WordPress i Facebook nareszcie razem

Nowa wtyczka od Wrodpressa. Współpraca z Facebookiem

Facebook udostępni nową wtyczkę dla użytkowników WordPressa. Dzięki niej blogerzy i wydawcy będą mogli korzystać z platformy Facebook Articles. Rozwiązanie to ma być dostępne od kwietnia br., pozwoli na natychmiastową publikację artykułów bezpośrednio na Facebooku.

Na początku usługa ma być dostępna tylko dla blogerów, którzy korzystają z podstawowych szablonów WordPressa, osoby ze spersonalizowanym blogiem będą musiały poczekać, aż platforma zostanie dopasowana do dodatkowych funkcji. Jeśli ktoś używa zaawansowanych szablonów będzie musiał uzbroić się w cierpliwość. Jest to wynik współpracy pomiędzy Facebookiem i firmą Automatic, odpowiedzialną za oprogramowanie WordPress.

W lutym koncern ogłosił, że wtyczka ta będzie dostępna dla wydawców na całym świecie, teraz poszerza grono odbiorców o blogerów. Rozwiązanie to, było właśnie z blogerami, testowane i ma umożliwić publikację artykułów i innych treści.

Wtyczka zostanie udostępniona w modelu otwartym i będziemy zachęcać społeczność, by uczestniczyła w jej rozwoju tak, by wszyscy wydawcy mogli w pełni korzystać z funkcjonalności Facebook Articles – mówi rzecznik Facebooka.

 


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*