Update Google odnośnie zainfekowanych stron w wynikach wyszukiwania

Update Google odnośnie zainfekowanych stron w wynikach wyszukiwania

Ostatnio Google znów dokonało aktualizacji swojego algorytmu, którego celem jest radzenie sobie z zainfekowanymi spamem stronami w wynikach wyszukiwania. Duża liczba stron jest hakowana przez spamerów i zaczyna służyć do nadużyć: pobierania złośliwego oprogramowania, promocji ruchu na witrynach niskiej jakości, pornografii czy też do obrotu towarami podrobionymi albo nielegalnymi lekami (często są to programy afiliacyjne, np. aliexpress).

Właściciele stron, którzy nie dbają zbytnio o ich ochronę, sprawiają, że ich strony są bardzo podatne na włamania, szczególnie jeśli używamy popularnych CMSów i ich nie aktualizujemy. Wliczają się tu także strony rządowe, strony uniwersytetów, małych przedsiębiorstw, dużych firm, restauracji, organizacji hobbystycznych, konferencji, itp. Spamerzy i cyberprzestępcy celowo wyszukują te strony i wprowadzają do nich podstrony ze złośliwą zawartością, próbując w ten sposób pozyskać ruch organiczny.

Update Google jest ukierunkowany właśnie na tego rodzaju spam w celu ochrony użytkowników i webmasterów.

Zmiana algorytmu ostatecznie dotkanie około 5% zapytań, zależenie od języka. Po wdrożeniu algorytmu użytkownicy mogą zauważyć zniknięcie niektórych witryn z SERPów.

googlezainf

Jest to wynik usunięcia dużej liczby zainfekowanych spamem stron i wkrótce powinno zostać to poprawione. Google kontynuuje ulepszanie procesu, by oddzielić złe treści od legalnych, organicznych wyników.

Szczegółowe informacje można znaleźć na oficjalnym blogu Google: http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2015/10/an-update-on-how-we-tackle-hacked-spam.html

 


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*