Teraz: reklamy Facebooka w trakcie odtwarzania video non-live

Teraz: reklamy Facebooka w trakcie odtwarzania video non-live

W ubiegłym roku Facebook rozpoczął proces przerywania niektórych transmisji na żywo tzw. reklamami mid-roll, w tym roku planuje zrobić to samo, tym razem dla każdego innego video, niekoniecznie transmisji na żywo. Czas trwania reklam mid-roll na Facebooku zostanie ograniczony do 15 sekund.

Zgodnie z treścią opublikowaną przez Rocode w poniedziałek (9 stycznia 2017), Facebook ma w planach wpuścić reklamy mid-roll do filmów (non-live) udostępnianych przez niektórych publicystów, co najmniej po 20 sekundach od startu video. Wg słów trzech osób spoufalonych z nowymi planami tego medium społecznościowego, Facebook rozpoczął już rozsyłać maile do agencji reklamowych o dostępności dla nich nowych narzędzi reklamowych. Rzecznik Facebooka odmówił jednak komentarza w tej sprawie.

Na razie Facebook oferuje publicystom 55 procent od całkowitej sprzedaży reklamy. Jest to dokładnie ten sam „deal”, który został zawarty pomiędzy YouTube a youtuberami.

Facebook rozpoczął agresywną ekspozycję reklam dla użytkowników już kilka lat temu, a w 2016 przedstawił dane mówiące o tym, że łącznie użytkownicy w ciągu jednego dnia oglądają 100 milionów godzin reklam! W przeciwieństwie jednak do większości innych branż reklamowych, Mark Zuckerberg zabronił wprowadzania reklam „pre-roll”, które mają swoją emisję przed właściwą treścią video.

 

Kiedy w ubiegłym roku Facebook wyraził krytycyzm i niechęć do wpuszczania reklam pre-roll, dostaliśmy wzmiankę, że „w zamian” możemy w niedługiej przyszłości spodziewać się przerywników video (non-live) w postaci reklam mid-roll.

Wiceprezes Facebooka, Dan Rose, we wrześniu ubiegłego roku zdradził:

W przyszłym roku planujemy rozpocząć opracowywanie sposobu w jaki sposób zacząć zarabiać w podobny sposób, nie tylko podczas transmisji na żywo, ale również w trakcie zwykłych video.

O nadejściu nieuniknionej epoki reklam mid-roll dowiedzieliśmy się w ubiegłym miesiącu, kiedy Facebook poinformował o planach „zaopatrywania” się w oryginalne i licencjonowane wydarzenia.

Reklamodawcy mogą wybrać to czy reklama będzie mogła być przerwana lub nie i będą mieć większą kontrolę nad miejscem docelowym swojej reklamy. Ponadto, oprócz standardowych możliwości kierowania reklamami, reklamodawcy będą mogli wybrać kategorie filmów w trakcie których ich reklamy będą wyświetlane (np. sport) oraz określić kategorię, dla których ich reklamy nie są przewidziane (np. debaty nad kwestiami społecznymi lub konflikty i tragedie etc.).

Długość pojedynczej reklamy nie może trwać dłużej niż 15 sekund i może pojawiać się jedynie w tych filmach, które są dłuższe niż 90 sekund. Innymi słowy, Facebook informuje publicystów, którzy pragną wzbogacać się na swojej aktywności w social media, iż muszą produkować treści, które przykują uwagę użytkowników na nieco dłuższą chwilę.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*