Gruner+Jahr dołącza do grona walczących z adblockerami

Gruner+Jahr dołącza do grona walczących z adblockerami

Wydawnictwo Gruner+Jahr dołączyło do grupy wydawców, którzy starają się walczyć ze zjawiskiem blokowania reklam.
Swoje działania rozpoczęło w listopadzie ubiegłego roku. Użytkownicy adblockerów przy próbie otwarcia określonych materiałów na serwisie Geo.de otrzymywali komunikat z prośbą o wyłączenie adblockera lub wykupienie subskrypcji. Koszt wynosił 50 eurocentów za jeden dzień dostępu do serwisu lub 2 euro za dostęp tygodniowy.
schoener-wohnen-75ea077fa679c9b7

Jak poinformował dyrektor ds. strategii cyfrowej G+J polityka wydawcy przyniosła oczekiwany skutek. Po trzech miesiącach funkcjonowania programu liczba osób korzystających z adblocka zmniejszyła się o 35 proc. Widząc pozytywne skutki swoich działań, postanowił rozszerzyć program na kolejne dwie platformy- Essen&Trinken oraz Schöner-wohnen. W ich przypadku wynik był jeszcze lepszy. Liczba użytkowników adblockera spadła o 30 proc. w ciągu jednego tygodnia.
Z badań opublikowanych w styczniu br. przez International Media Association wynika, że internauci korzystają z adblockerów, ponieważ reklamy irytują i nie ma nad nimi kontroli.

Gruner+Jahr nie jest pierwszym niemieckim wydawcą, który postanowił walczyć z masowym blokowaniem reklam w internecie. Jesienią ub.r. podobną drogę wybrał Axel Springer w wypadku serwisu Bild.de. Walkę adblockerom wypowiedział też amerykański serwis internetowy Wired.
W Polsce internauci blokujący reklamy nie mogli odsłuchać audycji Radia TOK FM. Archiwalnych audycji stacji można słuchać w internecie bez reklam w zamian jednak trzeba zapłacić od 4,17 zł miesięcznie. Dla użytkowników, którzy nie chcą płacić za dostęp serwis nadal pozostaje bezpłatny, ale przed odsłuchaniem audycji muszą obejrzeć wyświetlane reklamy.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*