Convertiser

Program partnerski Convertiser

program partnerski convertiser
Produkty
Prowizje
Płatności
Materiały reklamowe
Support
Wiarygodność
Unikalne narzędzia reklamowe.
9/10
Ogółem
Użytkownicy: 6.9
(Głosów: 10)

Convertiser to nietypowa sieć afiliacyjna opierająca swoje działanie głównie na monetyzacji treści w serwisach wydawców. Jej główną zaletą są narzędzia pozwalające na automatyczną podmianę tekstu na naszej stronie w linki afiliacyjne prowadzące do sklepów internetowych i innych reklamodawców. Co ważne, Convertiser wybiera te słowa kluczowe, które rzeczywiście odpowiadają reklamowanym produktom. Jak pewnie się domyśliliście zarabiamy głównie na sprzedaży produktów. Baza reklamodawców jest dosyć duża i znajdziemy w niej takie marki jak Media Markt, Sferis czy Answear. Z racji, że są to z reguły bardzo duże sklepy, mamy do dyspozycji masę produktów, które możemy promować na swojej stronie. Jak widzicie jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób posiadających blogi i witryny z dużą ilością tematycznej treści. Dodatkowym atutem jest fakt, że nie musimy zaśmiecać swojej strony banerami.

Dane programu Convertiser

Adres www convertiser.com
Prowizja Procentowa od ok. 1% – 12%, CPA od ok. 2 zł do 100 zł
Produkty Elektronika (m.in. Media Markt, Sferis), Moda (Answear, Butyk), Spożywcze (bdsklep.pl), Finanse (Lendon, Kredito24) i inne
Forma współpracy Faktura (firmy), samodzielne rozliczenie podatku (osoby fizyczne)
Próg wypłaty / forma wypłaty 50 zł / przelew, Paypal, Payoneer
Materiały reklamowe Generator linków tekstowych, automatyczne linkowanie z treści, linki z widgetami produktowymi, box z produktami wymienionymi w treści strony, API
Zasięg terytorialny Polska
Support Czat online, Telefon, E-Mail
Rok powstania 2015

Omówienie programu

Na szczególną uwagę zasługuje tutaj bardzo duża baza produktów, które możemy promować oraz bardzo dobre narzędzia reklamowe. Możemy wybrać kilka modeli oznaczania linków w naszej treści.

 • Podmiana linków – sami linkujemy z naszych artykułów do sklepów i stron reklamodawców, a Convertiser podmienia je automatycznie na linki partnerskie.
 • Dynamiczne linkowanie – system sam znajduje w Twoich treściach wzmianki o produktach dostępnych u reklamodawców i zamienia je na linki afiliacyjne. Chyba najciekawsza opcja w całym zestawieniu, szczególnie dla osób, które mają dużo „starej” treści na stronie.
 • Widgety produktowe – dodatkowa opcja, która sprawia, że po najechaniu kursorem na link partnerski pojawia się widget ze zdjęciem produktu, opisem oraz porównaniem cen u różnych reklamodawców.
 • Box z produktami – to widget, który możemy umieścić w konkretnym miejscu na stronie, a Convertiser wyświetli w nim dokładnie te produkty, o których wzmianka pojawiła się na danej podstronie.
 • XML/JSON – opcja umożliwiająca eksport bazy produktów w określonym formacie. Świetna opcja dla bardziej zaawansowanych technologicznie reklamodawców, którzy chcą wykorzystać produkty w jakimś niestandardowym wdrożeniu.
 • API – jednak API to jeszcze lepsza opcja dla takich reklamodawców. Pozwala na wykorzystanie danych z programów partnerskich we własnych stronach lub aplikacjach. Umiejętność obsługi API otwiera drogę do niestandardowych rozwiązań, takich jak porównywarki cenowe, własne widgety, własne sklepy czy inne, nowe rozwiązania.

 

Porównując prowizję z innymi sieciami tego typu nie zauważyliśmy znaczących różnic, dlatego możecie być spokojni o ich wysokość. Ciężko będzie znaleźć coś zdecydowanie lepszego.

Co do zasięgu i liczby wydawców firma dopiero zmierza do osiągnięcia określonych wartości. Planuje pozyskanie około 150 reklamodawców z różnych branż (e-commerce, banki, ubezpieczenia, travel). Po osiągnięciu tej wartości w naszym kraju, Convertiser zamierza przyłączyć programy zagraniczne. Czekamy z niecierpliwością.

 

Wiarygodność / Opinie

Convertiser sp. z o.o. to firma założona w 2011 roku we Wrocławiu, jednak oficjalnie wystartował w lutym 2015 roku. Przez ten czas firma pracowała nad własną, kompleksową platformą. Według oficjalnych informacji od przedstawiciela programu, zespół działa w afiliacji od około 2004 roku. Sieć od początku zebrała bardzo pozytywne opinie, również na forach internetowych. Widać również, że spółka szybko się rozwija i zatrudnia nowych pracowników. Dodatkowo planuje wejść na rynki zagraniczne w najbliższym czasie. Podsumowując Convertiser pod względem wiarygodności wygląda bardzo dobrze.

Podsumowanie

Convertiser to nowa, unikalna i ciekawa sieć afiliacyjna, która sprytnie wypełnia lukę na rynku. Obeszła rynek reklam displayowych, zdominowany przez AdSense i kilku większych graczy, i umożliwiła życie w symbiozie linkom afiliacyjnym oraz reklamom displayowym.

Sieć oferuje dobre stawki prowizji, nie wyróżniające się jednak na rynku. Posiada również dużą i zróżnicowaną bazę produktów, które można promować. Dodatkowo oferowane produkty sprzedawane są przez znane sklepy internetowe. Na uwagę zasługują również świetne narzędzia promocji, które automatyzują pracę z siecią. Support programu również zasługuje na pochwałę, szybko odpowiada na wiadomości.

Podsumowując jest to bardzo dobra sieć afiliacyjna, oferująca niestandardowe narzędzia promocji. Warto ją wypróbować, szczególnie jeśli jesteś właścicielem portalu z dużą ilością treści, prowadzisz blog z recenzjami lub np.serwis z newsami technologicznymi.


Podobało Ci się? Podziel się...
Zarejestruj się w tym PP

Opinie (23)

 1. Dziękujemy za recenzję!
  Jest kilka momentów które chciałbym wyjaśnić:

  1. Podmiana linków – to narzędzie jest bardzo dobre w przypadku for i komentarzy gdzie użytkownicy naturalnie zostawiają linki do sklepów dyskutując nt. produktu.

  „Planuje pozyskanie około 150 wydawców z ” – reklamodawców :)

  Pozdrawiam,
  Antoni Martyniuk

  • Dziękuję za zwrócenie uwagi i dodatkowe wyjaśnienia :)

 2. A jak wygląda wypłacalność firmy? Nie ma z tym problemów? Pieniądze dochodzą na czas :) ?

  • Tak, wszystko jest ok. Nikt nie zgłaszał żadnych problemów z wypłacalnością :)

 3. Polecam, mam stronę z dużą ilością tematycznego contentu i ich narzędzia reklamowa bardzo dobrze się sprawdzają :)

  • moge wiedziec na czym polega zarabianie?

 4. 1. Podmiana linków – to narzędzie jest bardzo dobre w przypadku for i komentarzy gdzie użytkownicy naturalnie zostawiają linki do sklepów dyskutując nt. produktu.
  Tzn że jeśli na forum lub w komentarzu użytkownik zostawi link np z refem to będzie możliwe jego nadpisanie?
  To byłoby super, bo w ten sposób dałoby się zarobić nawet przyspamowanych stronach :)

  • Niestety narzędzie nie nadpisuje linków dodanych przez skracacze lub z refami z innych sieci.

 5. Mało profesjonalna obsługa .Jednego dnia mówią ,że trzeba się zweryfikować i jest o.k na drugi dzień ,że treść na stronie jest nieciekawa. Na pytanie dlaczego raz jest tak raz tak uzyskałem lekko szydercze miłego dnia.

  • Dbamy o jakość ruchu w naszej sieci i nie przyjmujemy stron o niskiej jakości treści lub treści zupełnie nie związanych z tematyką naszych reklamodawców.

 6. niestety odrzucają większość prowizji,a programy to chyba z tradedoublera biorą – lipa

  • Marika, czy mogłabyś być bardziej konkretna? Dlaczego i w jakim programie zostały odrzucone te konwersje? Konwersje nie są odrzucane bez przyczyny i robi to wyłącznie reklamodawca, a nie sieć.

   P.S. Nie, nie bierzemy programów z ww sieci. Działamy zupełnie niezależnie.

 7. Jestem reklamodawcą. Próbowałem nawiązać z nimi współpracę ale bardzo niemiła i mało profesjonalna obsługa zniechęciła mnie. Poza tym szydercze podejście konsultanta (chyba omnibusa w zakresie znajomości marek) w stylu: jak ja nie znam marki to jej nie ma i nie jestem zainteresowany współpracą – dyskwalifikuje ich jako poważnego partnera.

  • Niestety nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich chętnych do bycia reklamodawcą w sieci. Nie dla tego, że jesteśmy niemili czy „nam się nie chce”. Chcemy aby każdy z naszych reklamodawców nie tylko prowadził program w Convertiser, a przede wszystkim osiągał wymierne sukcesy w postaci wzrostu sprzedaży i świadomości marki – co nakłada pewne wymagania na obie strony. Jeśli odmówiliśmy współpracy, to jedynym powodem może być tylko brak możliwości dostarczenia efektów dla Pana firmy z .

 8. Jak dla mnie – narzędzia, obsługa/kontakt, technologia i panel jest na jak najwyższym poziomie. Jestem zadowolona :)

 9. Jest 14 czerwca 2018 roku. Do tej pory Convertiser nie zapłacił mi mojej prowizji za … luty 2018. Tak, dobrze przeczytaliście – za luty 2018. Termin walidacji (tj. zatwierdzenia) konwersji to 45 dni w przypadku sieci Saturn (do której przekierowywałem w lutym), a termin wypłaty środków to 30 dni. Łatwo policzyć, że wychodzi 75 dni. Tylko że w przypadku konwersji z I połowy lutego 2018 minęło już ponad 120 dni. Convertiser zwala wszystko na Saturna, a to że przelew ma wyjść w tym tygodniu, a to że już jutro, a to że jeszcze się środki nie zaksięgowały. Menedżer konta (Paulina Sz****) przestaje odbierać od Ciebie telefony jak zaczynasz upominać się o swoje. Kręcą, kluczą, grają na zwłokę. Krótko mówiąc, NIE polecam. Niewykluczone, że będę musiał skierować sprawę do sądu aby dostać należne wynagrodzenie. Oczywiście skrypty afiliacyjne ze strony już usunąłem.

 10. Bardzo fajnie się z nimi współpracuje. Wiele tworzę linków z Aliexpres, Amazon, ebay i to jest wpieniające. Każdy sklep ma swoje widzi mi się, statystyki i kwoty wypłaty. Długo i ciężko się lepi aby „zasłużyć” na kilka groszy.
  Na Convertiserze wszystko jest w jednym miejscu – wiele polskich sklepów i wszystko wpada do jednego rondelka, dzięki czemu ten wypełnia się znacznie szybciej. Jak ktoś marudzi to niech się w główkę puknie. Nawet jeśli coś tam im wpada to w pełni zasłużenie.
  Wypłaty otrzymuje co jakiś czas na konto bankowe. Sami robią, ja nawet się nie ubiegałem nigdy. Zbierze się kilka stówek i sami wysyłają. Ktoś tam powyżej płacze, że nie dostał… No jak się żyje od 1go do 1szego to pewnie może być trudno.
  Tomaszu – dajże spokój Pani Paulince. Akurat zanim wpadłem na tę stronę zajrzałem na swój profil i widzę, że ten numer do tej biednej kobiety tam widnieje… tak się zastanawiałem ilu terrorystów do niej dzwoni. No i już wiemy, toć to Tomasz nie może się doczekać.

  Narzędzie do przeglądarki lubię i sporo mi czasu ratuje, ale nie jest bez wad:
  – korzystam z niego na Operze (przez Chrome extension). Co jakiś czas mi wypierdziela API i muszę je do wtyczki wklepywać ponownie.
  – serio te linki? może jakaś wbudowana skracajka? Zlitujcie się i połączcie to np… wiem… z czymkolwiek byle nie z goo.gle (te kasuje linki promocyjne po czasie)

 11. Mogę podsumować rok współpracy z siecią Convertiser – a raczej UNconvertiser. Walidacja na poziomie 5-10% :) czyli 1 na 10 sprzedaży zaakceptowana. W jednym programie obuwniczym (najbardziej znanym) z 5 tysięcy prowizji dostałam 200 zł, w innym programie sprawa ma się podobnie. W odpowiedzi na zapytanie, czy coś jest nie tak, ciągle słyszę, że jest im przykro, bo to wina [i to jakaś formułka]. Przykro, to może być mnie :) Mam uwierzyć w to, że 19 na 20 produktów klienci zwrócili albo sprzedaż została zaliczona komuś innemu? To po co taki program w ogóle istnieje? W innych sieciach podobne problemy są rozwiązywane, mają profesjonalne podejście do mniejszych wydawców. Podsumowując – Convertiser to wg mnie strata czasu, omijać szerokim łukiem. Zresztą ogólnie afiliacja CPS to raczej strata czasu w przypadku mniejszych wydawców.

 12. Niestety, to jeden z najgorszych PP, z którym współpracowałam. Konwersje przepisywane są na remarketingi reklamodawców, potrafią z zarobionych 2-3 tysięcy złotych w skali miesiąca zostawić zatwierdzone marne 50-150zł. Sporo wydawców w ostatnim czasie zaczyna o tym wspominać, Ani Convertiser, ani dla przykładu nagminnie łamiący zasady i żerujący na wydawcach EOBUWIE nie robią sobie niczego z tego co tam się dzieje.

 13. Czy ktoś jeszcze potwierdza te dwie ostatnie niepochlebne opinie? Jest jakas alternatywa dająca sensowne walidacje konwersji?

  • webePartners, SalesMedia i Convertiser to chyba najciekawsze programy, jakie są dostępne. Sam właśnie sprawdzamy, który z nich jest najbardziej dostosowany do moich oczekiwań. No oczywiście nie ujmuje tu Ceneo, który chyba każdy na start bierze ;)

 14. Zarabiamy z Convetieserem, przekonał nas support i gotowe rozwiązania tej sieci afiliacyjnej. Polecam.

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

*

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>