Szablony WordPress – darmowe i płatne
Częstym problemem podczas tworzenia stron pod afiliację jest znalezienie odpowiedniego szablonu WordPress. Darmowe szablony WordPress mają to do siebie, że często powtarzają się na wielu stronach internetowych. Z kolei płatne szablony WordPress wyglądają lepiej i są w miarę unikalne i profesjonalne, jednak musimy za nie zapłacić, co przy niewielkich i niepewnych projektach często nie wchodzi w grę.
Dlatego przygotowaliśmy ten wpis aby zebrać w jednym miejscu repozytoria darmowych i płatnych szablonów WP.
Darmowe szablony WordPress
WordPress ma to do siebie, że możemy znaleźć bardzo dużo darmowych szablonów. Niektóre z nich wyglądają bardzo dobrze i profesjonalnie. Jednak niestety nie możemy tego powiedzieć o wszystkich. Jeśli potrzebujemy dostosować szablon do własnych potrzeb, często musimy ingerować w kod templatki. Mimo wszystko jest to dobre rozwiązanie dla niewielkich projektów oraz dla projektów, których nie jesteśmy pewni. Darmowe szablony często wykorzystywane są również na potrzeby zaplecza SEO.
Musimy jednak uważać w tym przypadku na linki wychodzące, które często są wymagane przez twórcę szablonu i przy próbie ich usunięcia nasz szablon może się posypać lub krzyczeć ostrzeżeniami. Oczywiście osoby obeznane z php i html poradzą sobie z tym problemem. Niektóre szablony z mniej zaufanych źródeł mogą przemycać również wirusy, dlatego warto przeskanować skórkę przed wgraniem jej na serwer, szczególnie jeśli na tym samym serwerze znajdują się inne serwisy.
- https://wordpress.org/themes/ – oficjalna baza szablonów WordPress.org, ogromny zbiór, duże bezpieczeństwo szablonów
- https://www.templatemonster.com/pl/darmowe-motywy-wordpress/ – zbiór ciekawych szablonów dostępnych zupełnie za darmo
- http://www.fabthemes.com/latest-themes/ – darmowe do niekomercyjnego użytku, profesjonalny wygląd
- http://www.s5themes.com/themes/ – wymagana rejestracja
Darmowe i płatne szablony
Witryny, które gromadzą zarówno darmowe jak i płatne szablony. W niektórych przypadkach są to szablony demonstracyjne, mające zachęcić do marki twórców lub szablony zawierające linki w stopce. Mimo wszystko są to profesjonalne szablony WordPress, które nie odbiegają funkcjonalnością do płatnych wersji.
- https://flexithemes.com/themes/ – duża baza szablonów, darmowe wersje zawierają linki w stopce
- http://www.woothemes.com/product-category/themes/ – profesjonalne templatki od twórców WooCommerce, w dużej mierze przeznaczone do sklepów opartych o WordPressa
- http://www.solostream.com/ – darmowe wersje szablonów nie mają ograniczeń, jednak nie wyglądają zbyt zachęcająco, z płatnymi jest już lepiej
- http://teslathemes.com/wp-themes/ – ciekawe i profesjonalnie wyglądające szablony (jeden darmowy szablon)
- https://lethemes.com/ – ciekawe templatki, darmowe wersje bez kilku funkcjonalności
- https://smthemes.com/ – bardzo duża baza, linki w stopce w darmowej wersji
Płatne szablony WordPress (Premium)
Płatne szablony (inaczej zwane Premium) mają to do siebie, że z reguły zawierają wiele dodatkowych funkcjonalności (slidery, lightboxy itd.). Dodatkowo można je w dużej mierze edytować poprzez panel administracyjny, co jest dużym ułatwieniem dla osób nieznających HTML i PHP. Dodatkowo w większości przypadków dostajemy edytowalne pliki PSD, dzięki czemu możemy podrasować jeszcze ich grafikę. Jest to dobre rozwiązanie dla dużych projektów, na które mamy przeznaczony jakiś budżet. Ceny szablonów wahają się od 10-20 dolarów do nawet 100-200 dolarów. Czasami płatne szablony również dostępne są w kilku wersjach. Dla przykładu wersja najdroższa może być wykorzystywana do tworzenia stron dla własnych klientów.
- http://themeforest.net/category/wordpress – jedna z najpopularniejszych stajni szablonów, kilka tysięcy różnych styli, dodatkowo templatki do innych CMS’ów
- http://themify.me/ – kilkadziesiąt styli z możliwością edycji typu drag & drop
- http://www.templatemonster.com//pl/type/szablony-wordpress/ – duża baza, nie tylko WordPress, również templatki HTML, polska strona
- http://www.mojo-themes.com/categories/wordpress/ – duża baza, zróżnicowane szablony, WordPress, Joomla, HTML i inne
- http://www.wittythemes.com/ – dostęp wykupywany na rok z pełnym supportem
- https://www.simplethemes.com/wordpress-themes – dostęp wykupywany do całej bazy szablonów, przystępna cena
Mam nadzieję, że powyższy zbiór pomoże Wam w szybszym znalezieniu odpowiedniego stylu.
Pamiętajcie aby wybierać rodzaj szablonów na podstawie projektów jakie tworzycie. Jeśli robicie ich dużo i są to projekty testowe lub mało istotne, wybierajcie darmowe szablony.
Optymalnym rozwiązaniem dla osób, które tworzą wiele stron/projektów jest wykupienie dostępu do całej bazy szablonów, tak jak oferuje to np. Elegant Themes. Możemy pobrać wszystkie szablony i korzystać z nich nawet po wygaśnięciu naszego konta.
Jeśli budujemy poważny projekt, na którym nam zależy, wówczas warto zastanowić się nad wykupieniem pojedynczego szablony, z wyglądem i funkcjonalnościami, które nas interesują.
Takie podejście oszczędzi nam z pewnością nieco czasu i przeszukiwania tysięcy dostępnych szablonów. Aha, jeszcze jedno. Korzystajcie z filtrów i wyszukiwarek na stronach z templatkami.
Jeśli znaleźliście jakieś inne i unikalne bazy szablonów będę wdzięczny za informację na ich temat. Piszcie również na temat aktualizacji na temat obecnych stron podanych w tym poście. Kontakt: redakcja[malpka]affmarketing.pl
—————-
Natomiast jeśli jeszcze nie macie swojego bloga lub strony, wówczas zapraszamy do naszego wpisu „Jak stworzyć bloga lub stronę internetową w 30 minut„, gdzie dowiecie się jak zbudować własny blog krok po kroku.
Mogę dodać, że TemplateMonster już ma polską lokalizacją, która ma gorszy projekt strony, ale już istnieje.
Pozwolę sobie podlinkować:
http://www.templatemonster.com/pl/free-templates/
darmowe szablony do pobrania, może komuś się przyda:
Pozdrawiam 🙂