Google Local Pack – testy nowych wyników wyszukiwania

nowe wyniki lokalne google

Google testuje nowy szablon wyników wyszukiwania dla wyników lokalnych, zwany „Local Pack” lub „Snack Pack”. Jak na razie testy dotyczą tylko niektórych zapytań i tylko niektórych użytkowników, jednak prawdopodobnie niedługo zobaczy je szersza publiczność.

Nowe SERP’y obok wyników z Google Maps wyświetlają dodatkowo logo firmy.

nowe wyniki lokalne Google

Źródło: https://twitter.com/justinaldridge/status/575959081866911744

Jak widać największą zmianą jest jak na razie dodanie loga firmy bezpośrednio do wyników oraz nieco inny design samej tabelki z wynikami lokalnymi. Jednak w sieci pojawił się też inny screen nowych SERPów, na którym widać nieco więcej.

Google Local Pack SERP

Źródło: http://www.thesempost.com/google-testing-new-local-pack-with-logos/

Jak widać dla firm, dla których Google nie mógł pozyskać logo, wykorzystane są screeny ze Street View oraz screeny pinezek z lokalizacją na mapie. Jak pisze Jeniffer Slegg, która zrobiła powyższy screen, loga najprawdopodobniej nie są pobierane z profili w Google+, tylko bezpośrednio ze stron internetowych.

Nowe wyniki wyglądają dosyć ciekawie, jednak jak będą wyglądać w ostatecznej wersji? Tego nikt nie wie. SERP’y zmieniają się ostatnio bardzo dynamicznie.


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*