Pinterest przywraca linki afiliacyjne

Pinterest

Pinterest to serwis służący do grupowania i przetrzymywania znalezionych treści wizualnych.Twórcy ogłosili ostatnio przywrócenie możliwości dodawania linków afiliacyjnych do treści publikowanych w serwisie. Dzięki temu, znów przywracają publikującym możliwość zarabiania poprzez zamieszczane treści.

Warto przypomnieć, ze Pinterest około rok temu zablokował możliwość dodawania linków afiliacyjnych do treści w serwisie oraz automatycznie usunął wszystkie dodane wcześniej linki. Jak się okazało, zabieg ten zraził wielu użytkowników, szczególnie tych bardziej wpływowych, którzy monetyzowali swoje treści za pomocą afiliacji.

Pinterest tłumaczył ten zabieg „walką ze spamem”, jednak jak się okazało, obecnie system automatycznie będzie wykrywał i usuwał groźne i spamerskie linki afiliacyjne. Warto wspomnieć, że portal wprowadził w czasie zakazu kilka innowacji reklamowych mających pomóc w monetyzacji ruchu w serwisie. Między innymi mowa tutaj o przycisku „Kupuj”, który pozwala na dokonanie konwersji bezpośredniej prosto z serwisu.

Pinterest notuje swoją bazę użytkowników na 100 milionów co daje wynik dwukrotnie wyższy niż 18 miesięcy temu.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*