Google uruchomi własny program partnerski dla Google Play Store

affiliate program Google Play logo

Informacja ta przez pomyłkę dostała się do sieci dzięki portalowi 9to5Google. Według tych informacji Google zaczyna pracę nad programem partnerskim dla sklepu Play Store. Jak na razie prace nad programem są w bardzo wczesnej fazie i nie wiadomo kiedy zostanie on udostępniony afiliantom.

9to5 otrzymało tą informację od anonimowego informatora. Powiedział on również, że początkowo w programie będzie można promować jedynie filmy i muzykę, jednak są duże szanse na włączenie do niego również aplikacji, a nawet hardware’u (sprzedawanego przez Google Store).

W przygotowaniu programu firmie Google ma pomagać Performance Horizon Group, czyli firma, która brała udział przy uruchamianiu programu afiliacyjnego dla firmy Apple. Właśnie do Horizon Group serwis 9to5 wysłał maila z pytaniem o program partnerski Google. W odpowiedzi otrzymał podziękowanie za zainteresowanie się programem partnerskim Google oraz dołączył do wiadomości jeszcze jeden adres – play-affiliates-help@google.com, podpisany jako „Play Affiliates Support”. Właśnie Support programu z Google miał udzielić dodatkowych informacji w tej kwestii, jednak jak na razie nikt z Google nie wypowiedział się na ten temat.

Musicie przyznać, że sprawa wygląda ciekawie i sam niejednokrotnie miałem chrapkę na promocję aplikacji na Androida. Jednak jak na razie pozostaje nam jedynie czekać na dalszy rozwój wydarzeń. Nie wiadomo również, czy program będzie od razu dostępny na polskim rynku. Patrząc na historię innych produktów wdrażanych przez Google, Play affiliate program prawdopodobnie najpierw zostanie wypuszczony na rynek amerykański.


Podobało Ci się? Podziel się...

1 Opinia

  1. W sumie też czekam na to. Dziwne, że jeszcze to nie powstało, nie rozumiem w czym jest problem. Przecież gugiel jest mistrzem w programach typu adsense

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*