Suplementy diety – badania rynku

rynek suplementów diety badania

Suplementy diety to bardzo popularny i wdzięczny temat w branży afiliacyjnej. Na rynku mamy dostępnych sporo programów partnerskich, skupiających się głównie na sprzedaży właśnie suplementów (np. Cash in Pills lub NutriProfits). Z tego powodu postanowiliśmy przybliżyć Wam raport IRCenter na temat rynku suplementów diety w Polsce.

Według raportu aż 2/3 polskich internautów zażywa suplementy diety. Musicie przyznać, że jest to niezły wynik. Warto wspomnieć, że z suplementów korzysta 77% kobiet i 60% mężczyzn.

ile osób zażywa suplementy

Dlaczego korzystamy z suplementów? Przyczyn jest kilka, jednak najpopularniejszą z nich jest chęć poprawy zdrowia/urody (85%). Ważnym powodem jest również chęć wyleczenia się z konkretnych dolegliwości (25%).

dlaczego ludzie biorą suplementy diety

Przy planowaniu wejścia w niszę z suplementami diety przyda się również informacja na temat najpopularniejszych rodzajów suplementów. W tym wypadku królują suplementy wzmacniające organizm (50%). Na drugim miejscu suplementy wzmacniające włosy i paznokcie (22%), a na trzecim suplementy na odchudzanie (20%).

najpopularniejszy rodzaj suplementów

IRCenter zgłębił również konkretne rodzaje suplementów wzmacniających organizm. Okazuje się, że najpopularniejsze są witaminy (6,7%), tran (4,9%) oraz Magnez (3,7%). Dodatkowo respondenci wymieniali również konkretne marki. Najpopularniejszą z nich okazała się marka Centrum (4,3%).

suplementy na wzmocnienie

Ostatnią rzeczą, o której chcielibyśmy wspomnieć jest informacja na temat tego, kto wpływa na wybór konkretnych suplementów. Trzy najpopularniejsze motywatory to farmaceuta (25%), znajomi/rodzina (25%), promocja (23%).

kto poleca suplementy

Raport IRCenter „Suplementy diety” opiera się na wynikach badania panelowego (kwiecień 2015 r., CAWI, reprezentatywna próba polskich internautów n=474), Google Search (kwiecień 2014 – marzec 2015) oraz monitoringu internetu (kwiecień 2014 – marzec 2015).

Raport do pobrania na http://ircenter.com/analiza-rynku-suplementow-diety/


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*