Zmiany w Allegro: nowy system oceniania

allegro wprowadza zmiany

Allegro postanowiło zmienić system oceniania. Od 25 stycznia możliwość oceny transakcji będą mieli wyłącznie kupujący. Wciąż jednak będzie możliwość odpowiedzi na negatywny komentarz.

Serwis chce wprowadzić lepszy system weryfikujący sprzedawców, dlatego to nie jedyna zmiana, na którą się zdecydowano. Kolejnym zabiegiem jest skrócenie informacji o jakości sprzedawcy do 12 ostatnich miesięcy. Dotychczas jakość i rzetelność wystawiana była na podstawie całej historii użytkownika. Allego w ten sposób chce zmobilizować sprzedających do poprawienia jakości swoich usług.

Zlikwidowane zostaną także komentarze neutralne: będzie możliwość wystawienia opinii wyłącznie pozytywnej lub negatywnej.

Serwis od początku roku wprowadza zmiany. Na początku roku został uruchomiony program bonusowy „Monety”, umożliwiający użytkownikom otrzymywanie bonów za dokonane zakupy. Kupujący gromadzą wirtualne monety za każdą transakcję z której się wywiążą, wymieniają je później na kupony i dzięki temu oszczędzają na przyszłych zakupach.

Allegro zapowiedziało już chęć wprowadzenia kolejnych zmian. Mówi się o skróceniu czasu na ocenę transakcji do 90 dni oraz udostępnieniu sprzedającym wglądu do cząstkowej oceny sprzedaży.

Dyrektor komunikacji korporacyjnej Allegro, Paweł Klimiuk tak komentuje postanowienia serwisu: Zdecydowaliśmy się wprowadzić tak daleko idące zmiany, ponieważ wierzymy, że dzięki temu serwis Allegro będzie jeszcze bardziej przyjaznym miejscem dla 16 milionów Polaków, którzy każdego miesiąca odwiedzają Allegro.  Nowe zasady przyniosą korzyści zarówno kupującym jak i sprzedającym. Chcemy, by kupujący na pierwszy rzut oka wiedzieli, jaką jakość obsługi oferuje im dany sprzedający, czy szybko realizuje wysyłkę, czy rzetelnie opisuje oferty i czy jest uprzejmy. Nowy system komentarzy pokaże, jaka jest jakość obsługi sprzedawcy tu i teraz, a nie na przestrzeni ubiegłych lat. Jest to rozwiązanie lepsze, niż obecne, ponieważ jakość obsługi zmienia się w czasie. Wyeliminuje to także tych sprzedających, którzy w przeszłości uzyskali dobre oceny, a obecnie obniżyli jakość.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*