TOP 10 aplikacji mobilnych 2016

top 10 aplikacji mobilnych 2016

Facebook, Messenger i YouTube to najpopularniejsze aplikacje na telefony w 2016 roku. Według rankingu przygotowanego przez Nielsen najwięcej programów w opublikowanej Top 10 należy do Google. Amazon odnotował natomiast największą liczbę nowych użytkowników.

Na pierwszym miejscu znalazła się mobilna wersja Facebooka, z której miesięcznie korzysta ponad 146 mln użytkowników na całym świecie. Na drugim miejscu znalazł się Messenger, komunikator podlegający pod Facebooka, z którego korzysta 129,6 mln użytkowników miesięcznie. YouTube zamyka podium z wynikiem 113,7 mln użytkowników.

 

Kolejne cztery miejsca należą do koncernu Google. Oprócz Youtube, w rankingu znlazły się: Google Maps (105 mln), Google Search (103 mln), Google Play (99 mln) oraz Gmail (88 mln).
Instagram znalazł się dopiero na 8 miejscu z ponad 74 mln użytkowników. Za nim pojawiło się Apple Music (68 mln), natomiast ranking zamyka Amazon App z 65 mln użytkowników.

Największe zmiany wśród 10 najlepszych aplikacji mobilnych dotyczyły Amazon App oraz Instagrama. Wzrost liczby użytkowników w stosunku do ubiegłego roku wyniósł odpowiednio 43% i 36%.

Źródło: Nielsen.com


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*