Kłopoty finansowe serwisu Spotify

Kłopoty finansowe serwisu Spotify

Jak wynika z zestawienia finansowego na 2014 r. firma wciąż nie notuje żadnych zysków. Ich deficyt wynosi 162 miliony Euro co nie spotyka się z aprobatą inwestorów, którzy powoli tracą cierpliwość.

Podstawowym problemem serwisu jest wciąż zbyt mała skala zasięgu i właśnie na rozwóju na tej płaszczyźnie Spotify zamierza się skupić. W planach jest również agresywna walka o użytkownika Premium, ponieważ jest to niewątpliwie jedna z większych szans na to by serwis zaczął w końcu zarabiać.

 

Dotychczas Spotify czerpało środki na utrzymanie i rozwój z funduszy venture capital, jednak decyzją zarządu i inwestorów serwis przygotowuje się do wejścia na giełdę. Dla tego typu start-up’ow jest to często jedyna szansa  na pozyskanie wystarczająco dużych funduszy na wyjście z finansowego dołka .

Przed Spotify stoi wiele przeszkód takich jak silna konkurencja w postaci choćby serwisu Soundcloud, naciski ze strony inwestorów na szybki zysk, czy zasady regulujące pracę z artystami. Mimo wszystko przy odpowiednim prowadzeniu polityki rozwojowej i finansowej mają oni nadal szansę pozostać liderem wśród serwisów streamingowych.

 


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*