Nowy typ Spamu zaatakował wydawców Google AdSense

google adsense spam

Od 4 stycznia, wydawcy AdSense informowali na forum produktowym Google o nowym typie Spamu, który sprawiał, że reklamy Google przekierowywały użytkowników na spamerskie strony. Na dodatek kiedy wydawcy próbowali zablokować te reklamy, używając adBlockera dostępnego w AdSense, również zostawali przekierowani poza swoje konto AdSense. Nawet po zablokowaniu domen i reklam powodujących te problemy, pojawiały się one po jakimś czasie ponownie. Według doniesień z forum AdSense, problemy te pojawiały się od listopada.

Dopiero 15 stycznia Google opublikowało oficjalną odpowiedź, w której informuje, iż zaczęło „badać nową formę spamu, która wykorzystuje Flash do przekierowywania użytkowników na zewnętrzne strony”. W dalszej części odpowiedzi Google oznajmiło:

Zidentyfikowaliśmy przyczynę problemu w naszej sieci. Współpracujemy z wydawcami, którzy zostali dotknięci problemem. Poprawiamy również badania przesiewowe sieci, aby obronić ją przed podobnymi problemami w przyszłości.

Jak widać spamerzy poszukują coraz to nowych metod na przejęcie ruchu z innych stron. Udało im się nawet wykorzystać AdSense do tego celu. Tego typu przekierowania były dotychczas znane raczej z mniejszych i słabiej zabezpieczonych sieci CPM.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*