Selkar.pl

Program partnerski selkar.pl

logo programu partnerskiego selkar
Produkty
Prowizje
Płatności
Materiały reklamowe
Support
Wiarygodność
Rozpoznawalna marka, ciekawa prowizja.
6.7/10
Ogółem
Użytkownicy: 4.6
(Głosów: 4)

Uwaga, program partnerski Selkar.pl zakończył swoją działalność.

Selkar czyli jedna z największych księgarni internetowych w naszym kraju. Możemy znaleźć w niej praktycznie wszystkie rodzaje książek, od książek kucharskich, przez podręczniki szkolne aż po fantastykę. Jednak selkar.pl to nie tylko książki. Na stronie sklepu znajdziemy również zabawki, filmy, muzykę i czasopisma. Sam sklep jest dosyć rozpoznawalny przez osoby kupujące książki w sieci. Zdobył również kilka branżowych nagród, m.in. 1 miejsce w rankingu opineo i skąpiec w 2010 roku i 8 miejsce wśród rankingu sklepów internetowych z kategorii „książka i rozrywka” w 2013 roku (ranking money.pl). Selkar na swojej stronie deklaruje duże przywiązanie do jakości obsługi klienta, co z pewnością potwierdzają zdobyte nagrody. Sklep uruchomił również program partnerski, który niewątpliwie przyczynił się do sukcesu firmy.

Produkty / Usługi

W sklepie znajduje się ponad 140 tysięcy produktów. Podstawowym produktem są książki z praktycznie każdej kategorii. Możemy znaleźć m.in. beletrystykę, thrillery, poradniki, książki kucharskie, biografie, książki do nauki języków, książki specjalistyczne (prawo, ekonomia), słowniki, a nawet komiksy. Z pewnością każdy fan książek znajdzie spośród tak dużego zbioru coś dla siebie. Co do ich jakości chyba nie muszę się wypowiadać, gdyż Selkar nie jest wydawcą, a jedynie dystrybutorem. W sklepie możemy znaleźć również audiobooki i ebooki.

Poza książkami w różnych formach sklep oferuje ponadto gry i zabawki, filmy, muzykę, kalendarze i „pozostałe”. W kategorii pozostałe możemy znaleźć dosłownie wszystko, od zestawu makijażowego dla dzieci po zestaw do nurkowania.

Jakość produktów i obsługa sklepu jest utrzymywana na wysokim poziomie. Sklep posiada masę pozytywnych komentarzy i opinii.

Prowizje

Podstawowa prowizja w sklepie wynosi 8% i jest ważna przez 3 miesiące od wejścia klienta do sklepu przez Twój link partnerski (tyle ważny jest plik cookie). Dodatkowo naliczana jest prowizja wieczna wynosząca 2%. Ta prowizja ważna jest bez ograniczeń czasowych. Dzięki temu otrzymamy 2% od każdego zakupu jaki dokona polecony przez nas klient.
W ten sposób przez pierwsze 3 miesiące otrzymujemy w rzeczywistości 10% prowizji.
Podsumowując:

  • 8% – prowizja bezpośrednia (cookie 3 miesiące)
  • 2% – prowizja wieczna
  • 20% – prowizja drugiego poziomu

Płatności / Rozliczenia

Minimalny próg wypłaty: 100 zł.

Osoby fizyczne podpisują z selkar.pl umowę o dzieło na podstawie której rozliczają swoje przychody. Umowę należy wydrukować, podpisać i wysłać do siedziby firmy. Można to zrobić wysyłając do nich pierwszy rachunek z wypłatą. Aby wypłacić pieniądze wchodzimy w zakładkę wypłaty i generujemy rachunek. Następnie drukujemy rachunek i wysyłamy do siedziby firmy. Po otrzymaniu rachunku Selkar przelewa wynagrodzenie na Twoje konto bankowe potrącając od niego zaliczkę na podatek dochodowy. Na koniec roku rozliczeniowego otrzymujemy od Selkara PIT, który uwzględniamy w zeznaniu podatkowym.
Jest to chyba najlepsza forma rozliczeń w programie partnerskim dla osób fizycznych.

Firmy również podpisują umowę o współpracy, inną dla firm będących płatnikiem VAT i inną dla pozostałych firm. W przypadku firm rozliczenie następuję na podstawie faktury lub rachunku. Podobnie jak w przypadku osób fizycznych należy wydrukować wygenerowany rachunek i dodatkowo wystawić do niego fakturę. Oba dokumenty należy przesłać następnie do siedziby firmy. Przelew otrzymamy wprost na konto bankowe. W przypadku VATowców, prowizja będzie kwotą netto na fakturze.

Strony sprzedażowe / Landing page

Mówiąc o stronach sprzedażowych mówimy tu o sklepie selkar.pl, gdyż tylko tam możemy kierować naszych klientów.

Sama szata graficzna sklepu wygląda dobrze. Przyjemne kolory, dobre rozłożenie elementów na stronie. Od razu pod logiem wita użytkowników boks z danymi kontaktowymi, co z pewnością wzbudza zaufanie. Tuż obok przydatna wyszukiwarka, która przy okazji podpowiada nam tytuły słabo zapamiętanych książek. Po lewej czytelne menu, odnośniki do bestsellerów i promocji oraz ranking najpopularniejszych produktów. Rzuca się w oczy również formularz zapisu na newsletter.

Podstrony kategorii również prezentują się dosyć dobrze, są przejrzyste i intuicyjne. Na stronach produktowych również użytkownik łatwo może dokonać zakupu. Wszystko na swoim miejscu, wyraźny button zakupowy. Do tego na dole strony znajdziemy podobne produkty.

Jednym słowem niczego tutaj nie brakuje. Nie możemy powiedzieć, że jest to wyjątkowo dobry sklep, który zaskoczył nas swoją innowacyjnością, jednak z pewnością jest wykonany według wszystkich dobrych praktyk UX.

screen strony głównej

Selkar.pl – strona główna

screen strony produktowej

Selkar.pl – strona produktowa

Materiały reklamowe

Do dyspozycji otrzymujemy kompletny zestaw narzędzi marketingowych. Przede wszystkim generator linków, który pozwala nam wygenerować link partnerski do każdej podstrony w serwisie.

Selkar przewidział również banery graficzne, których mogą używać partnerzy. Niestety banery zostały przewidziane tylko dla kilku książek, do tego wydanych jakiś czas temu. Również banery promujące określone promocje są mocno zdezaktualizowane. Możemy promować dzień darmowej dostawy z … 2012 roku!
Jedynie banery promujące sklep bezpośrednio nadają się do użytku.

Baner promujący sklep

Baner promujący sklep

baner na święta

Baner sezonowy

Baner produktu

Baner produktu

Do dyspozycji mamy również widgety napisane w Javasctipt, które prezentują najnowsze i najpopularniejsze książki. Możemy je dosyć mocno edytować decydując m.in. o tym z jakich kategorii mają pochodzić książki, ile książek ma być wyświetlanych oraz jakie elementy pokazywać w widgetcie ( cena, obrazek itp.).

Dodatkowo otrzymujemy od sklepu również plik xml z wszystkimi produktami, który możemy wykorzystać w dowolny sposób.

Support

Support programu partnerskiego odpowiada dosyć szybko, jednak niestety możemy się z nim komunikować jedynie za pomocą maila. Oczywiście możemy starać się wykorzystać dane kontaktowe sklepu, które powinny pozwolić nam na awaryjny kontakt w razie wypadku.

Zasięg

Oczywiście program przewidziany jest głównie dla Polaków. Sklep nie posiada innych wersji językowych i nie informuje o możliwości wysyłki za granicę.

Wiarygodność / Opinie

Właścicielem selkar.pl jest DKS Sp. z o. o. mająca siedzibę w Białymstoku. Firma poza sklepem internetowym posiada również stacjonarną księgarnię zlokalizowaną na dworcu PKP, również w Białymstoku. Sklep funkcjonuje na rynku od 2004 roku. Od tego czasu zdobył wiele nagród, o czym wspominałem na początku. Poniżej lista zdobytych nagród i wyróżnień:

  • Laur Klienta w kategorii Odkrycie roku 2010,
  • 1. miejsce w rankingu Opineo.pl oraz Skapiec.pl,
  • Laureat Rankingu Zaufane Opinie 2010,
  • 3. miejsce w kategorii Multimedia w Rankingu Zaufane Opinie Ceneo.pl 2011,
  • 8. pozycja w rankingu sklepów internetowych przygotowanym w 2013 roku przez portal Money.pl
    (kategoria książka i rozrywka).

Z racji tego, że sklep działa już tyle lat wydaje się bardzo wiarygodny. Oczywiście możemy znaleźć w sieci opinie niezadowolonych klientów, jednak przy tak dużym biznesie to naturalne, że znajdą się niezadowolone osoby. Jeśli chodzi o opinie dotyczące programu partnerskiego nie natknąłem się na informacje dotyczące problemów z jego funkcjonowaniem.

Gorzej jest jednak z opiniami współpracujących partnerów. Jak się okazuje wielu z nich ma problemy z wypłacaniem zarobionych prowizji. Szczególnie jeśli chodzi o większe kwoty. Mimo wszystko jest również dużo głosów od internautów, którzy twierdzą, że wypłaty otrzymują już w terminie. W każdym razie warto uważać i sprawdzić program wypłacając jak najszybciej zarobione pieniądze, zanim zaczniemy zajmować się nim na poważnie.

Podsumowanie

Selkar.pl to duża i solidna księgarnia internetowa, która może być dobrym partnerem dla osób chcących promować książki na swoich serwisach. Ciekawie rozwiązana prowizja, wynosząca łącznie 10% oraz prowizja wieczna napawają optymizmem. Oferowane produkty są wysokiej jakości, a duży wybór pozwala na zaspokojenie nawet bardzo specyficznych gustów naszych użytkowników. Warto pochwalić ten program również za przyjazną obsługę rozliczeń z osobami fizycznymi. Strony sprzedażowe również wyglądają przyzwoicie.

Największym minusem są zdezaktualizowane materiały reklamowe, które sprawiają wrażenie, że obsługa sklepu zapomniała nieco o swoich partnerach. Również support mógłby być bardziej dostępny, chociażby za pośrednictwem telefonu do managera programu. Niepokoją również informacje na temat niewypłacanych prowizji, co jest bardzo dużym minusem i stawia na tym programie znak zapytania. Jeśli posiadacie jakiekolwiek informacje na temat obecnej sytuacji w programie partnerskim Selkar.pl to bardzo proszę o informację w komentarzu.

Dla kogo?
Program partnerski dobry dla blogerów, szczególnie recenzujących książki. Jednak oczywiście każdy portal o określonej tematyce, którą możemy znaleźć w zasobach sklepu, skorzysta na promowaniu tych produktów. Nie zapominajmy o dziale z „różnościami”, który może być wykorzystany praktycznie przez każdą witrynę. Warto przejrzeć dostępne produkty i poszukać czegoś dla siebie.


Podobało Ci się? Podziel się...
Zarejestruj się w tym PP

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*