użytkowników jednym z najpopularniejszych haseł jest właśnie „hasło”. Poza hasłami dostępnymi na liście, popularnością cieszą się również kluby sportowe oraz daty urodzin.

najpopularniejsze hasła 2014 roku

Specjaliści od „łamania zabezpieczeń” z pewnością powinni zaktualizować swoje słowniki do brute force’ów. Natomiast osoby, które znalazły swoje hasło na powyższej liście powinny je czym prędzej zmienić. Inną sprawą jest to, że duża część tego typu haseł jest często używana na fikcyjnych kontach i skrzynkach mailowych, gdzie liczy się krótkie i łatwe do zapamiętania hasło.


Podobało Ci się? Podziel się...

1 Opinia

  1. trustno1, wygrał 😛

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*