Strony mobilne wyżej w wyszukiwarce Google

mobile friendly google update

Już 21 kwietnia wchodzi w życie nowy update algorytmu wyszukiwarki Google. Tym razem aktualizacja dotyczyć będzie stron w wersji mobilnej. Wychodząc naprzeciw rosnącemu udziałowi urządzeń mobilnych w ruchu internetowym, Google uzależni pozycję stron internetowych od ich dostępności na urządzeniach mobilnych.

Jest to pierwszy update zapowiadany przez Google tak wcześnie. Niewątpliwie gigant daje nam szansę aktualizację swoich stron przed wprowadzeniem aktualizacji. Google udostępnia również narzędzia do sprawdzenia wyświetlania naszej strony na urządzeniach mobilnych. Można skorzystać z niego pod tym linkiem. Strony dodane do Google Webmaster Tools mogą przetestować swoją witrynę w raporcie „Obsługa na urządzeniach przenośnych„.

Przy okazji Google ogłosił również uruchomienie usługi App Indexing, dzięki której możemy dodać do indeksu wyszukiwarki naszą aplikację. Dzięki temu na urządzeniach przenośnych użytkownicy będą widzieli bezpośrednio w wynikach wyszukiwania linki do konkretnych aplikacji.

Oficjalny artykuł Google dostępny tutaj.

 


Podobało Ci się? Podziel się...

1 Opinia

  1. Ja nie dawno miałem problem z jednym z moich blogów.Dostałem emaila z google dla webmasterów abym naprawił witrynę pod kątem urządzeń przenośnych.Na tym właśnie blogu zaniedbałem trochę te sprawę ale już jest wszystko w porządku.
    Pozdrawiam

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*