Płatne subskrypcje w YouTube już za kilka miesięcy

youtube i opłaty za serwis

Serwis YouTube potwierdził, że w przeciągu najbliższych kilku miesięcy wprowadzi opłaty za brak reklam w serwisie. Nie wiadomo ile będą wynosić opłaty. Oczywiście możliwość darmowego oglądania filmów na portalu pozostanie nadal. 

Już w październiku ubiegłego roku o planie wprowadzenia opłat za brak reklam w YouTube mówiła jego szefowa – Susan Wojcicki. Informację tę potwierdził szef ds. treści w serwisie w rozmowie z CNBC. Z pewnością będzie to przełom w działaniu portalu oraz funkcjonowaniu wydawców, którzy zarabiają na publikowaniu treści w serwisie.

Nie wiadomo jak ile będą wynosić opłaty oraz jak będzie wyglądać wynagrodzenie dla wydawców w serwisie. Warto wspomnieć, że YouTube testował już to oprogramowanie w 2013 roku, udostępniając płatne subskrypcje na niektórych kanałach, takich jak UFC Select czy National Geographic Kids.

Jak na razie nie pozostaje nam nic innego jak czekać na rozwój wydarzeń.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*