Convertiser

Program partnerski Convertiser

program partnerski convertiser
Produkty
Prowizje
Płatności
Materiały reklamowe
Support
Wiarygodność
Unikalne narzędzia reklamowe.
9/10
Ogółem
Użytkownicy: 7.6
(Głosów: 9)

Convertiser to nietypowa sieć afiliacyjna opierająca swoje działanie głównie na monetyzacji treści w serwisach wydawców. Jej główną zaletą są narzędzia pozwalające na automatyczną podmianę tekstu na naszej stronie w linki afiliacyjne prowadzące do sklepów internetowych i innych reklamodawców. Co ważne, Convertiser wybiera te słowa kluczowe, które rzeczywiście odpowiadają reklamowanym produktom. Jak pewnie się domyśliliście zarabiamy głównie na sprzedaży produktów. Baza reklamodawców jest dosyć duża i znajdziemy w niej takie marki jak Media Markt, Sferis czy Answear. Z racji, że są to z reguły bardzo duże sklepy, mamy do dyspozycji masę produktów, które możemy promować na swojej stronie. Jak widzicie jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób posiadających blogi i witryny z dużą ilością tematycznej treści. Dodatkowym atutem jest fakt, że nie musimy zaśmiecać swojej strony banerami.

Dane programu Convertiser

Adres www convertiser.com
Prowizja Procentowa od ok. 1% – 12%, CPA od ok. 2 zł do 100 zł
Produkty Elektronika (m.in. Media Markt, Sferis), Moda (Answear, Butyk), Spożywcze (bdsklep.pl), Finanse (Lendon, Kredito24) i inne
Forma współpracy Faktura (firmy), samodzielne rozliczenie podatku (osoby fizyczne)
Próg wypłaty / forma wypłaty 50 zł / przelew, Paypal, Payoneer
Materiały reklamowe Generator linków tekstowych, automatyczne linkowanie z treści, linki z widgetami produktowymi, box z produktami wymienionymi w treści strony, API
Zasięg terytorialny Polska
Support Czat online, Telefon, E-Mail
Rok powstania 2015

Omówienie programu

Na szczególną uwagę zasługuje tutaj bardzo duża baza produktów, które możemy promować oraz bardzo dobre narzędzia reklamowe. Możemy wybrać kilka modeli oznaczania linków w naszej treści.

 • Podmiana linków – sami linkujemy z naszych artykułów do sklepów i stron reklamodawców, a Convertiser podmienia je automatycznie na linki partnerskie.
 • Dynamiczne linkowanie – system sam znajduje w Twoich treściach wzmianki o produktach dostępnych u reklamodawców i zamienia je na linki afiliacyjne. Chyba najciekawsza opcja w całym zestawieniu, szczególnie dla osób, które mają dużo „starej” treści na stronie.
 • Widgety produktowe – dodatkowa opcja, która sprawia, że po najechaniu kursorem na link partnerski pojawia się widget ze zdjęciem produktu, opisem oraz porównaniem cen u różnych reklamodawców.
 • Box z produktami – to widget, który możemy umieścić w konkretnym miejscu na stronie, a Convertiser wyświetli w nim dokładnie te produkty, o których wzmianka pojawiła się na danej podstronie.
 • XML/JSON – opcja umożliwiająca eksport bazy produktów w określonym formacie. Świetna opcja dla bardziej zaawansowanych technologicznie reklamodawców, którzy chcą wykorzystać produkty w jakimś niestandardowym wdrożeniu.
 • API – jednak API to jeszcze lepsza opcja dla takich reklamodawców. Pozwala na wykorzystanie danych z programów partnerskich we własnych stronach lub aplikacjach. Umiejętność obsługi API otwiera drogę do niestandardowych rozwiązań, takich jak porównywarki cenowe, własne widgety, własne sklepy czy inne, nowe rozwiązania.

 

Porównując prowizję z innymi sieciami tego typu nie zauważyliśmy znaczących różnic, dlatego możecie być spokojni o ich wysokość. Ciężko będzie znaleźć coś zdecydowanie lepszego.

Co do zasięgu i liczby wydawców firma dopiero zmierza do osiągnięcia określonych wartości. Planuje pozyskanie około 150 reklamodawców z różnych branż (e-commerce, banki, ubezpieczenia, travel). Po osiągnięciu tej wartości w naszym kraju, Convertiser zamierza przyłączyć programy zagraniczne. Czekamy z niecierpliwością.

 

Wiarygodność / Opinie

Convertiser sp. z o.o. to firma założona w 2011 roku we Wrocławiu, jednak oficjalnie wystartował w lutym 2015 roku. Przez ten czas firma pracowała nad własną, kompleksową platformą. Według oficjalnych informacji od przedstawiciela programu, zespół działa w afiliacji od około 2004 roku. Sieć od początku zebrała bardzo pozytywne opinie, również na forach internetowych. Widać również, że spółka szybko się rozwija i zatrudnia nowych pracowników. Dodatkowo planuje wejść na rynki zagraniczne w najbliższym czasie. Podsumowując Convertiser pod względem wiarygodności wygląda bardzo dobrze.

Podsumowanie

Convertiser to nowa, unikalna i ciekawa sieć afiliacyjna, która sprytnie wypełnia lukę na rynku. Obeszła rynek reklam displayowych, zdominowany przez AdSense i kilku większych graczy, i umożliwiła życie w symbiozie linkom afiliacyjnym oraz reklamom displayowym.

Sieć oferuje dobre stawki prowizji, nie wyróżniające się jednak na rynku. Posiada również dużą i zróżnicowaną bazę produktów, które można promować. Dodatkowo oferowane produkty sprzedawane są przez znane sklepy internetowe. Na uwagę zasługują również świetne narzędzia promocji, które automatyzują pracę z siecią. Support programu również zasługuje na pochwałę, szybko odpowiada na wiadomości.

Podsumowując jest to bardzo dobra sieć afiliacyjna, oferująca niestandardowe narzędzia promocji. Warto ją wypróbować, szczególnie jeśli jesteś właścicielem portalu z dużą ilością treści, prowadzisz blog z recenzjami lub np.serwis z newsami technologicznymi.


Podobało Ci się? Podziel się...
Zarejestruj się w tym PP

Opinie (17)

 1. Dziękujemy za recenzję!
  Jest kilka momentów które chciałbym wyjaśnić:

  1. Podmiana linków – to narzędzie jest bardzo dobre w przypadku for i komentarzy gdzie użytkownicy naturalnie zostawiają linki do sklepów dyskutując nt. produktu.

  „Planuje pozyskanie około 150 wydawców z ” – reklamodawców :)

  Pozdrawiam,
  Antoni Martyniuk

  • Dziękuję za zwrócenie uwagi i dodatkowe wyjaśnienia :)

 2. A jak wygląda wypłacalność firmy? Nie ma z tym problemów? Pieniądze dochodzą na czas :) ?

  • Tak, wszystko jest ok. Nikt nie zgłaszał żadnych problemów z wypłacalnością :)

 3. Polecam, mam stronę z dużą ilością tematycznego contentu i ich narzędzia reklamowa bardzo dobrze się sprawdzają :)

  • moge wiedziec na czym polega zarabianie?

 4. 1. Podmiana linków – to narzędzie jest bardzo dobre w przypadku for i komentarzy gdzie użytkownicy naturalnie zostawiają linki do sklepów dyskutując nt. produktu.
  Tzn że jeśli na forum lub w komentarzu użytkownik zostawi link np z refem to będzie możliwe jego nadpisanie?
  To byłoby super, bo w ten sposób dałoby się zarobić nawet przyspamowanych stronach :)

  • Niestety narzędzie nie nadpisuje linków dodanych przez skracacze lub z refami z innych sieci.

 5. Mało profesjonalna obsługa .Jednego dnia mówią ,że trzeba się zweryfikować i jest o.k na drugi dzień ,że treść na stronie jest nieciekawa. Na pytanie dlaczego raz jest tak raz tak uzyskałem lekko szydercze miłego dnia.

  • Dbamy o jakość ruchu w naszej sieci i nie przyjmujemy stron o niskiej jakości treści lub treści zupełnie nie związanych z tematyką naszych reklamodawców.

 6. niestety odrzucają większość prowizji,a programy to chyba z tradedoublera biorą – lipa

  • Marika, czy mogłabyś być bardziej konkretna? Dlaczego i w jakim programie zostały odrzucone te konwersje? Konwersje nie są odrzucane bez przyczyny i robi to wyłącznie reklamodawca, a nie sieć.

   P.S. Nie, nie bierzemy programów z ww sieci. Działamy zupełnie niezależnie.

 7. Jestem reklamodawcą. Próbowałem nawiązać z nimi współpracę ale bardzo niemiła i mało profesjonalna obsługa zniechęciła mnie. Poza tym szydercze podejście konsultanta (chyba omnibusa w zakresie znajomości marek) w stylu: jak ja nie znam marki to jej nie ma i nie jestem zainteresowany współpracą – dyskwalifikuje ich jako poważnego partnera.

  • Niestety nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich chętnych do bycia reklamodawcą w sieci. Nie dla tego, że jesteśmy niemili czy „nam się nie chce”. Chcemy aby każdy z naszych reklamodawców nie tylko prowadził program w Convertiser, a przede wszystkim osiągał wymierne sukcesy w postaci wzrostu sprzedaży i świadomości marki – co nakłada pewne wymagania na obie strony. Jeśli odmówiliśmy współpracy, to jedynym powodem może być tylko brak możliwości dostarczenia efektów dla Pana firmy z .

 8. Jak dla mnie – narzędzia, obsługa/kontakt, technologia i panel jest na jak najwyższym poziomie. Jestem zadowolona :)

 9. Jest 14 czerwca 2018 roku. Do tej pory Convertiser nie zapłacił mi mojej prowizji za … luty 2018. Tak, dobrze przeczytaliście – za luty 2018. Termin walidacji (tj. zatwierdzenia) konwersji to 45 dni w przypadku sieci Saturn (do której przekierowywałem w lutym), a termin wypłaty środków to 30 dni. Łatwo policzyć, że wychodzi 75 dni. Tylko że w przypadku konwersji z I połowy lutego 2018 minęło już ponad 120 dni. Convertiser zwala wszystko na Saturna, a to że przelew ma wyjść w tym tygodniu, a to że już jutro, a to że jeszcze się środki nie zaksięgowały. Menedżer konta (Paulina Sz****) przestaje odbierać od Ciebie telefony jak zaczynasz upominać się o swoje. Kręcą, kluczą, grają na zwłokę. Krótko mówiąc, NIE polecam. Niewykluczone, że będę musiał skierować sprawę do sądu aby dostać należne wynagrodzenie. Oczywiście skrypty afiliacyjne ze strony już usunąłem.

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

*

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>