„Platformy Startowe dla nowych pomysłów”- nowe platformy dedykowane startupom

„Platformy Startowe dla nowych pomysłów”- nowe platformy dedykowane startupom

Ruszyła strona internetowa www.platformystartowe.gov.pl. Jest to program wspierania startupów, realizowany w ramach programu Polska Wschodnia 2014-2020.

Na stronie rozpoczęła się rekrutacja, która ma pomóc młodym ludziom rozwinąć lub rozpocząć swój biznes. W ramach programu ruszyły trzy platformy, które wyłoniła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Są to Hub of Talents, TechnoparkBiznesHub, Connect. Rekrutację będą prowadziły do 30 kwietnia 2017 roku za pośrednictwem strony internetowej. Pomysły mogą być zgłaszane przez osoby pojedyncze i całe zespoły, jednak wiek kandydatów jest nie może przekraczać 35 roku życia. Zgłaszane propozycje nie mogą być przedmiotem prowadzonej działalności gospodarczej.

Po pozytywnej ocenie pomysłu następuje kolejny etap. Kandydaci zapraszani są na spotkania z przedsiębiorcami i specjalistami, gdzie będą musieli opowiedzieć szczegółowo o swoim pomyśle.

Startup zostanie objęty opieką Platformy startowej. Profesjonalne wsparcie obejmuje specjalistyczne usługi technologiczne, wzornicze, marketingowe, prawne i inżynierskie, a także coaching i mentoring. Wszystko ma być dopasowane indywidualnie do potrzeb danego startupu. Dzięki temu będzie mógł stworzyć model biznesowy oraz innowacyjny produkt i będzie gotowy do wejścia na rynek.

W pierwszej części zakwalifikowani do programu rejestrują w Polsce Wschodniej startup w formie spółki z o.o., w drugiej części od czerwca, po stworzeniu modelu biznesowego będą mogli ubiegać się o dotację do 800 tys, która jest bezzwrotna, na rozpoczęcie swojej działalności.

Aplikować można tutaj.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*