Nowy porządek wyświetlania zdjęć na Instagramie

Instagram, nowy porządek wyświetlania zdjęć

Instagram zapowiedział zmiany w porządku wyświetlania zdjęć na kontach użytkowników. Dotychczas prezentowane one były chronologicznie, teraz algorytm ma ulec zmianie. Będziemy mogli zobaczyć najpopularniejsze zdjęcia, czyli te z największa ilością lajków lub fotografie dopasowane do preferencji użytkownika. 

Instagram o zmianach poinformował na swoim blogu. Wedle serwisu przy obecnym, chronologicznym porządku wyświetlania użytkownikom umyka 70 proc. wartościowych i ważnych wpisów. Nowy sposób wyświetlania ma temu zapobiec.

O tym, jakie zdjęcia będą mogli zobaczyć w news feedzie użytkownicy zdecyduje liczba polubień danego zdjęcia i jego korelacja z odbiorcą. Dotychczas była to data publikacji fotografii. Instagram postrzegany był jako aplikacja fotograficzna, jednak wprowadzane zmiany mają zmienić jej charakter na społecznościowy. Użytkownicy dość niechętnie przyglądają się zmianom, gdyż stanowić mają one zachętę do płatnej promocji treści.

Zdania ekspertów są podzielone. Część z nich jest nastawiona sceptycznie. Uważają, że nowy algorytm spowoduje wyświetlanie najpopularniejszych zdjęć, a w dużej mierze mogą to być nieistotne treści jak zdjęcia kotów lub celebrytów. W dłuższej perspektywie marki, aby istnieć, będą musiały płacić za zasięg. Inni uważają, że nie należy panikować bo wprowadzone zmiany prawdopodobnie nie będą zauważalne dla użytkowników, a sytuacja marek nie zmieni się w wielkim stopniu. Korzystają one z wielu kanałów promocji, a za prezentowane treści i tak w większości muszą płacić. Nowy algorytm to ratunek dla Instagrama przed zmniejszającą się liczbą odbiorców. Natłok niepotrzebnych informacji, które wyświetlają się obecnie odstrasza użytkowników. Obecne rozwiązanie ma treści te uporządkować i dopasować do danego użytkownika.

 


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*