Top 10 najlepszych narzędzi SEM/Content Marketing 2016

Top 10 najlepszych narzędzi marketingowych 2016

2017 już za nami, dlatego najwyższa pora, żeby podsumować mijający rok i panujące w nim trendy. Poniższe zestawienie dotyczy najlepszych narzędzi marketingowych, które z pewnością należy wykorzystać w Nowym Roku.

1. AnswerThePublic.com

Jest to narzędzie pomagające znaleźć powiązane z danym tematem słowa kluczowe. Urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla copywriterów i seo-wców. Answer the public jest całkowicie darmowy i dostępny w wersji polskiej. Jak działa?
Po wpisaniu w wyszukiwarkę słowa kluczowego, narzędzie wyszukuje powiązane tematycznie frazy i przedstawia je w przejrzystej, graficznej formie. W ten sposób otrzymujemy głównie frazy w formie „long tail”, które przydadzą nam się np. do budowania contentu!

answer the public

2. Screaming Frog

Idealne narzędzie do analizy SEO dużych serwisów. Screaming Fron zbiera dane, które następnie możemy filtrować i analizować bezpośrednio z programu lub też eksportować do pliku Excel, gdzie są jeszcze bardziej czytelne. Narzędzie jest znakomite do wyszukiwania niedziałających linków, podstron, które nie są już aktywne i znajdowaniu powtarzających się adresów URL. Narzędzie dostępne jest w wersji darmowej (do 500 analizowanych URLi) oraz płatnej.

 

screaming frog

 3. Open Site Explorer

Narzędzie służy do analizy linkowania konkretnych serwisów, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprawdzić nie tylko kondycję własnej witryny, ale również źródła linków naszej konkurencji. W pierwszej kolejności Open Site Explorer dostarcza nam podstawowych informacji o stronie takich jak: wskaźnik autorytetu badanej strony (Domain Authority i Page Authority), czy ilość udostępnień na Facebooku, Tweeterze i Google +1. Kolejne sekcje dostarczają nam bardziej konkretnych informacji na temat linków.

open site explorer

 

4. SiteLiner

Siteliner jest darmowym narzędziem do wyszukiwania zdublowanej treści w witrynie internetowej, a także do analizy czynników on-site. Wystarczy tylko wpisać adres strony w wyszukiwarkę Siteliner’a i właściwie gotowe – program dostarcza nam bardzo dużą ilość danych, takich jak: treść zduplikowana, treść unikalna, linki wewnętrzne i zewnętrzne, stosunek tekstu do HTLM i wiele innych.

siteliner

 

 5. Portent’s title generator

Jest to jedno z ciekawszych urządzeń w świecie marketingu. Pomaga po prostu w wymyśleniu unikalnego tytułu. Nawet jeżeli nie dostarczy Ci gotowego pomysłu na tytuł artykułu, wena po skorzystaniu z niego przyjdzie sama.

pomysł na tytuł artykułu

 

6. Google Keyword Planner

Google Keyword Plannerto idealne narzędzie do wyszukiwania oraz analizy słów kluczowych. Nie dość, że podaje nam dosyć szczegółowe statystyki na temat ruchu i konkurencji na konkretnych słowa kluczowych, to na dodatek sugeruje nam kilkaset podobnych fraz, które również mogą okazać się przydatne.

google keyword planner

 7. Moz Local: Check Listing

Narzędzie pomocne przede wszystkim dla biznesów lokalnych, które chcą pojawić się w wyszukiwarkach pod nazwą własną, adresem, czy telefonem (NAP – ang. name, address, phone). MOZ Local pozwala kontrolować NAP, dzięki czemu nasze codzienne analizy internetowe stają się łatwiejsze i sprawniejsze.

MOZ

8. Keyword.io

Wybór słowa kluczowego jest niezbędnym elementem dla każdej kampanii SEO. Dzięki temu urządzeniu możemy uzyskać pomysły na słowa kluczowe od Google czy też Fiverr. Pomaga też zrozumieć, które z nich są odpowiednie do danej treści. Niestety w wersji bezpłatnej nie jesteś w stanie zdobyć danych takich jak konkurencyjność słów kluczowych czy obszar wyszukiwania.

keyword.io

 

9. Facebook Audience Insights

facebook audience insights
Facebook Audience Insights, czyli statystyka grupy odbiorców, to narzędzie, które pozwala zweryfikować zainteresowania, demografię, a także średnią aktywność grupy docelowej. Dzięki niemu możemy także dokonać analizy ruchu na naszej stronie www. Aby to zrobić, wystarczy, że umieścisz na swojej stronie Piksel Facebooka. Będzie on zbierał dane o użytkownikach, którzy na niego wchodzą. Urządzenie jest pomocne także w uruchomieniu kampanii remarketingowej.

10. Pablo by Buffer

narzędzie do obróbki zdjeć
Na końcu naszego zestawienia znajduje się strona z darmową grafiką. Ale nie tylko służy do wyszukiwania obrazków na twoją stronę. Dzięki narzędziu możemy nałożyć na grafikę tekst, dopasować jej rozmiar, użyć filtrów, czy dodać logo. Jest to spore ułatwienie dla wszystkich, którzy nie potrafią obsługiwać się Photoshopem i nie posiadają innych programów do obróbki graficznej.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*