Fecebook umożliwia transmisje wideo na żywo

Fecebook umożliwia transmisje wideo na żywo

Twórcy Facebooka udostępniają kolejną nowość na swoim portalu. Tym razem jest to funkcja, która umożliwia transmisję transmisję wideo na żywo. Facebook Live póki co dostępny jest tylko na urządzeniach z systemem IOS, jednak już niedługo pojawić ma się również i na Androidzie.

Fecebook Live to kolejna nowość wprowadzona przez twórców najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie. Jest to funkcja, która umożliwia prowadzenie na żywo transmisji wideo. To tak, jakby każdy użytkownik Facebooka miał w kieszeni kamerę telewizyjną. – powiedział Mark Zuckerberg. Aby móc korzystać z tej nowości wystarczy tylko zainstalować aplikację oraz rozpocząć nagrywanie filmu w opcji „transmisja na żywo”. Póki co dostępna jest ona wprawdzie tylko dla urządzeń z systemem IOS, jednak w najbliższym czasie ma pojawić się także i dla użytkowników Androida.

 

Korzystając z nowej funkcji Facebooka mamy możliwość wyboru przedniej lub tylnej kamery, z której będziemy nadawać. Co istotne, podczas prowadzonej transmisji na bieżąco dostajemy informacje o tym, jak dużo osób ogląda ją na żywo. Dodatkowo Facebook Live daje również takie możliwości, jak:

  • prowadzenie transmisji na żywo wyłącznie dla wybranych grup lub uczestników danego wydarzenia;
  • zaproszenie znajomych do obejrzenia transmisji na żywo;
  • korzystanie z przycisków reakcji oraz wyświetlanie ich w czasie trwania transmisji;
  • bieżące przesyłanie komentarzy podczas trwania transmisji;
  • korzystanie z filtrów (niedługo ma pojawić się również opcja rysowania na wideo w trakcie transmitowania).

 

Transmisje na żywo w Facebook Live po swoim zakończeniu zostają automatycznie opublikowane na profilu użytkownika. Istnieje również możliwość zapisania ich w pamięci telefonu.

Twórcy Facebooka wciąż zatem rozwijają swój portal. Przypomnijmy, że ostatnio głośno było już o kupnie aplikacji Masquerade, która prawdopodobnie w przyszłości również może wzbogacić serwis. Póki co zobaczymy jednak jak przyjmie się funkcja prowadzenia transmisji wideo na żywo.

 


Podobało Ci się? Podziel się...

Dodaj opinię

Twój email nie będzie opublikowany.

Możesz użyć HTML'a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*