PKO Bank Polski zamyka program partnerski

program partnerski pko bp zamknięty

23 marca PKO Bank Polski poinformował na stronie swojego programu partnerskiego, że tenże program zostaje zamknięty z dniem 31 marca 2015 roku. Dodatkowo już od 20 marca nie ma możliwości rejestracji w programie. Również wszystkie transakcje obecnych partnerów będą zliczane tylko do 31 marca, o czym warto pamiętać.Jeśli ktoś do tego czasu zdobył leady, których okres rozliczeniowy jest wydłużony, może być o nie spokojny, gdyż będą one rozliczone zgodnie z tabelą wynagrodzeń.

Bank nie podał informacji na temat przyczyn zamknięcia programu. Według informacji była to po prostu zwykła decyzja zarządu banku. W takim razie decyzja ta musiała zostać podjęta na podstawie konkretnych danych, np. takich, które obrazowały nierentowność tego kanału.

Z racji na fakt, że oferta banku nadal jest dostępna w innych sieciach afiliacyjnych, prawdopodobną przyczyną była mała ilość przychodów generowana przez własny program partnerski, która nie pozwalała na jego dalsze utrzymanie. Z drugiej strony nie wiemy, czy oferty dostępne w sieciach afiliacyjnych nie wygasną po 31 marca.

Warto zaznaczyć, że obsługą programu zajmowała się spółka IPA Sp. z o.o., czyli ta sama spółka, która obsługuje program partnerski mBanku.

Aktualizacja – 26.03.2015

Po publikacji naszego wpisy otrzymaliśmy odpowiedź od PKO BP, która nieco wyjaśniła całą sytuację.


Podobało Ci się? Podziel się...

2 komentarze

  1. Program partnerski PKO BP jest kontynuowany w sieci afiliacyjnej Zanox. Niestety, na razie w ograniczonym zakresie. Poprzednio dostępne do promowania były prawie wszystkie produkty banku. Teraz (na razie?) dostępna jest tylko mini-ratka. To dużo za mało jak na taki duży bank…
    M.

    • Według odpowiedzi przedstawicieli PKO BP program będzie dalej kontynuowany w zmienionej formie i u innego dostawcy. Pozostaje nam jedynie czekać na zmiany.

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*