Niemcy: Nawet do 500 tysięcy euro kary dla Facebooka

500 tysięcy euro kary dla facebooka

The Spiegiel informuje, że niemiecki rząd chce zdecydowanych reakcji wobec fałszywych informacji na Facebooku. Jeżeli nowa ustawa weszłaby w życie w 2017 roku, brak reakcji ze strony Facebooka w ciągu 24 godzin od zamieszczenia na portalu niepotwierdzonej informacji, może go kosztować nawet 500 tysięcy euro.

Plany niemieckiego rządu są odpowiedzią na niezweryfikowane informacje, które krążyły w sieci (m.in. na Facebooku), podczas amerykańskich wyborów. Eksperci twierdzą, że mogło mieć to wpływ na zwycięstwo Donalda Trumpa.

Właściciel Facebooka, Mark Zuckerberg, zaprzecza, aby statystyki potwierdzały takie prawdopodobieństwo, przy czym przyznaje, że trwają prace nad weryfikacją fałszywych informacji na portalu i że jest to problem, który należy rozwiązać.

Aby sprostać nowemu prawu w Niemczech, Facebook musiałby otworzyć specjalne filie, gdzie pracownicy wyłącznie weryfikowaliby publikowane informacje na portalu.

Według niemieckiego rządu, Facebook powinien ponosić odpowiedzialność za zawarte w nim treści tak, jak tradycyjne media. Firma wyraziła już chęć współpracy w tej kwestii.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*