inTurs.net

Program partnerski noce.pl/mojenoce.pl

logo inturs.net
Produkty
Prowizje
Płatności
Materiały reklamowe
Support
Wiarygodność
Ciekawy produkt, słaba organizacja programu.
6/10
Ogółem
Użytkownicy: 4.5
(Głosów: 11)

inTurs.net to portal oferujący noclegi w prywatnych apartamentach w największych miastach w Polsce – Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Dodatkowo znajdziemy w nim również apartamenty nad morzem oraz w górach. Portal posiada wbudowany system do rezerwacji noclegów w apartamentach i właśnie rezerwacja noclegu jest celem programu partnerskiego stworzonego przez twórców serwisu. Operatorem strony jest firma inTurs.net z Krakowa.

Produkty / Usługi

Sam produkt oferowany przez firmę, jakim są noclegi w apartamentach, jest bardzo dobry. Ludzie lubią nocować w prywatnym mieszkaniu zamiast w pokoju hotelowym. Szczególnie, jeśli przyjeżdżają do danego miejsca na dłużej. Ponadto w ofercie inTurs.net znajduje się naprawdę bardzo dużo apartamentów. Możemy reklamować kilkaset noclegów w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, nad morzem oraz w górach. Co więcej, inTurs daje klientom gwarancję najniższej ceny. To znaczy jeśli komuś uda się znaleźć w sieci ten sam nocleg po niższej cenie, jego rezerwacja zostanie obniżona do tej ceny, a dodatkowo otrzyma ekstra upust.

Kryteria podziału apartamentów są bardzo proste. Mamy do wyboru apartamenty jedno, dwu i trzypokojowe oraz małe studia. Dodatkowo możemy posortować je po interesującym nas mieście.

Prowizje

Prowizja w inTurs uzależniona jest od dwóch kwestii – stanu Twojego konta w danym miesiącu oraz reklamowanego apartamentu. Tak więc każdy apartament ma inną prowizję, która waha się w granicach 3% – 7%. Dodatkowo, prowizja za rezerwację jest mnożona przez mnożnik uzależniony od zgromadzonych w danym miesiącu środków na koncie. Mnożnik jest liczbą z przedziału od 1 do 2. Najlepiej tą sytuację przedstawi poniższa tabela:

STAN KONTA MNOŻNIK MINIMAlNA PROWIZJA MAKSYMALNA PROWIZJA
od 0 zł 1 3% 7%
od 500 zł 1,2 3,6% 8,4%
od 1000 zł 1,4 4,2% 9,8%
od 1500 zł 1,6 4,8% 11,2%
od 2000 zł 1,8 5,4% 12,6%
od 2500 zł 2 6% 14%

Jak widać zarabiamy więcej, gdy zarabiamy więcej 🙂 Co bardzo ważne, nie możemy kumulować prowizji w celu zwiększenia mnożnika. Jeśli w danym miesiącu przekroczymy próg wypłaty w wysokości 50 zł, musimy jak najszybciej wypłacić zgromadzoną prowizję.

Jednak ile jesteśmy w stanie zarobić w rzeczywistości? Za 7-dniową rezerwacją apartamentu w Krakowie, dla 2 osób, zarobimy około 45 zł.
Ponadto program oferuje 20% prowizję drugiego poziomu.

Płatności i rozliczenia

Już na etapie rejestracji musimy zdecydować, czy rejestrujemy się jako firma, czy osoba fizyczna. Po przejściu przez proces rejestracji na koncie partnerskim mamy do wygenerowania umowę, którą musimy wydrukować i wysłać do siedziby firmy inTurs. Współpraca odbywa się na zasadzie umowy o współpracy w przypadku firm. W przypadku osób fizycznych podpisywana jest umowa dzierżawy powierzchni reklamowej, którą partner rozlicza sam na zasadach ogólnych.  Co bardzo ważne, naliczana prowizja jest kwotą brutto, co znaczy że musimy odliczyć od niej podatki (w tym VAT).

Partnerzy muszą pamiętać o tym, aby w kolejnym miesiącu po przekroczeniu progu prowizyjnego (50 zł), wystawić fakturę lub rachunek na kwotę zgromadzonej w poprzednim miesiącu prowizji. Co bardzo ważne, rachunek lub faktura, muszą być wystawione od 5 do 20 dnia następnego miesiąca. W przeciwnym wypadku prowizja przepada. Jeśli nie zgromadziliśmy 50 zł, nasza prowizja przechodzi na kolejny miesiąc. Poniżej zamieszczam punkt z regulaminu, który może lepiej wyjaśni Wam tą kwestię.

Z zastrzeżeniem pkt. 17, wynagrodzenie będzie wypłacane raz w miesiącu i należne jest PARTNEROWI od 5. dnia miesiąca przypadającego po miesiącu, w którym UŻYTKOWNIK zrealizował REZERWACJĘ, co oznacza, że najwcześniej w tym dniu, a najpóźniej 20. dnia tego miesiąca, PARTNER musi wystawić na firmę inTurs.net fakturę VAT lub rachunek na kwotę należnego wynagrodzenia. Faktura VAT lub rachunek powinny opiewać na kwotę jaka widnieje w PANELU ADMINISTRACYJNYM PARTNERA, powinny być podpisane i wysłane pocztą niezwłocznie na adres siedziby firmy inTurs.net. Faktura VAT lub rachunek wystawione po tym terminie lub wystawione błędnie, w szczególności na inną kwotę lub niezgodnie ze wzorem znajdującym się w PANELU ADMINISTRACYJNYM, będą nieważne, a wynagrodzenie za dany miesiąc nie będzie przysługiwać PARTNEROWI.

Jak widać jest to dosyć dziwny zapis, spowodowany prawdopodobnie mnożnikiem prowizji. Szczerze mówiąc wolałbym inną formę prowizji w zamian za możliwość wypłacania prowizji w dowolnym momencie.

Środki są wypłacane na rachunek bankowy.

Strony sprzedażowe / Landing page

Jest to jedna ze słabszych stron programu partnerskiego. Strona sprzedażowa wygląda na koniec lat 90 i szczerze mówiąc nie budzi zaufania we mnie, jako potencjalnym kliencie. Z pewnością przydałby się jej duży redesign. Do dyspozycji mamy kilka adresów, takich jak inturs.pl, noce.pl czy mojenoce.pl. Jednak poza logiem, nie różnią się one niczym. Słabo prezentuje się również galeria na podstronach konkretnych apartamentów, o ile można ją nazwać mianem galerii.

Jednak strona ma również kilka plusów. Po pierwsze intuicyjna nawigacja. Wchodząc na stronę główną wiemy co mamy wybrać i jak znaleźć interesujący nas typ apartamentów. Również strona przedstawiająca ofertę apartamentów zawiera bardzo dużo informacji. Możemy znaleźć na niej wszystkie niezbędne informacje, sprawdzić wolne terminy, cenę oraz dokonać rezerwacji.

inTurs.net - Strona główna

inTurs.net – Strona główna

inTurs.net - strona apartamentu

inTurs.net – strona apartamentu

Materiały reklamowe

Do dyspozycji otrzymujemy banery reklamowe oraz linki tekstowe. Linki reklamowe przyjmują postać subdomen, na przykład moje-noclegi.e-kwatery.pl. Niestety nie możemy kierować linków bezpośrednio do konkretnego apartamentu, a jedynie do określonych kategorii/podkategorii portalu. Za pomocą narzędzia do tworzenia linków możemy zdecydować gdzie taki link ma prowadzić. Dodatkowo otrzymujemy dosyć rozbudowane statystyki dotyczące naszych linków.

Warto wspomnieć o tym, że pliki cookie mają 90 dniową ważność.

Jeśli chodzi o banery reklamowe, to niestety nie wyglądają one najlepiej. Do dyspozycji mamy następujące rozmiary reklam: 750×100, 468×60, 300×250, 180×150, 120×90, 160×600 oraz kilka niestandardowych rozmiarów.

Banery wyglądają podobnie jak strona, czyli na koniec lat 90. Wszystkie banery są animowane i wyglądają tak jak poniżej:

banery reklamowy noce.plmały baner noce.pltanie noclegi baner

Support

Support również nie oferuje zbyt wielu opcji, aczkolwiek działa (czasami). Nie ma przewidzianych specjalnych form kontaktu dla partnerów programu. Musimy zatem korzystać z tych domyślnych. Podstawowym z nich jest formularz kontaktowy dostępny na stronie. Niestety wysyłając przez niego zapytanie do firmy, nie doczekałem się odpowiedzi przez kilka dni (być może ze względu na popularność formularza?). Dlatego postanowiłem odpisać na maila powitalnego, którego otrzymałem po rejestracji w programie. Odpowiedź tym razem przyszła, więc wydaje mi się, że jest to najlepsza forma kontaktu dla partnerów.

Dodatkowo mamy jeszcze numer telefonu do firmy, który wydaje się najlepszą formą kontaktu w pilnych sprawach. Biuro firmy pracuje w godzinach od 8:00 do 22:00 od poniedziałku do piątku oraz od 10:00 do 20:00 w soboty i niedziele.

Zasięg

Firma oferuje noclegi wyłącznie w Polsce, jednak trzeba pamiętać, że klientami takich apartamentów są zazwyczaj obcokrajowcy. Na szczęście inTurs oferuje nam strony w następujących językach: Polski, Agnielski, Niemiecki, Włoski, Rosyjski, Francuski i Hiszpański. Sądzę jednak, że z wykorzystaniem tych języków możemy promować program praktycznie na całym świecie.

Co więcej, podejrzewam, że właśnie promocja tego PP za granicą może być najbardziej zyskowna.

Wiarygodność / Opinie

Ciężko znaleźć jakiekolwiek opinie na temat tego programu w sieci. Jest więc albo bardzo mało popularny, albo na tyle opłacalny, że partnerzy wolą siedzieć cicho. Ja przychylam się raczej do tej pierwszej opcji, chociaż nie mam żadnych doświadczeń zarobkowych w tym programie.

Jeśli chodzi o inne aspekty, to firma wydaje się bardzo wiarygodna. Działa na rynku od 2002 roku, co czyni jej program partnerski jednym z najstarszych. Biuro zlokalizowane jest w centrum Krakowa, a godziny otwarcie pozwalają stwierdzić, że pracuje tam przynajmniej kilka osób.

Podsumowanie

inTurs.net oferuje bardzo ciekawy program, głównie ze względu na rodzaj usług/produktów jaki możemy za jego pomocą reklamować. Przy dobrze dobranej strategii, wykorzystującej możliwy zasięg programu, mamy szansę zarobić spore pieniądze.

Program posiada jednak sporo niedociągnięć. Po pierwsze konieczność wypłaty prowizji niezwłocznie po przekroczeniu progu 50 zł. Ponadto mocno przestarzały wygląd całego portalu, który może odrzucać potencjalnych klientów. Również materiały reklamowe są dosyć ubogie i nie dają nam pełnej swobody. Można przyczepić się również do supportu, z którym kontakt wymaga małego główkowania.

Mimo wszystko jest to program warty przetestowania, przede wszystkim gdy posiadamy strony obcojęzyczne.


Podobało Ci się? Podziel się...
Zarejestruj się w tym PP

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*