Programy partnerskie księgarni – jak najprościej je wykorzystać?

program partnerski księgarni

Programy partnerskie księgarni są jednymi z bardziej popularnych. W prosty bowiem sposób możesz polecić jakąś książkę swojemu czytelnikowi, zyskując przy tym prowizję z jej sprzedaży. Jakie są zatem najprostsze sposoby, żeby zarobić na takim programie partnerskim?

Program partnerski księgarni można w bardzo łatwy sposób wykorzystać na swojej stronie. Wystarczy, że dostarczysz swojemu czytelnikowi link partnerski, do jednej z wielu księgarni będących w sieci afiliacyjnej, w której się znajdujesz. W ten sposób w zależności od tego czy osoba, która od Ciebie trafiła zakupi książkę papierową, czy też e-booka na jej sprzedaży możesz zarobić od 5 do nawet 10%.

Najprostsze sposoby na polecenie książki w programie partnerskim

  • lista pomysłów na książkowy prezent – wystarczy, że w poście zaproponujesz czytelnikowi kilka książek, z których może zrobić prezent. Okazji jest wiele – urodziny, Dzień Mamy/Taty/Babci. Możesz także stworzyć listę z prezentami dla miłośnika podróży, gotowania, kryminałów, fotografii, itd.
  • lista książek z konkretnej kategorii – polecane książki z różnych gatunków (kryminał, sensacja, romans, itd.)
  • lista książek, które aktualnie można znaleźć w promocji
  • recenzje książek – jest to chyba najpopularniejsza forma promocji afiliacyjnej oraz jedna z najskuteczniejszych. Minusem jest fakt, że z reguły warto zakupić i przeczytać książkę przed napisaniem recenzji.

Tworzenie tego typu list z polecanymi książkami sprawdza się świetnie. Posty takie nie wymagają z naszej strony wiele wysiłku, a czytelnicy je lubią. Warto pamiętać o tym, aby dobierać pozycje odpowiednie do czytelników swojego bloga/witryny. Zwiększy to zdecydowanie szansę na sprzedaż.

 

Jeśli szukasz programów partnerskich oferujących książki, zajrzyj do recenzji Selkara, Ceneo lub Złotych Myśli.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*