Credy

Program partnerski Credy.pl

credy logo
Produkt
Prowizje
Rozliczenia
Materiały reklamowe
Support
Wiarygodność
Bardzo dobry program szybkich pożyczek.
8.4/10
Ogółem
Użytkownicy: 9.8
(Głosów: 1)

Credy to nowa, ciekawa alternatywa dla systemów szybkich pożyczek (chwilówek). Jest to platforma, która na podstawie naszych potrzeb pożyczkowych zbiera oferty od wielu pożyczkodawców z rynku i wybiera najlepszą ofertę. Co ważne, jest to również ciekawy system do promocji poprzez program partnerski, który może konkurować z takimi gigantami jak Wonga czy Vivus. Jest to podobna platforma do czeskiego Volsor. Różnica jest jednak taka, że tutaj promujemy konkretną markę, jaką jest Credy, a nie strony bez konkretnej marki. Może mieć to pozytywny wpływ na konwersję. Wynagrodzenie również otrzymujemy za każdy lead, co może być ciekawą opcją dla wielu wydawców martwiących się o konwersję w tego typu programach.

Dane programu Credy

Adres www affiliates.credy.eu
Prowizja 17 zł / lead
Produkty Pożyczki – chwilówki do 1000 zł
Forma współpracy Faktura (firmy), samodzielne rozliczenie podatku (osoby fizyczne)
Próg wypłaty / forma wypłaty 150 PLN lub 25 EUR / przelew, Paypal
Materiały reklamowe Linki tekstowe, banery statyczne, bannery flash, szablony e-mail, interaktywne formularze iFrame oraz API
Zasięg terytorialny Polska, Hiszpania
Support Telefon, E-Mail
Rok powstania 2014

 

Prowizja w programie przyznawana jest za każdy lead, w którym dane kontaktowe zostaną zweryfikowane przez pożyczkodawcę i wynosi 17 zł. Wszystkie konwersje weryfikowane są w pierwszych dniach kolejnego miesiąca kalendarzowego. Porównując wysokość prowizji do bardzo podobnego Volsora, wypada ona dosyć dobrze.

Jeśli chodzi o rozliczenia to wyglądają one podobnie jak w wielu innych programach, szczególnie zagranicznych. Firmy mogą wystawiać faktury, a osoby fizyczne zwykły rachunek. Niestety w tym wypadku wszelkie kwestie związane z podatkiem pozostają po stronie afilianta.

Credy udostępnia również dosyć ciekawy zestaw narzędzi i materiałów reklamowych. Do dyspozycji mamy bardzo dobrze wyglądające banery oraz szablony do mailingów. Dodatkowo możemy wykorzystać gotowe formularze oraz API.

baner credy

Przykładowy baner credy.pl

Warto wspomnieć jeszcze o lokalizacji geograficznej w jakiej możemy promować credy. Otóż docelowym rynkiem dla firmy jest Polska, jednak obsługa programu wspomniała, że istnieje również możliwość promocji programu w Hiszpanii.

Co do supportu programu, to koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jego wysoką jakość. Obsługa programu błyskawicznie odpowiada na pytania i służy pomocą w każdym problemie. Z pewnością dla bardziej wymagających partnerów uda się nagiąć podstawowe zasady programu i wykonać np. ekstra kreacje graficzne lub spełnić inne niecodzienne prośby.

Wiarygodność / Opinie

Credy jest obsługiwane przez firmę Traffic Control S.A. z siedzibą w Szwajcarii. W Polsce firma działa od roku jednak szersza ekspansja programu partnerskiego rozpoczęła się w marcu tego roku. Jak na razie credy pozyskuje wydawców głównie za sprawą sieci afiliacyjnych. Jednak warto wspomnieć, że przy bezpośredniej rejestracji w programie uzyskujemy lepszą stawkę za lead.

Jeśli chodzi o opinie na temat credy, to z racji na niedługi czas działania firmy, trudno jest odszukać jakieś sensowne informacje na forach. Mimo wszystko po rozmowie z kilkoma wydawcami okazuje się, że firma jest w pełni rzetelna. Ponadto sam fakt, że już jakiś czas credy działa w sieciach afiliacyjnych, może świadczyć o dobrej kondycji spółki i jej pełnej wypłacalności.

Podsumowanie

Credy to bardzo ciekawa alternatywa dla programów partnerskich z branży chwilówek. Solidne i rzetelne podejście do biznesu, niezłe narzędzia reklamowe, dobra oferta dla klientów oraz bardzo dobry kontakt z supportem sprawiają, że warto przynajmniej przetestować ten program.

Jedynym minusem jaki rzucił mi się w oczy jest mało intuicyjny panel partnerski, dostępny tylko w języku angielskim. Mimo wszystko po wstępnym rozeznaniu można szybko się do niego przyzwyczaić. Być może uda się w najbliższym czasie nieco go usprawnić.


Podobało Ci się? Podziel się...
Zarejestruj się w tym PP

2 komentarze

  1. Ciekawe, chyba spróbuję. Przekierowując 100 osób na landing page, ile mogę oczekiwać zakupów?

    • Zależy od jakości tego ruchu, przede wszystkim. W praktyce od 0 do 100 😉

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*