Zbiorowy pozew przeciwko Allegro

pozew wobec allegro

Zablokowani sprzedawcy na serwisie Allegro.pl planują zbiorowo pozwać największy w Polsce serwis e-commerce. Grupa sprzedawców, która czuje się poszkodowana przez Allegro, umieściła informację na ten temat na facebookowej grupie „Zablokowani na Allegro”. Nakłaniają tam do prowadzenia dokumentacji, która może okazać się przydatna w przyszłości.

Według sprzedawców, którzy planują wytoczyć proces przeciwko Allegro, serwis dopuszcza się blokowania kont niezgodnie z obowiązującym regulaminem. Pojawiają się głosy, że zamykanie kont przez serwis jest celowe, ponieważ Allegro chce w ten sposób ograniczyć konkurencję dla własnego sklepu internetowego.

Rzecznik Allegro, Paweł Klimiuk, zapewnia, że blokady pojawiają się wyłącznie w przypadkach wyjątkowych. Ponadto, podkreślił, że serwis działa głównie dzięki sprzedawcom, dlatego nie ma powodu, aby szkodzić ich interesom. Według Pana Klimiuka, oceny transakcji, które wystawiają użytkownicy Allegro ma kluczowe znaczenie w tej sprawie i jest przyczyną ograniczenia funkcjonalności kont, które mają zbyt dużo negatywnych opinii.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*