Jak wykorzystać programy afiliacyjne na Black Friday?

program afiliacyjny black friday

Black Friday jest już tuż za rogiem. W tym dniu będą miały miejsce ogromne wyprzedaże, a ludzi ogarnie szał zakupowy. Oprócz świetnej okazji do zakupu telewizora święto to można wykorzystać również do zarobienia pieniędzy. Jednym ze sposobów jest skorzystanie z programów partnerskich. W dzisiejszym artykule opowiemy jak wykorzystać programy afiliacyjne do zarabiania pieniędzy na Black Friday.

Czym są programy afiliacyjne?

Mówiąc najprościej, programy partnerskie, zwane również programami afiliacyjnymi, są ustaleniami, w których strona internetowa sprzedawcy płaci prowizję stronom partnerskim za przesyłanie ruchu do swojego sklepu. Te strony partnerskie umieszczają linki do strony sprzedawcy i są opłacane zgodnie z umową. Umowa ta jest zazwyczaj oparta na liczbie osób, które partner odsyła na stronę sprzedawcy lub które kupują dany produkt. Rekrutacja partnerów jest doskonałym sposobem na sprzedaż produktów online, ale może to być również tania i skuteczna strategia marketingowa.

W transakcji w programie partnerskim istnieją przynajmniej trzy strony:

 • Klient
 • Strona partnera
 • Strona sprzedawcy

Pomysł ten jako internetową strategię marketingową spopularyzował w 1996 roku Jeff Bezos, CEO i założyciel Amazon.com. Jednak w dzisiejszej dobie konkurencji, własny program afiliacyjny posiada już większość platform internetowych. Stworzenie sklepu online to bowiem pikuś. Problem tkwi w pozyskaniu klienta jak najniższym kosztem, bez przepalania budżetu.

Tak więc, biorąc pod uwagę nadchodzący szał zakupowy związany z Black Friday, programy afiliacyjne okazują się świetnym sposobem na zarobienie pieniędzy. Polecając produkty swoim znajomym możesz bowiem otrzymać prowizję od ich zakupów. Co ważne, nie wszystkie programy afiliacyjne wymagają posiadania strony internetowej. 

Jak wykorzystać afiliację podczas Black Friday?

Wszystko zależy od tego, jak duże doświadczenie posiadasz w zakresie marketingu internetowego. Najlepiej posiadać jakąś bazę potencjalnych odbiorców. Jaką? Na przykład followersów na Instagramie, Twitterze lub TikToku. Grupę na Facebooku, Discordzie lub Telegramie. Czy też stronę internetową, którą odwiedzają codziennie użytkownicy. Innymi słowy musisz mieć możliwość dotarcia do osób, które mogą skorzystać z promowanej przez Ciebie oferty.

Oczywiście im większa będzie ta grupa, tym więcej możesz zarobić. To czysta statystyka. Jednak poza statystyką, liczy się również coś innego. Chodzi o dopasowanie oferty do Twojej grupy odbiorców. Jeśli prowadzisz grupę na FB na temat motoryzacji, najlepiej sprawdzą się oferty afiliacyjne właśnie z tej kategorii. Podobnie w przypadku, gdy Twoimi odbiorcami są głównie kobiety. W takim wypadku zdecydowanie bardziej zyskowne będzie promowanie produktów np. z branży beauty. 

Co jeśli nie posiadasz żadnego zasięgu? Nic straconego! Zawsze możesz spróbować wykorzystać czyjeś grupy czy fora dyskusyjne. Pamiętaj jednak, by najpierw sprawdzić regulamin takich miejsc. Nie wszyscy zezwalają na promowanie tego typu ofert. 

Pojawia się jednak jeszcze jedno pytanie. Gdzie znaleźć tego typu oferty? Rozwiązaniem mogą być tutaj programy afiliacyjne z branży ecommerce, nazywane również sieciami afiliacyjnymi. Tego typu platformy gromadzą oferty wielu sklepów internetowych. Wystarczy się w nich zarejestrować i wybrać sklepy, które chciałbyś promować.

Można jednak zrobić to jeszcze łatwiej! Znasz Allegro? Z pewnością! Podobnie jak praktycznie każdy w naszym kraju. Jak się okazuje, możesz również promować czyjeś aukcje właśnie z Allegro i otrzymywać za to prowizje. Jak? Czytaj dalej…

Przykład programu partnerskiego

Allegro Polecam to po prostu program partnerski, który pozwala na zarabianie prowizji od polecania produktów w serwisie Allegro. Jeżeli np. kupiłeś blender, który świetnie sprawdza się w Twojej kuchni, możesz polecić go swoim znajomym np. na Facebooku. Za każdym razem gdy dokonają oni zakupu, do Twojego portfela trafi odpowiednia prowizja. Jest to więc świetny sposób, aby zarobić dodatkowe pieniądze, zwłaszcza przed zbliżającym się szałem zakupowym, który będzie miał miejsce już w ten piątek podczas Black Friday.

Co ciekawe, aby korzystać z programu partnerskiego nie musisz posiadać strony internetowej, bloga czy kanału na YouTube. Możesz polecać linki do produktów bezpośrednio. Wystarczy, że posiadasz standardowe konto użytkownika. Niestety konta Junior oraz Firma są wyłączone z programu. Co więcej, nie musisz też otwierać firmy, ani podpisywać żadnych umów. Wystarczy, że wykonasz krótki i prosty proces rejestracji i już będziesz mógł zarabiać pieniądze.

Jak dołączyć do programu?

Aby dołączyć do programu Allegro Polecam, wystarczy wykonać kilka prostych kroków. Oto one:

 1. Zaloguj się na swoje konto Allegro.
 2. Przejdź do specjalnej, dedykowanej podstrony Allegro Polecam, która znajduje się pod tym linkiem.
 3. Kliknij pomarańczowy przycisk „Dołącz do programu”.
 4. Potwierdź, że zgadzasz się z zasadami programu i to tyle. Od tego momentu możesz już polecać produkty Allegro i zarabiać prowizję.

allegro polecam

Jak polecać oferty i jak naliczane są prowizje?

Polecanie produktów jest bardzo proste, nawet dla mało zaawansowanych technicznie użytkowników. Właściwie, po rejestracji w programie wystarczy tylko jedno kliknięcie. Po zalogowaniu się na konto spełniające kryteria Allegro Polecam, tuż nad tytułem oferty pojawi się przycisk „Udostępnij”. Po kliknięciu w niego, do wyboru będziesz miał kilka różnych kanałów udostępniania. Może być to post w mediach społecznościowych lub nawet bezpośredni link. Wybierz jeden z nich i to tyle.

allegro polecam

Teraz wystarczy poczekać, aż któryś z Twoich znajomych kupi dany produkt, a ty otrzymasz prowizję na swoje konto.

Teraz wystarczy poczekać, aż któryś z Twoich znajomych kupi dany produkt, a ty otrzymasz prowizję na swoje konto.

Co ciekawe, zakup nie musi zostać dokonany od razu. Prowizja zostanie naliczona nawet do 24 godzin od przejścia na podstronę z danym produktem. Ważną kwestią jest także to, że Twój znajomy nie musi kupić dokładnie tego przedmiotu, który polecasz. Wystarczy, że spodoba mu się inny, dowolny produkt z tej samej kategorii co ten polecany, na Twoje konto również trafi prowizja. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie kategorie kwalifikują się do programu. Listę wykluczonych kategorii znajdziesz tutaj.

Jaki procent oferuje Allegro? Firma dzieli się z użytkownikami aż do 20% prowizji od sprzedaży, którą pobiera od sprzedawców. Wartość tej prowizji różni się jednak w zależności od kategorii. 

Allegro Polecam – ile można zarobić?

Jeżeli doszedłeś do tej części poradnika, z całą pewnością zastanawiasz się ile można faktycznie zarobić z programem Allegro Polecam. Właściwie to w tej kwestii nie ma żadnych ograniczeń. Wszystko zależy od kilku czynników, którymi są:

 • ilość Twoich znajomych
 • ilość obserwujących Cię osób w social mediach
 • polecany produkt (z całą pewnością więcej osób kupi tani produkt, niż telewizor 70 cali)
 • Twój autorytet i reputacja
 • Twoje umiejętności sprzedażowe

Podsumowując, to ile zarobisz z programem Allegro Polecam będzie zależeć głównie od Twojej skuteczności. Jednak już w najbliższych dniach nadarzy się świetna okazja do zwiększenia konwersji. W piątek ma miejsce Black Friday, tak więc ogromna ilość produktów zostanie przeceniona. Jest to świetna okazja do przekazania informacji o tych promocjach swoim znajomym. Być może któryś z nich skusi się na zakup nowego robota kuchennego lub telewizora.

Jak wyglądają wypłaty i kwestie podatkowe?

Allegro automatycznie realizuje wypłaty zgromadzonych prowizji do 15. dnia każdego miesiąca. Aby jednak otrzymać środki, należy uzupełnić swój profil o niezbędne dane. Minimalna kwota wypłaty to 20 zł. Warto jednak pamiętać o jednym, ważnym zapisie w regulaminie programu. Mówi on o tym, że zgromadzone środki można wypłacić dopiero wtedy, kiedy przedawni się data zwrotu poleconego produktu. Okres ten trwa 45 dni. Dlaczego wprowadzono taki zapis w regulaminie? Jej to po prostu zabezpieczenie firmy przed oszustwami.

Bez względu na to czy staliście się behomatami sprzedaży, czy poleciliście jeden ekspres do kawy jednej koleżance, oko fiskusa czuwa zawsze. W przypadku Allegro Polecam nie ma jednak powodów do zmartwień. Zarabiając w ten sposób nie trzeba być od razu ninją księgowości. Allegro w odpowiednim czasie przygotuje dla Was deklarację PIT, którą można pobrać po zalogowaniu się na konto programu. Alternatywnie, firma wyśle ją także na wasz adres email użyty podczas dołączania do programu.

Podsumowanie

Allegro Polecam to bardzo ciekawy program partnerski, który przy odpowiednim doborze produktów, zapleczu obserwujących na social mediach lub po prostu przy odpowiednich umiejętnościach sprzedaży, może zaoferować całkiem niezły dochód. Zwłaszcza teraz, gdy zbliża się Black Friday, a sprzedawcy szykują gigantyczne obniżki cena. Tak więc, nie zwlekaj. Dołącz do Allegro Polecam już dziś i zacznij zarabiać prawdziwe pieniądze!


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*