Nowy WordPress 4.2 już dostępny – nowe funkcje

wordpress powell 4.2

Kilka dni temu (23 kwiecień) został wydany na świat nowy WordPress 4.2 „Powell”. Jako, że to jedno z podstawowych narzędzi każdego affiliate marketera, postanowiliśmy przedstawić najważniejsze zmiany.

Press This Tool – nowe narzędzie, które pozwala na zaznaczenie dowolnych treści na innej stronie w sieci i automatyczne ich opublikowanie na własnej stronie. Odbywa się to za pomocą specjalnej zakładki, która po wywołaniu otwiera nam okienko z edytowalną wersją zaznaczonego tekstu, którą możemy jeszcze edytować przed opublikowaniem. Więcej informacji tutaj. Warto wspomnieć, że opcja ta jest dostępna również na urządzeniach mobilnych poprzez specjalną aplikację.

Obsługa nowych języków – WordPress 4.2 obsługuje nowe języki, zawierające znaki specjalne, np. Japoński czy Chiński.

Automatyczne zagnieżdżanie treści – już w WordPressie 4.0 wystarczyło wkleić link do YouTube czy Twittera, aby video lub tweet automatycznie zagnieździły się w treści. Teraz twórcy WP rozszerzyli tą funkcjonalność o Tumblr i Kickstarter.

Możliwość zmiany skórki z poziomu zakładki „Personalizacja” – można na żywo podglądać naszą stronę w różnych skórkach.

Szybsze aktualizacje pluginów – proces aktualizacji wtyczek jest szybszy i prostszy, wszystko odbywa się w tej samej zakładce.

Na koniec warto wspomnieć, że nowy WP 4.2 został nazwany „Powell” na cześć pianisty Jazzowego Buda Powella. Swoje strony można już aktualizować z poziomu panelu administracyjnego. Nowa wersja WordPressa jest dostępna również na oficjalnej stronie wordpress.org.

Poniżej film przedstawiający nowe opcje:


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*