Koniec Yahoo!

koniec yahoo

Po zakupie spółki Yahoo! przez amerykański telekom Verizon, koncern podjął decyzję o zmianie nazwy firmy na Altaba. Zmieni się także zarząd.

Z rady nadzorczej Yahoo! odejdzie jej Marrisa Mayer, CEO współki, współzałożyciel firmy David Filo i czterech innych dyrektorów. Szacuje się, że ich odprawa będzie liczona w dziesiątkach milionów dolarów.

Zmiany wejdą w życie, gdy tylko zostanie sfinalizowane przejęcie firmy przez Verizon. Główny biznes Yahoo! ma ponoć zostać sprzedany za prawie 4,8 mld dolarów.

Przypomnijmy, że Mayer została zwerbowana na stanowiska prezesa Yahoo w 2012, rezygnując tym samym z pracy dla Google. Liczono, że pomoże spółce w rywalizacji na polu reklamy internetowej, jednak przewaga Facebooka i Google była zbyt duża.

To co może zaszkodzić transakcji, to informacje o ataku hakerskim na serwis, który ujawniono dopiero po zakończeniu negocjacji w 2013 roku. Był to jeden z największych ataków hakerskich w historii – wykradziono informacje ok. 1 mld użytkowników portalu.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*