Volsor

Program partnerski mini pożyczek

program partnerski volsor logo
Produkty
Prowizje
Płatności
Materiały reklamowe
Support
Wiarygodność
Młody program z dużymi ambicjami.
7.2/10
Ogółem
Użytkownicy: 8.8
(Głosów: 3)

Volsor to program partnerski promujący wyszukiwarkę pożyczek gotówkowych. Maksymalna wielkość pożyczki, którą można zaciągnąć poprzez system wynosi 500 zł. Głównym celem partnerów jest generowanie leadów. Następnie Volsor analizuje lead i wyszukuje dla niego najkorzystniejszą ofertę pożyczek spośród różnych przedsiębiorstw pożyczkowych dostępnych na rynku. Jest to bliźniaczy sposób działania do programu Credy. Co ciekawe to fakt, że otrzymujemy prowizję za każdy lead, który dostarczymy. Sęk w tym, że prowizja różni się od jakości leadu. Volsor to spółka wywodząca się z Czech i zarejestrowana właśnie w Czechach.

Produkty / Usługi

Głównym produktem, który promujemy są małe pożyczki gotówkowe od 100 do 500 zł. Czas spłaty pożyczki wynosi od 1 do 30 dni. Volsor informuje nas na swojej stronie, że pożyczka oparta jest o porównanie pożyczek w kilkudziesięciu instytucjach pożyczkowych, a klient finalnie otrzymuje najlepszą dostępną aktualnie ofertę. Szkoda tylko, że sam produkt nie jest promowany jako wyszukiwarka pożyczek. Wszystkie strony dostępne w programie zawierają jedynie formularze i podstawowe informacje na temat pożyczki, bez informacji na temat wyszukiwarki. Szkoda, bo mogłaby to być dobra wartość dodana, mogąca przekonać potencjalnych klientów. Ponadto na żadnej ze stron nie widać również informacji na temat oprocentowania. Wydaje się to logiczne, skoro oferta pożyczki dopiero zostanie wybrana, jednak po raz kolejny warto o tym poinformować klienta.

Prowizje

To co rzeczywiście wyróżnia Volsor to fakt, że prowizję otrzymujemy za każdy wysłany lead. Następnie lead jest oceniany automatycznie w czasie rzeczywistym przez system Volsor.

Nasz algorytm szybko i automatycznie sprawdza pozyskanego klienta w ponad 12 tys. rejestrów, baz danych i innych źródeł internetowych.

Lead może zostać zakwalifikowany do jednego z 5 przedziałów prowizji. Im lepszej jakości lead wyślemy, tym większa będzie nasza prowizja.

Poziom Jakość Prowizja Średni odsetek przydziału
Poziom 1 Pozyskanie klienta premium 45 Zł (10.8 €) 6 %
Poziom 2 Pozyskanie klienta wysokiej jakości 15 Zł (3.6 €) 11 %
Poziom 3 Pozyskanie klienta średniej jakości 7.5 Zł (1.8 €) 14 %
Poziom 4 Pozyskanie klienta niższej jakości 1.5 Zł (0.35 €) 45 %
Poziom 5 Nieprzydatne pozyskanie klienta 0.15 Zł (0.035 €) 24 %

W tabeli powyżej widać dodatkowo jak często leady kwalifikowane są do określonej kategorii. W chwili pisania recenzji program dopiero zaczyna swoją działalność w Polsce i prawdopodobnie dane przedstawione w tabeli nie są w 100% miarodajne. W każdym razie wysokość prowizji jest na akceptowalnym poziomie w porównaniu z innymi programami z tej samej niszy. Duże znaczenie ma tu płatność za każdego leada, podczas gdy w większości programów pożyczkowych płatność odbywa się za pozyskanego klienta.

Dodatkowo poniżej zamieszczam wyjaśnienie poszczególnych poziomów.

 • Poziom 1 – Kredytobiorca nigdy nie aplikował o pożyczkę lub ma niewielką historię pożyczkową. Nie ma obecnie żadnych innych aktywnych pożyczek.
 • Poziom 2 – Kredytobiorca obecnie posiada aktywne pożyczki oraz posiada dobrą historię kredytową.
 • Poziom 3 – Kredytobiorca często korzysta z pożyczek i ma akceptowalną historię kredytową. Obecnie posiada jedną lub więcej aktywnych pożyczek lub spóźniał się ze spłatą rat.
 • Poziom 4 – Kredytobiorca regularnie zaciąga pożyczki. Obecnie posiada kilka aktywnych pożyczek oraz spóźniał się poprzednio ze spłatą rat.
 • Poziom 5 – Kredytobiorca ma złą historię kredytową, jest często karany za przewinienia/zaniedbania lub wypełnił już wniosek w ciągu ostatnich 48 godzin.

Z racji na fakt, że program dopiero startuje w naszym kraju, Volsor udostępnił kod promocyjny, który dodaje do naszego partnerskiego konta kwotę 200 zł. Podczas rejestracji należy wpisać kod: WELCOMEPOLAND.

Musicie pamiętać, że dla osób korzystających z kodu promocyjnego próg wypłaty zwiększa się z 300 do 600 zł.

Dodatkowo Volsor oferuje drugi poziom programu partnerskiego, w którym możemy zarabiać na poleconych partnerach.

Płatności / Rozliczenia

Pieniądze możemy wypłacać za pośrednictwem systemu PayPal, WebMoney lub przelewem na konto bankowe. Minimalna kwota wypłaty wynosi 300 zł.

Jeśli chodzi o rozliczenie dochodów to tradycyjnie najlepszą opcją jest wystawienie faktury VAT. W panelu otrzymujemy pełne dane firmy Volsor s.r.o. do wystawienia faktury. Następnie wysyłam je na określony adres mailowy.

W przypadku osób fizycznych rozliczenia odbywa się na podstawie dokumentu, który może przybrać formę rachunku. Możemy go wygenerować za pomocą jakichś darmowych narzędzi. Jednak podatek od przychodów musimy rozliczyć już sami.

Strony sprzedażowe / Landing Page

W chwili obecnej partnerzy otrzymują do dyspozycji kilkanaście stron sprzedażowych, na które mogą kierować ruch ze swojej strony. Większość serwisów jest dostępna pod domenami typu www.pozyczka-dzis.pl, www.gotowka-doreki.pl czy pozyczka-teraz.pl. Tak jak pisałem wyżej, szkoda, że nie są to domeny brandowe, wokół których Volsor budowałby rozpoznawalną markę. Mimo wszystko otrzymujemy do dyspozycji w chwili obecnej 14 domen, a obsługa programu zapowiada, że w trakcie przygotowań są już następne.

Co do budowy witryn to nie ma za bardzo do czego się przyczepić. Większość stron wygląda przyzwoicie i jest zbudowana bardzo dobrze pod kątem konwersji. Duży i prosty formularz, który zachęca do wysłania danych. Na różnych stronach mamy do dyspozycji formularze tradycyjne i suwakowe. Klient po wysłaniu prostego formularza jest odsyłany do kolejnego, bardziej złożonego. Jest to dobra ścieżka konwersji.

Tylko na niektórych domenach widać fakt, że program nie posiada chyba jeszcze polskiego managera. Na jednej ze stron znalazłem fragment tekstu w języku czeskim 🙂

volsor - strona 1 pożyczki volsor volsor landing 3 pozyczki volsor landing

Materiały reklamowe

Do dyspozycji otrzymujemy ciekawy pakiet narzędzi reklamowych, które jednak potrzebują pewnego dopracowania.

 • CMS – Jest to raczej gotowa strona, którą możemy wrzucić na własny hosting i podpiąć pod własną domenę. Strony te są bliźniacze do landing page’y, o których pisałem akapit wyżej. Strona jest w pełni gotowa, to znaczy, że zawiera również teksty, jednak ze względu na SEO radzę wymienić wszystkie teksty, które znajdują się na stronie (o ile w ogóle zamierzacie pozyskiwać ruch z wyszukiwarki na tą stronę).
 • Banery – Czyli podstawowe narzędzie reklamowe. Dostajemy do dyspozycji kilkanaście banerów reklamowych, które niestety nie powalają na kolana. Poniżej przykładowy baner.
  volsor baner
 • API – Dostajemy również dostęp do API, za pomocą którego możemy na przykład tworzyć własne formularze zbierające leady.
 • Formularze iframe – Formularze, które możemy zamieścić na własnej stronie.
 • Szablony mailingowe – Volsor oferuje również kilkanaście szablonów mailingowych, które możemy wykorzystać do promocji programu we własnej bazie mailingowej.

Support

Volsor udostępnia support 24/7. Niestety jak na razie pomoc oferowana jest tylko w języku angielskim, jednak w najbliższym czasie obsługa programu obiecała uruchomienie również polskojęzycznego wsparcia.

Do dyspozycji mamy email, telefon, kontakt skype lub system ticketów dostępny w panelu partnerskim.

Manager programu szybko odpowiada na wiadomości i jest bardzo pomocny.

Zasięg

W tej chwili program dostępny jest w czterech krajach – Czechach, Polsce, Hiszpanii oraz Stanach Zjednoczonych.

Wiarygodność / Opinie

Volsor jest dosyć młodą firmą, która wywodzi się z Czech. Zaczęła swoją działalność pod koniec 2014 roku. Główną działalnością firmy jest właśnie sprzedaż pożyczek za pośrednictwem programu partnerskiego, dlatego możemy domyślać się, że skupią się w pełni na obsłudze programu. Trudno powiedzieć coś więcej na temat wiarygodności, bo firma jest dosyć młoda.

Dużą zagadką jest zapis w regulaminie programu, który mówi o tym, że za każdy złamany punkt regulaminu Volsor może naliczyć karę umowną w wysokości 100 000 koron czeskich (ok. 15 tys. zł). Musicie przyznać, że jest to dziwny sposób zachęcenia do udziału w programie partnerskim. Mimo wszystko po rozmowach z managerem programu otrzymałem zapewnienie, że zapis ten jeszcze nigdy nie został użyty i nie zamierzają go używać wobec partnerów, którzy będą normalnie działać. Manager program wspomniał również, że w najbliższej przyszłości planują zmienić ten zapis na korzyść partnerów.

Starałem się znaleźć opinie na temat Volsor po czeskiej stronie sieci, jednak tam również nie ma ich zbyt dużo. Udało mi się skontaktować jednak z jednym z aktywniejszych afiliantów na czeskim rynku, który poinformował mnie, że miał okazję spotkać się nawet osobiście z obsługą programu.

They made me impressed their professionalism and willingness. They have done more for me than they had.

Jeśli macie swoje doświadczenia na temat tego programu chętnie o nich przeczytam. Zapraszam do komentowania.

Podsumowanie

Volsor to ciekawy program partnerski z branży mini pożyczek-chwilówek. Na plus z pewnością można przyjąć płatność za każdego leada oraz przyjmowanie każdego rodzaju ruchu (zapewnienia obsługi programu). Same strony wyglądają dosyć dobrze i schludnie. Również wiarygodność firmy wydaje się dosyć duża. Widać duże zaangażowanie firmy na forach internetowych związanych z afiliacją. Możliwość promocji firmy w innych krajach również można zaliczyć na plus.

Niestety jest również kilka niedociągnięć. Niedopracowane strony docelowe, niedopracowane materiały reklamowe oraz brak silnej marki i dodatkowych działań promocyjnych. Branża finansowa wymaga zaufania, a strony bez wyraźnego brandu mogą mieć problem z jego budowaniem. No i ta odstraszająca kara umowna…

Trzeba jednak pamiętać, że to bardzo młody program partnerski, który dopiero zaczyna swoją działalność. Zobaczymy jak rozwinie się w przyszłości. Będziemy wdzięczni za opinie na ich temat od osób, które zdecydowały się działać wspólnie z Volsor.


Podobało Ci się? Podziel się...
Zarejestruj się w tym PP

1 Opinia

 1. Chyba dam im szansę…

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*