Hosting SEO przyjazny pozycjonowaniu w Google – jak wybrać?

jak wybrać hosting seo

Jak wybrać hosting SEO przyjazny w pozycjonowaniu w Google? Czym w ogóle jest hosting SEO? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu już teraz.

Aby strona internetowa była widoczna dla użytkowników, musi być jednocześnie widoczna w wyszukiwarce – na przykład w Google. W tym celu należy odpowiednio zoptymalizować swoją witrynę, wykorzystując do tego szereg działań z zakresu SEO. Dzięki temu algorytmy zaczną bardzo dobrze oceniać Twoją stronę i tym samym wywindują ją na wysoką pozycję w wyszukiwarce Google. A zatem musisz zadbać przede wszystkim o optymalizację kodu źródłowego, odpowiednią kompresję zdjęć czy o to, aby prezentowane treści miały optymalną, uporządkowaną strukturę. Ale nie tylko to jest ważne – musisz zadbać także o to, gdzie będą znajdować się poszczególne pliki. Jaki hosting wybrać, aby był przyjazny w pozycjonowaniu? Na pytanie odpowiadamy w poniższym wpisie.

Co to jest hosting SEO?

Zastanawiasz się, co to jest hosting SEO I jak wybrać ten, aby był przyjazny w pozycjonowaniu w Google? Otóż sam hosting to inaczej miejsce, w którym znajdują się wszystkie pliki potrzebne do wyświetlenia strony. Takie miejsce ma oczywiście wpływ na to, jak algorytmy Google postrzegają daną witrynę. Wybór kiepskiego serwera nierzadko sprawia, że dana strona nie wyświetla się ani szybko, ani prawidłowo. To z kolei prowadzi do gorszego postrzegania witryny przez algorytmy wyszukiwarki oraz przez samych użytkowników. Aby temu zapobiec, warto wykorzystać hosting SEO.

Hosting SEO to nic innego jak usługa hostingowa, która jest już odpowiednio zoptymalizowana pod roboty wyszukiwarki – na przykład Google. Dostępne są specjalne pakiety, które udostępniają zasoby na maksymalnym poziomie. Nie tylko gwarantują odpowiednią przepustowość, ale i szybkość zapisu lub odczytu czy brak limitów. A zatem odpowiednio dobrany hosting SEO sprawi, że Twoja witryna będzie działać zarówno odpowiednio, jak i szybko.

Jeśli zależy Ci na tym, aby wybrać odpowiedni hosting SEO, jest szereg czynników, na które trzeba zwrócić uwagę. Jakie zatem parametry są istotne? Podpowiadamy w dalszej części niniejszego artykułu. Znajdziesz tu również informacje na temat tego, co odróżnia seo hosting od takich rozwiązań jak wirtualny serwer prywatny.

Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni hosting SEO?

Wybierając odpowiedni hosting SEO, nie decyduj się na ten, który został określony jako sprzyjający pozycjonowaniu. Koniecznie sprawdź wszystkie parametry, aby mieć pewność, że ostatecznie decydujesz się na optymalną opcję dla siebie. Jakie czynniki są najważniejsze?

Przede wszystkim ważny jest parametr związany z szybkim dyskiem. Aby Twoja witryna błyskawicznie się wyświetlała, konieczny jest szybki dostęp do konkretnego pliku. A zatem dany hosting SEO musi gwarantować wysoką prędkość zapisu oraz równie dużą prędkość odczytu. Warto wybierać te hostingi SEO, które opierają się na najnowszych technologiach – na przykład szybkim nośniku SSD oraz SSD NVMe.

Kolejny parametr to przydział zasobów. W tym przypadku polecamy decydować się na taki hosting, który oferuje przynajmniej 1 GHz CPU oraz 1 GB RAM. Ponadto ważna jest również kwestia udostępniania wielu adresów IP. Niektóre hostingi SEO oferują taką bazę wielu adresów IP, które są odrębne oczywiście dla każdego klienta. Dzięki tej opcji uchronisz się przed sytuacją, w której inna witryna klienta korzystającego z tego samego hostingu, szkodzi reputacji Twojego portalu.

Wybierając odpowiedni hosting SEO, zwróć także uwagę na kwestię związaną z limitami. Takie ograniczenia nakłada się głównie z tego powodu, aby jeden klient nie utrudniał działania innym hostowanym stronom przez to, że zdominuje praktycznie cały zasobów serwerów. Z drugiej jednak strony uciążliwy limit może sprawić, że połączenia odwiedzających Twoją stronę użytkowników będą zrywane. Jak zaradzić takiej sytuacji? Warto wybrać taki hosting SEO, który dysponuje sporym zapasem w przypadku limitu transferu. Jeśli chodzi o jednoczesne procesy PHP, dopuszczalna liczba powinna wynosić minimum 10. W przypadku jednoczesnych połączeń HTTP natomiast limit powinien wynosić minimum 1000.

Decydując się na hosting SEO, zwróć uwagę również na bezpieczeństwo, lokalizację serwera, uptime oraz pomoc i wsparcie techniczne, jakie oferuje np. firma SEO Hosters, która aktualnie cieszy się sporą popularnością wśród zainteresowanych. Uptime to parametr informujący o tym, jaka jest faktyczna dostępność usługi – czyli właściwie jak długo serwer może być niedostępny przez na przykład prace serwisowe czy awarie.

W przypadku pojawienia się wątpliwości związanych z tym, czy wybrać hosting VPS, serwer dedykowany czy też inne usługi hostingu, zawsze warto skontaktować się z pracownikiem biura obsługi klienta i zapytać o szczegóły. Serwer współdzielony pozwala klientom stać się użytkownikiem części serwera fizycznego i eliminuje konieczność zatrudniania administratora do jego obsługi. To natomiast jest niezbędne, jeżeli ktoś wybierze serwery dedykowane. Szybkość ładowania strony ma duży wpływ na komfort użytkowników, dlatego też wielu właścicieli stron rezygnuje ze zwykłego hostingu, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenia użytkownika. Na szczęście przed opłaceniem usługi można sprawdzić, jakie parametry ma wybrany serwer oraz jaka jest lokalizacja serwera.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*