New York Times zablokowany w Pekinie

New York Times zablokowany w Pekinie

Apple podjęło decyzję o wycofaniu aplikacji mobilnej The New York Times z chińskiego App Store ze względu na wniosek pekińskich władz. Amerykański dziennik przyjął takie działanie jako uniemożliwienie dostępu do niezależnego serwisu informacyjnego.

W 2012 roku dziennik został zablokowany w skutek serii raportów dotyczących prywatnego majątku elit politycznych oraz ich rodzin i od tamtego czasu nie ukazuje się w formie papierowej. Dostęp do gazety mieli natomiast użytkownicy aplikacji mobilnej New York Times, która umożliwiała im dotarcie do identycznych informacji i treści, równolegle ukazujące się w wydaniu papierowym.

Decyzja o wycofaniu aplikacji NYT z App Store w Chinach jest następstwem zawiadomienia, które otrzymało Apple o naruszeniu przepisów. Władze Pekinu nie podały jednak szczegółowych informacji, a w tym – nie podano przepisów, które miałyby zostać naruszone lub złamane.
The New York Times zwrócił się z prośbą do amerykańskiego koncernu o ponowne przyjrzenie się sprawie i rozpatrzenie jej na nowo.

Zachodnie media mają od dłuższego czasu problem z dotarciem do chińskiego rynku: informacje zostają blokowane. Sprawę utrudnia fakt, iż w Chinach zablokowane są główne serwisy, takie jak Facebook, Google, czy YouTube.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*