Linkedln zwiększa swoje przychody

Linkedln zwiększa swoje przychody

LinkedIn w pierwszym kwartale tego roku zanotował wzrost przychodów. Serwis, w porównaniu z ubiegłym rokiem, zyskał również liczbę zarejestrowanych użytkowników. Obecnie ich liczba wynosi 433 miliony. Wzrosła tym samym o 19%.

Z danych za pierwszy kwartał tego roku wynika, że portal społecznościowy Linkedln zwiększył swoje przychody w porównaniu z ubiegłym rokiem o 35%. Tym samym zarobił 860,7 miliona dolarów. W przeciągu ostatniego roku wzrosła również liczba użytkowników zarejestrowanych w serwisie, z 364 miliona do 433 miliona. Odnotował więc 19% wzrost.

Ze statystyk prowadzonych przez Linkedln wynika ponadto, że rośnie także miesięczna liczba unikalnych użytkowników odwiedzających stronę serwisu. Rok do roku miała bowiem odnotować 9% wzrost, zwiększając się tym samym z 97 do 106 milionów. Z kolei liczba odsłon stron zwiększyć miała się aż o 35%, osiągając wynik na poziomie 45 miliardów. Co więcej, LinkedIn prognozuje dalsze zwiększanie swoich przychodów. Według serwisu w obecnym kwartale ma wynieść on bowiem od 885 do 890 miliona dolarów, w całym 2016 roku natomiast może sięgnąć nawet 3,7 miliarda dolarów.

Szczegółowe dane dotyczące danych serwisu LinkdIn z pierwszego kwartału tego roku przedstawiają poniższe wykresy.

Linkedln - dochód

Linkedln - unikalne odwiedziny


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*